Metoda de facut bani pe net

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
DarkLight
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 408
Joined: 28 Oct 2013, 21:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: STEAM_0:0:70663784
Location: Iasi
Has thanked: 30 times
Been thanked: 70 times
Contact:

14 Feb 2014, 20:57

Banii pe net , o simpla joaca in doar 4 pasi !

Stiu ca am mai avut vreo 2 topicuri legate de ''bani pe net" , doar ca acele topicuri erau la modul general (ca un fel de "ghid') . Acum m-am gandit sa fac un tutorial COMPLEX in care sa arat pas cu pas cum poti face bani pe net simplu , fara sa investesti nimic . Vreau sa precizez ca acest tutorial il fac celor care nu stiu nimic despre acest domeniu , acum nu vreau sa sariti cu gura ca deja stiati si alte minuni . Primesc pe mess/skype minim 5 add-uri zilnic de la persoane interesate de aceasta metoda (care e destul de cunoscuta , pe care o stie si ceva lume de pe extreamcs) asa ca mai bine fac un topic unde sa explic si sa vada toata lumea , acum sa trecem la "treaba" .

Metoda folosita : Paid Per Install
Site-urile (sunt 2) le dau prin PM , cu sau fara link de referal , aici e dupa preferinta voastra . Fara link de referal , va uitati in acest topic si cititi . Daca va bagati referal va explic mai detaliat in caz ca nu ati inteles , va ofer cateva "secrete" care nu le voi trece in acest topic si poate si ceva nise .

Pasul 1 :
Trebuie sa descarcati youtube downloader sau orice program cu care poti download video-uri de pe youtube .
Site-ul cu care veti baga views-uri va fi urmatorul : http://www.lazywebtools.co.uk/cycler.html . Voi explica mai jos care e treaba cu el . (Nu vreau sa se considere reclama)

Pasul 2 :
Va inregistrati pe site-urile care vi le dau daca imi dati PM (amandoua site-uri sunt PPI , daca puneti la amandoua site-uri linkurile respective o sa castigati mai multi bani ) , am sa explic mai jos treaba asta cu PPI-ul .

Pasul 3 :
Banii din PPI provin din installurile pe care le faci la anumite linkuri , tot ce trebuie sa faci tu e sa modifici numele la acel program . Ei vor downloada un soft al lor , doar ca va avea numele tau . Ratele sunt destul de bune mai ales daca ai trafic din US .Exact cum e si la PPD cei care au auzit de aceasta metoda , doar ca aici downloadarea e gratuita . Eu am facut 37.88$ din 10 video-uri (adica 1-2 ore de munca) folosind nise saturate , gen league of legends , world of tanks etc. Am sa va pun mai jos niste poze ca sa vedeti cum se fac aceste linkuri :
Pentru primul site : http://iceimg.com/wlxek_DJ/link.png , in aceasta poza am incercut un rand unde scrie ceva de genu :Your link(Download) , la sfarsitul linkului se afla =keyword , acolo puneti de exemplu =League of Legends Hack si apasati enter , copiati linkul rapid si scurtati-l . Nu lasati pagina deschisa mai mult de 5 secunde ca vi se downloadeaza automat acel soft . Aceste link-uri le puneti in descriere impreuna cu tag-urile .

Pentru al doilea site : http://iceimg.com/3t_ClBlH/link2.png , aici doar atat .

Linkurile generate trebuie scurtate cu goo.gl , bit.ly sau cu ce vreti voi . Nu bagati cu adf.ly sau site-uri de genu ca o sa pierdeti din install-uri .


Pasul 4 :
Cu ajutorul programului mentionat mai sus [Buton](youtube downloader)[/Buton] veti downloada video-uri care sa fie legate de hack-uri (sau si programe , dar va recomand cu hack-uri deoarece e mai usor pentru incepatori) , calitatea sa fie de minim 720p si sa fie cat mai credibil . Tot ce trebuie sa faceti e sa downloadati video-ul si sa il uploadati voi cu numele putin diferit , nu uitati ! Video-ul trebuie sa fie urcat pe unlisted (nelistat) . Exemplu de video (nisa) : " Temple Run 2 Hack " . In descriere trebuie sa puneti 2 link-uri (v-am arat mai sus cum , daca vreti sa scoateti mai mult puneti 2 , daca nu doar unul .) si sa puneti foarte multe EXTRA TAG-uri .
Cu ajutorul site-ul dat mai sus (lazywebtools) veti baga views-uri la video respectiv , adica il veti ranka pentru cateva ore / zile . Nu uitati , video-ul trebuie sa fie pe unlisted . Dupa ce video-ul atinge 301+ views-uri il puteti da pe public si se va ranka INSTANT , uneori puteti avea ghinion si acesta sa nu se rankeze . Doar il urcati din nou si faceti aceeasi chestie .

Nota*() :[/b] Acest site doar va da refresh automat la acele linkuri , respectiv video-uri . Daca aveti voi alte site-uri/programe puteti sa le folositi pana faceti 301+ views-uri .

Uitati o poza care va poate ajuta :

Code: Select all

http://iceimg.com/QTeGSeES/net.png
P.S. : Cei care stiti despre ce site-uri vorbesc , nu trebuie sa va bagati aiurea si sa le spune-ti . Ma rog ,din partea mea faceti ce vreti , dar asta o sa arate obrazul gros pe care il aveti dupa ce un om sta si lucreaza pentru un tutorial care sa ajute lumea . Oricum acest tutorial nu este facut cu scopul de a strange referali , deoarece pe un site primesti 5% din veniturile facute de reff , deci FOARTE PUTIN . Daca v-am ajutat puteti da un +1 :D . Am stat si am lucrat ceva timp la acest topic ca sa fie cat mai explicit ,chiar daca nu sunt asa bun la explicat :D . Am pus la unele cuvinte bold pentru a le evidentia .

Statisticile mele , ca sa nu ziceti ca vorbesc prostii si nu stiu despre ce vorbesc . Cum am mai zis , banii sunt facuti cu 10 video-uri .
Primul site : Image
Al doilea site : Image

Daca aveti intrebari , daca am uitat sa zic ceva etc. lasati un reply sau un PM si va raspund cat de repede pot .
Last edited by DarkLight on 15 Feb 2014, 08:45, edited 1 time in total.
RoyalServer 2
User avatar
TzUcK
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2947
Joined: 19 Jul 2009, 15:44
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 70 times
Been thanked: 140 times
Contact:

14 Feb 2014, 23:09

Esti slaban fata de mine . eu am x 100 :))
Crytek
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 182
Joined: 14 Jul 2012, 12:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times
Contact:

14 Feb 2014, 23:32

are cineva un program de facut visualizari pe youtube?
User avatar
TzUcK
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2947
Joined: 19 Jul 2009, 15:44
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 70 times
Been thanked: 140 times
Contact:

15 Feb 2014, 00:30

eu am 2 . unul in virtual basic si unul l-am gasit.
User avatar
DarkLight
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 408
Joined: 28 Oct 2013, 21:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: STEAM_0:0:70663784
Location: Iasi
Has thanked: 30 times
Been thanked: 70 times
Contact:

15 Feb 2014, 08:43

Crytek wrote:are cineva un program de facut visualizari pe youtube?
Nu ai gasit alt topic unde sa scrii ? Foloseste vagex , syv , u2bviews si altele .
User avatar
TzUcK
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2947
Joined: 19 Jul 2009, 15:44
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 70 times
Been thanked: 140 times
Contact:

15 Feb 2014, 12:22

Treci de 301+ ?
User avatar
Madross
Moderator
Moderator
Posts: 3839
Joined: 06 Dec 2011, 21:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.eXtreamCS.com
SteamID: madross6
Reputatie: Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: France
Has thanked: 314 times
Been thanked: 146 times
Contact:

15 Feb 2014, 12:27

Plata prin ce?
Dă-mi pm.
www.madross.ro
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

User avatar
DarkLight
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 408
Joined: 28 Oct 2013, 21:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
SteamID: STEAM_0:0:70663784
Location: Iasi
Has thanked: 30 times
Been thanked: 70 times
Contact:

15 Feb 2014, 12:28

Madross wrote:Plata prin ce?
Dă-mi pm.
Paypal / Payza
belcatalin
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 1
Joined: 10 Jan 2015, 13:23
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

10 Jan 2015, 14:26

Buna ziua, si bun gasit tuturor,
Dark Light, sunt foarte interesat de propunerea ta, si vreau sa-ti fiu referal.
Iti las adresa mea de e-mail:[email protected] si skipe; belcatalin
Multumesc anticipat.
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

10 Jan 2015, 14:43

Pfiu....a-ti descoperit si voi roata :)). PPI este o metoda veche si e un mare SCAM ! A aparut cu mult inaintea PTC care iti ia mult timp si castig foarte mic. O sa va convingeti dupa ce incercati.
alex500
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 2
Joined: 21 Jun 2015, 14:19
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

01 Jul 2015, 10:00

Salutare tuturor!
Propun o metoda mult mai simpla si sigura la acesta problema.Este vorba de metoda p.t.c.Persoanele care au intrat deja in contact cu acesta metoda le reamintesc ca p.t.c nu inseamna doar sa dai click pe niste reclame ci cuprinde si alte optiuni precum ar fi:rezolvarea de sondaje si task-uri,acordarea de bonusuri in functie de activitatea ta,participarea gratuita la loteria site-ului,acordarea de comisioane atunci cand aduci persoane pe site.
Toate aceste lucruri sunt oferite de liderul mondial Clixsense cu 8 ani de experienta a reusit sa adune peste 4.5 milioane de membrii care castiga bani folosind optiunile de mai sus.
Cea mai puternica dintre ele este cea a task-urilor.Concret task-urile sunt niste sarcini pe care trebuie sa le indeplinesti si in urma carora esti rasplatit.La inceput vei avea task-uri cu sarcini usoare si platii moderate deoarece trebuie sa ti se stabileasca o anumita acuratete.
In GHIDUL INCEPATORULUI (la 2.Completarea task-urilor) vei gasi un video care te ajuta sa rezolvi eficient task-ul care apare la inceputul activitatii tale Dupa ce vei rezolva 100 de task-uri de acest gen ti se va stabili o anumita acuratete ce poate fi de nivelul 1 ,2 sau 3,Daca spre exemplu nu ai indeplinit niciun nivel poti in continuare sa rezolvi task-uri fiindca acuratetea ta va fi intr-o continua modificare in mai buna sau mai rea.
In cazul in care ai acumulat cel putin un nivel din cele 3 vei observa un numar mai mare de task-uri disponibile cu plati mai ridicate.
Ca nou-venit trebuie sa intelegi ca task-urile de genul acelora care sunt in clipul video sunt cele care iti deschid calea catre cele bine platite.Asadar RABDAREA efectuarii lor este esentiala.
Am scris intentionat rabdarea cu majuscule fiindca pe mine ma ajutat foarte mult la inceput cand eram neincrezator in privinta platii mele pentru munca depusa.Dar am observat cum sute de utilizatori din intreaga lume afisau zilnic dovezilor lor de plata pe forumul Clixsense.Fapt ce m-a convins sa continui cu task-urile si celalalte optiuni pana in punctul de a avea posibilitatea sa scot si eu banii.Dupa ce am retras primii mei bani facuti pe clixsense am descis sa continui deoarece cea mai importanta problema a fost lamurita.

Daca ti-am povestit doar despre task-uri inseamna ca nu am facut deloc referire la celalalte 6 metode din GHIDUL INCEPATORULUI care te ajuta sa faci bani.Tot aici.gasesti metoda care te ajuta sa castigi de pana la 8 ori ma mult din comisioane.Dupa ce ai dat click pe ghid vei vedea in dreapta si primii mei bani facuti alaturi de clixsnese.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 405 guests