concursultau.com (SCAM)

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

meLvin.eXe
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 34
Joined: 19 Aug 2013, 00:51
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

27 Feb 2014, 12:21

Acest site este un scam , imaginile de mai jos dovedesc acest lucru.
Siteul este detinut de: claudiu25

Dovezi:
| Afiseaza codul
Image
Image
Image
-De vanzare (5 euro cosmote/paypal)
Image
ZM.PRONION.RO - Best server!
VIP+AMMO INFINIT - 5 euro / lunar sau 10 euro / permanent
RoyalServer 2
User avatar
mcristian
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1418
Joined: 30 Jul 2012, 20:24
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Has thanked: 240 times
Been thanked: 59 times

27 Feb 2014, 12:52

magarie , inca esti trecut pe lista castigatorilor , dar din moloz domeniu :)
alt site de duzina
exy wrote:Semifinalele si finala mica se vor juca maine (23.08).
Finala mica:

Code: Select all

tbd V tbd ora 22:00 bo3
exy wrote:
Specii. wrote:Frumos,in finala mica joaca tbd singur.
tbd = to be decided
Trebuie sa-ti traduc si to be decided ce inseamna ? :thinking:
meLvin.eXe
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 34
Joined: 19 Aug 2013, 00:51
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

27 Feb 2014, 12:55

Pe lista normal ca nu scoata ca dupa bate la ochi .. :))
Image
-De vanzare (5 euro cosmote/paypal)
Image
ZM.PRONION.RO - Best server!
VIP+AMMO INFINIT - 5 euro / lunar sau 10 euro / permanent
english
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 36
Joined: 26 Feb 2014, 13:29
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 9 times
Contact:

27 Feb 2014, 13:36

Stiam. Si eu stau de mai bine de 2 saptamani dupa un domeniu.
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

27 Feb 2014, 17:10

E scam? Doamne!
Intrebati toti oamenii carora le-am dat domenii, intrebati-i sa vedeti.

Concursul a fost organizat acum o saptamana, tu m-ai contactat tocmai dupa o saptamana si ai pretentia sa mai primesti domeniul?
A fost dat altcuiva insa nu am mai modificat site-ul pentru ca momentan lucrez la altul, unde o sa fie ca premii Steam-uri, bani Paypal si multe altele.

Asa ca nu mai fi nesimtit si nu mai vorbi aiurea, daca erai baiat ma contactai fix atunci cand ai vazut ca ai castigat, nu dupa o saptamana.
Dupa ce ca primesti un lucru gratis mai ai si pretentia sa-l primesti cand vrea pasarica ta?
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
DRS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2515
Joined: 24 Jan 2012, 22:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Joc foarte rar.
Detinator server CS: N/A
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator
0.5/3
Location: Birmingham, UK
Has thanked: 32 times
Been thanked: 54 times

27 Feb 2014, 17:15

claudiu25 wrote:E scam? Doamne!
Intrebati toti oamenii carora le-am dat domenii, intrebati-i sa vedeti.

Concursul a fost organizat acum o saptamana, tu m-ai contactat tocmai dupa o saptamana si ai pretentia sa mai primesti domeniul?
A fost dat altcuiva insa nu am mai modificat site-ul pentru ca momentan lucrez la altul, unde o sa fie ca premii Steam-uri, bani Paypal si multe altele.

Asa ca nu mai fi nesimtit si nu mai vorbi aiurea, daca erai baiat ma contactai fix atunci cand ai vazut ca ai castigat, nu dupa o saptamana.
Dupa ce ca primesti un lucru gratis mai ai si pretentia sa-l primesti cand vrea pasarica ta?
Domeniul ne-inregistat are termen de valabilitate, nu? S-a mucegait intr-o saptamana...Eu stiu ca atunci cand organizezi un concurs trebuie sa iti faci vizibila orice metoda de contact sau.. sa contactezi tu castigatorul, bine asta daca aveai un site care se respecta..
+ ca te-ai cam dat si putin de gol cu asta:

Code: Select all

Dupa ce ca primesti un lucru gratis mai ai si pretentia sa-l primesti cand vrea pasarica ta?
Deci tu faci tot posibilul sa nu te gaseasca oamenii ca la final sa le spui exact ce i-ai zis si lui melvin... asta cred eu si asta se intelege.. Spune pe site ca domeniile le dai cand vrea muschiu tau, sa nu aiba pretentii sa il si primeasca acel castigator ca na e gratis..
YOU CAN TRY MY CHAT GPT, IMAGE GENERATOR, BLOG & WEBSITE TITLE/CONTENT GENERATOR, TEXT TO SPEECH, AI CODE AND MUCH MORE
Image
User avatar
claudiu25
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3282
Joined: 18 Dec 2010, 22:43
Detinator Steam: Nu
Detinator server CS: nu detin
SteamID: nu am
Has thanked: 98 times
Been thanked: 420 times
Contact:

27 Feb 2014, 17:23

DRS wrote:
claudiu25 wrote:E scam? Doamne!
Intrebati toti oamenii carora le-am dat domenii, intrebati-i sa vedeti.

Concursul a fost organizat acum o saptamana, tu m-ai contactat tocmai dupa o saptamana si ai pretentia sa mai primesti domeniul?
A fost dat altcuiva insa nu am mai modificat site-ul pentru ca momentan lucrez la altul, unde o sa fie ca premii Steam-uri, bani Paypal si multe altele.

Asa ca nu mai fi nesimtit si nu mai vorbi aiurea, daca erai baiat ma contactai fix atunci cand ai vazut ca ai castigat, nu dupa o saptamana.
Dupa ce ca primesti un lucru gratis mai ai si pretentia sa-l primesti cand vrea pasarica ta?
Domeniul ne-inregistat are termen de valabilitate, nu? S-a mucegait intr-o saptamana...Eu stiu ca atunci cand organizezi un concurs trebuie sa iti faci vizibila orice metoda de contact sau.. sa contactezi tu castigatorul, bine asta daca aveai un site care se respecta..
+ ca te-ai cam dat si putin de gol cu asta:

Code: Select all

Dupa ce ca primesti un lucru gratis mai ai si pretentia sa-l primesti cand vrea pasarica ta?
Deci tu faci tot posibilul sa nu te gaseasca oamenii ca la final sa le spui exact ce i-ai zis si lui melvin... asta cred eu si asta se intelege.. Spune pe site ca domeniile le dai cand vrea muschiu tau, sa nu aiba pretentii sa il si primeasca acel castigator ca na e gratis..
Nu are absolut niciun sens din tot ce ai zis tu acolo.

Cine vrea sa participe bine, cine nu, nu.
Eu am postat ID-ul meu de Yahoo! si adresa mea de e-mail, imediat dupa ce concursul s-a terminat am postat pe site sa fiu contactat de castigatori.

Castigatorul respectiv m-a contactat dupa o saptamana, pe bune?
Domeniul ne-inregistat are termen de valabilitate, nu?
Nu conteaza asta, nu, nu s-a mucegait, inse trebuie sa intelegi ca nu este vorba despre domeniul in sine, este vorba despre gestul castigatorului. M-a contactat prea tarziu, iar premiul a fost revendicat de catre altcineva.

O seara placuta!
Aşa cum pot renunţa la fumat pentru că nu fumez,
Nu pot să renunţ la scris pentru că nu am talent.


- Marin Sorescu
User avatar
Edi
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1447
Joined: 16 Mar 2012, 17:30
Detinator Steam: Da
CS Status: Stii ce zic?
SteamID: Privat
Reputatie: Nume anterior: aimshot.
Has thanked: 58 times
Been thanked: 102 times
Contact:

27 Feb 2014, 18:02

Premiul e castigat, il revendica cand vrea, sau gresesc?
Nu scrie niciunde pe site ca are un termen de x zile sa-si revendice premiul, altfel nu-l mai primeste.

Ori ii dai omului domeniul ori l-ai tepuit, simplu.
Cine vine beat beat
Cine vine rupt
Cine bea, Cine trage, Cine sare la f**ut
User avatar
SaLLeR ;ddd
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1545
Joined: 23 Jul 2011, 00:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu mai joc.
Detinator server CS: Mai demult.
SteamID: Inexistent.
Reputatie: Restrictie moderator!
Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Location: Cum ajung acasa?
Has thanked: 119 times
Been thanked: 164 times

27 Feb 2014, 18:20

Edi wrote:Premiul e castigat, il revendica cand vrea, sau gresesc?
Nu scrie niciunde pe site ca are un termen de x zile sa-si revendice premiul, altfel nu-l mai primeste.

Ori ii dai omului domeniul ori l-ai tepuit, simplu.
  • Atat timp cat claudiu25 a organizat concursul iar castigatorul nu a revendicat premiul detinatorul poate sa faca ce vrea cu el.
  • Ca nu a specificat claudiu25 cat timp are la dispozitie pentru a isi revendica premiul este problema lui, dar atat timp cat el ofera domeniul poate sa aleaga.
  • Este parerea mea!Daca te-ai inscris la concurs trebuia sa iti da-i seama ca poti castiga si trebuie sa contactezi organizatorul, atat timp cat castigatorul nu a contactat organizatorul nu poate sa aiba nici o pretentie.
meLvin.eXe
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 34
Joined: 19 Aug 2013, 00:51
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times
Contact:

27 Feb 2014, 19:23

Omule atata timp cat el nu are afisat pe site o metoda de contact sau ceva date de ce tot se da cocos .. acum pe bune ! Nu e vorba de domeniu sincer sa fiu mie mi.a zis cineva cu care eram pe conferinta ca am castigat nici macar nu ma zbateam pentru el ... dar s-a vazut seriozitatea!

Cum poti spune ca premiul a fost revendicat de altcineva cand pe site apare negru pe alb castigator .. o dai in barci rau :)) , uite-te pe pagina de castigatori si daca acolo scrie alt nume inseamna ca eu sunt chior.

Pe site nu apare nici o metoda de contact iti repet acest lucru. Si nu am facut acest topic pentru ca nu am primit domeniu , ci pentru a vedea participantii tai ce fel de site este.

Si ia uitati ce gasesc pe mess din partea d-lui :))) :
| Afiseaza codul
carhartt1.seller: ce sarman esti baiatule
carhartt1.seller: nu credem ca un om poate face asa ceva pentru un domeniu in valoare de 10 dolari.
carhartt1.seller: am dat zeci de domenii moca, daca voiai sa-ti revendici premiul ma contactai atunci.
carhartt1.seller: nu stau dupa toti sarmanii
carhartt1.seller: am si alte treburi
carhartt1.seller: asa ca maturizeaza-te si vezi ce faci data viitoare.
Nu se poate purta o conversatie cu el .. se vede dp limbaj. sufera la maxim :))
Image
-De vanzare (5 euro cosmote/paypal)
Image
ZM.PRONION.RO - Best server!
VIP+AMMO INFINIT - 5 euro / lunar sau 10 euro / permanent
User avatar
zet_rzone
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 142
Joined: 01 Feb 2014, 22:25
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times
Contact:

27 Feb 2014, 20:28

Baiatul cardeaza domeniile de pe aplus.net... cardurile le ia de pe alboraaq.. deci nu recomand :)
http://suport-phpbb.com - Suport phpBB gratis
http://suport-phpbb.com/stiluri/demo - Baza de date a temelor phpBB
User avatar
Ra # k1du
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1246
Joined: 03 Feb 2012, 15:25
Detinator Steam: Da
CS Status: Best player of the week !
Detinator server CS: furien.cyberz.ro
SteamID: kdzlovefun
Has thanked: 81 times
Been thanked: 42 times
Contact:

27 Feb 2014, 20:45

claudiu25 wrote:
DRS wrote:
claudiu25 wrote:E scam? Doamne!
Intrebati toti oamenii carora le-am dat domenii, intrebati-i sa vedeti.

Concursul a fost organizat acum o saptamana, tu m-ai contactat tocmai dupa o saptamana si ai pretentia sa mai primesti domeniul?
A fost dat altcuiva insa nu am mai modificat site-ul pentru ca momentan lucrez la altul, unde o sa fie ca premii Steam-uri, bani Paypal si multe altele.

Asa ca nu mai fi nesimtit si nu mai vorbi aiurea, daca erai baiat ma contactai fix atunci cand ai vazut ca ai castigat, nu dupa o saptamana.
Dupa ce ca primesti un lucru gratis mai ai si pretentia sa-l primesti cand vrea pasarica ta?
Domeniul ne-inregistat are termen de valabilitate, nu? S-a mucegait intr-o saptamana...Eu stiu ca atunci cand organizezi un concurs trebuie sa iti faci vizibila orice metoda de contact sau.. sa contactezi tu castigatorul, bine asta daca aveai un site care se respecta..
+ ca te-ai cam dat si putin de gol cu asta:

Code: Select all

Dupa ce ca primesti un lucru gratis mai ai si pretentia sa-l primesti cand vrea pasarica ta?
Deci tu faci tot posibilul sa nu te gaseasca oamenii ca la final sa le spui exact ce i-ai zis si lui melvin... asta cred eu si asta se intelege.. Spune pe site ca domeniile le dai cand vrea muschiu tau, sa nu aiba pretentii sa il si primeasca acel castigator ca na e gratis..
Nu are absolut niciun sens din tot ce ai zis tu acolo.

Cine vrea sa participe bine, cine nu, nu.
Eu am postat ID-ul meu de Yahoo! si adresa mea de e-mail, imediat dupa ce concursul s-a terminat am postat pe site sa fiu contactat de castigatori.

Castigatorul respectiv m-a contactat dupa o saptamana, pe bune?
Domeniul ne-inregistat are termen de valabilitate, nu?
Nu conteaza asta, nu, nu s-a mucegait, inse trebuie sa intelegi ca nu este vorba despre domeniul in sine, este vorba despre gestul castigatorului. M-a contactat prea tarziu, iar premiul a fost revendicat de catre altcineva.

O seara placuta!
Bine ma seriosule, si maturule dar asta cei ? http://www.extreamcs.com/forum/security ... l#p1867304 vezi cum te bagi in rahat singur !
http://evict.ro - un forum pentru toti !
Post Reply

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 14 guests