''Crestinism''

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
S0D Design
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1028
Joined: 18 May 2012, 16:35
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 13 times
Been thanked: 82 times

24 Feb 2014, 21:28

Vedeti si voi aici
RoyalServer
buryyy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 24
Joined: 20 Feb 2014, 21:02
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time
Contact:

24 Feb 2014, 21:34

Astia care se cred credinciosi, va da El de mancare sau taranii care muncesc terenul si cultiva ?
User avatar
Good.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 848
Joined: 17 Aug 2012, 10:04
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator!
Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: []GooD[]
Location: Bucuresti
Has thanked: 188 times
Been thanked: 34 times
Contact:

24 Feb 2014, 21:40

Eu unul cred in Dumnezeu, ma rog la Dumnezeu, nu sunt ateu, dar in acelas timp si injur si port dusmanie. Sa zicem ca sunt intre si intre. Dar niciodata nu o sa spun ca nu cred in Dumnezeu !

Tin minte o fraza din BIBLIE, "Dumnezeu a vrut sa faca omul dupa chipul si asemanarea Lui, dar la facut numai dupa asemanare, dandu-i cele trei facultati care il ajuta sa ajunga spre EL". Dumnezeu iti da posibilitate, dar nu iti baga in gura !
buryyy
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 24
Joined: 20 Feb 2014, 21:02
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time
Contact:

24 Feb 2014, 23:19

Eu sunt ateu pur, dar nu ma laud. Pentru mine D-zeu este un bulangiu. xD Daca e sa existe, sigur n-o sa ma ierte, si Iadul m-asteapta.
User avatar
Madalin
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3247
Joined: 16 Apr 2007, 14:20
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Dependent
Fost super moderator
Location: Bucuresti.
Has thanked: 109 times
Been thanked: 368 times

24 Feb 2014, 23:47

acuma sunteți toți creștini fără ș ..
ale, ale, ale!
Na Sa-ti Dau
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 688
Joined: 10 Apr 2013, 23:23
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
SteamID: Da
Has thanked: 30 times
Been thanked: 35 times
Contact:

25 Feb 2014, 11:32

Acum fiecare cu parerea lui
# Daca te-am ajutat apasa butonul MULTUMESC!

www.ro-mixers.ro
Clint
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 550
Joined: 31 Mar 2013, 15:18
Detinator Steam: Da
Has thanked: 35 times
Been thanked: 21 times

25 Feb 2014, 12:58

Iisus ne vegheaza
Stay chill.
Alex.Originalu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 394
Joined: 29 Mar 2013, 16:45
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: Cs.xStrike.Pro
SteamID: alexandruebetiuc
Location: Dr.Tr.Severin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times
Contact:

25 Feb 2014, 15:36

Good. wrote:Eu unul cred in Dumnezeu, ma rog la Dumnezeu, nu sunt ateu, dar in acelas timp si injur si port dusmanie. Sa zicem ca sunt intre si intre. Dar niciodata nu o sa spun ca nu cred in Dumnezeu !

Tin minte o fraza din BIBLIE, "Dumnezeu a vrut sa faca omul dupa chipul si asemanarea Lui, dar la facut numai dupa asemanare, dandu-i cele trei facultati care il ajuta sa ajunga spre EL". Dumnezeu iti da posibilitate, dar nu iti baga in gura !
Good, mie unu' chiar imi place parea ta :) Imi place ce ai zis mai sus, mergi cumva la biserica ? Ce fel de biserica frecventezi ? Stiu ca la " biserica ortodoxa " nu se prea vorbeste din Biblie :) , nu se zice " fraza " la versetele din Biblie .

PS: Pune mana si citeste Biblia, dute la o biserica (baptista) ti-o vor da ei pe gratis, Biblia nu se comercializeaza :) Fii atent, in caz ca te vei apuca s-O citeste, citeste-o pana la capat, nu O lasa necita, este un mare pacat ... Bafta multa !
Na Sa-ti Dau
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 688
Joined: 10 Apr 2013, 23:23
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
SteamID: Da
Has thanked: 30 times
Been thanked: 35 times
Contact:

27 Feb 2014, 19:51

Acum domina banii in biserici si eu ma rog , dar la biserica nu prea merg .
# Daca te-am ajutat apasa butonul MULTUMESC!

www.ro-mixers.ro
User avatar
Mark. xPeria
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3096
Joined: 05 Feb 2011, 17:23
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Nume anterior: bOOm.wero
Has thanked: 251 times
Been thanked: 206 times

27 Feb 2014, 21:50

Am crezut in Dumnezeu de mic copil si mereu voi crede,cu toate ca sunt putin cam sceptic in unele cazuri,mereu voi crede in EL si nu imi voi pierde credinta.Cand am un examen mai greu sau cand sunt bolnav spun Tatal Nostru si ma inchin la icoana Maicii Domnului pe care o am in camera pe perete.Ma ajutat si ma facut sa ma simt bine de mai multe ori.Puteti sa credeti ce vreti,eu raman ferm in puterea credintei si in ceea ce am fost invatat de mic.Asta a fost opinia mea in legatura cu partea buna a paharului.Cat despre diavol si toate cele,pana nu vad,nu cred,cu toate ca s-au facut mii de filme si de documentare,pana nu vad cu ochii mei ca e "un demon langa mine" nu cred.
Peace !
Na Sa-ti Dau
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 688
Joined: 10 Apr 2013, 23:23
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Da
SteamID: Da
Has thanked: 30 times
Been thanked: 35 times
Contact:

28 Feb 2014, 17:43

Mark. xPeria wrote:Am crezut in Dumnezeu de mic copil si mereu voi crede,cu toate ca sunt putin cam sceptic in unele cazuri,mereu voi crede in EL si nu imi voi pierde credinta.Cand am un examen mai greu sau cand sunt bolnav spun Tatal Nostru si ma inchin la icoana Maicii Domnului pe care o am in camera pe perete.Ma ajutat si ma facut sa ma simt bine de mai multe ori.Puteti sa credeti ce vreti,eu raman ferm in puterea credintei si in ceea ce am fost invatat de mic.Asta a fost opinia mea in legatura cu partea buna a paharului.Cat despre diavol si toate cele,pana nu vad,nu cred,cu toate ca s-au facut mii de filme si de documentare,pana nu vad cu ochii mei ca e "un demon langa mine" nu cred.
Peace !
Asta asa e .
# Daca te-am ajutat apasa butonul MULTUMESC!

www.ro-mixers.ro
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

28 Feb 2014, 17:48

Mark. xPeria wrote:Am crezut in Dumnezeu de mic copil si mereu voi crede,cu toate ca sunt putin cam sceptic in unele cazuri,mereu voi crede in EL si nu imi voi pierde credinta.Cand am un examen mai greu sau cand sunt bolnav spun Tatal Nostru si ma inchin la icoana Maicii Domnului pe care o am in camera pe perete.Ma ajutat si ma facut sa ma simt bine de mai multe ori.Puteti sa credeti ce vreti,eu raman ferm in puterea credintei si in ceea ce am fost invatat de mic.Asta a fost opinia mea in legatura cu partea buna a paharului.Cat despre diavol si toate cele,pana nu vad,nu cred,cu toate ca s-au facut mii de filme si de documentare,pana nu vad cu ochii mei ca e "un demon langa mine" nu cred.
Peace !

Ori crezi ori esti sceptic...nu poti fi cu amandoua
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information