DespreGazduire inca o dovada de nesimtire + hapsani!

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

CONTURI_CVATRIPLE
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 43
Joined: 10 Feb 2014, 15:16
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times
Contact:

24 Feb 2014, 00:58

DRS wrote:Te rog inceteaza cu provocarile, nu raspund verbal dar cu un warn cred ca da.
ne-am ajuns... .
Last edited by DRS on 24 Feb 2014, 12:35, edited 1 time in total.
Reason: Asa si? Ai vazut cumva ca abuzez de putere? NU doar ca nu vreau sa fiu provocat, si te rog evita postul meu.
RoyalServer 2
(c) xLd^
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1275
Joined: 24 Mar 2013, 09:36
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: id/xldcs
Reputatie: Utilizator neserios
Membru Club eXtreamCS (8 Iun - 8 Aug)
Location: Brasov
Has thanked: 25 times
Been thanked: 37 times
Contact:

02 Mar 2014, 19:42

DRS wrote:
miber wrote:
CONTURI_CVATRIPLE wrote: Mie mi se pare perfect normal.
Pe langa cei 11 euro cat costa cartela, se adauga costurile pentru a cumpara respectivul cod din confortul casei tale + taxele din care trebuie sa-si plateasca angajatii.
Nu trebuie sa-i faceti japcari sau nesimtiti. Nu va convine, puteti sa nu cumparati. Din cate stiu specifica pretul pe pagina, nu esti obligat sa apesi butonul "Comanda".
Acum ati inceput pe extreamcs sa va ridicati cu c'uru' in sus la orice lucru minor ce va deranjeaza conceptiile voastre nefondate.
De ex. eu daca cumpar un server pe ebay.com, taxa de transport in unele cazuri e mai mare decat pretul serverului in sine. Acu tre sa ma apuc sa fac topicuri pe aici ca sunt aia nesimtiti si hapsani ? Stau dracu in banca mea. Nu-mi convine, nu cumpar.

Bai nebunie, vezi ca ce sa intamplat acolo este frauda fiscala, inselatorie fiscala, ar trebui da-ti in judecata, daca sunt firma legala vor suporta consecintele amenda si showdown, pentru ca a obligat sa plateasca un produs aproape de 3 ori cat costa el normal, si vad ca aveti ideei in cap ca daca cumpar 11 euro de la x eu ii platesc dobanda ca eu cumpar de acasa, ba sunteti turci, codurile alea le primiti prin telefon pe firma nu isi misca nimeni **** din firma aia pentru niste coduri reincarcabile totul este electronic, dai click scoate hartia igienica.

Oricum cel tepuit fa o plangele la un organ care poate loa masuri ca pe viitori sa nu mai fie alti in pricina ta, si daca stau sa ma gandesc ar merita showdown firmele astea "smechere" de 3 lei ;)
Nu am cum sa ii dau in judecata pentru ca nu sunt in tara. Oricum asta e un topic informativ + reclama negativa, asa merita astia... + de toate timp de 3-4 ani cat am sta la ei am avut o multime de probleme cu ei, ba cu codurile epp, ba cu banii stransi din afiliere... deci abia astept sa imi mut domeniile de la ei si sa nu mai aud de jepcarii de la despregazduire!
Stai calm mai intai sa iti dea voie sa le muti =)) M-am certat cu ei 2 saptamani ca sa pot muta un domeniu mereu gaseau o scuza
User avatar
Lens
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 245
Joined: 26 Jan 2014, 17:40
Detinator Steam: Nu
CS Status: Revolution is coming...
Location: Braila
Has thanked: 2 times
Been thanked: 29 times
Contact:

03 Mar 2014, 19:53

Eu nu cred ca sunt nesimtit sau cum spui tu, oamenii au voie sa puna un adaos comericial de 500% deci pretul il face cum vrea, daca vrei cumperi daca nu, nu cumperi, si sincer nu se pune problema de seriosi isi respecta clientii cel putin pe mine m-au ajutat mereu cand am avut probleme cu reseller / domenii / plati sms etc.
In curand populare gratuita serverelor cstrike detalii : garenfx
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13712
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

04 Mar 2014, 17:50

Lens wrote:Eu nu cred ca sunt nesimtit sau cum spui tu, oamenii au voie sa puna un adaos comericial de 500% deci pretul il face cum vrea, daca vrei cumperi daca nu, nu cumperi, si sincer nu se pune problema de seriosi isi respecta clientii cel putin pe mine m-au ajutat mereu cand am avut probleme cu reseller / domenii / plati sms etc.
Nu ai limita la adaosul comercial, dar din bun simt si al unei afaceri profitabile il pui si tu mai mic.Ar trebui sa specifice pe site cat au adaos comercial ca sa se fereasca lumea de ei.
Image
User avatar
xinfo-
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 270
Joined: 17 Oct 2012, 21:21
Detinator Steam: Da
CS Status: LoL
SteamID: croiss_
Has thanked: 20 times
Been thanked: 13 times
Contact:

07 Mar 2014, 06:48

CONTURI_CVATRIPLE wrote:
stefanbri wrote:
CONTURI_CVATRIPLE wrote:
Si ce anume ti se pare tie gresit in poza aia ?
11<30
Mie mi se pare perfect normal.
Pe langa cei 11 euro cat costa cartela, se adauga costurile pentru a cumpara respectivul cod din confortul casei tale + taxele din care trebuie sa-si plateasca angajatii.
Nu trebuie sa-i faceti japcari sau nesimtiti. Nu va convine, puteti sa nu cumparati. Din cate stiu specifica pretul pe pagina, nu esti obligat sa apesi butonul "Comanda".
Acum ati inceput pe extreamcs sa va ridicati cu c'uru' in sus la orice lucru minor ce va deranjeaza conceptiile voastre nefondate.
De ex. eu daca cumpar un server pe ebay.com, taxa de transport in unele cazuri e mai mare decat pretul serverului in sine. Acu tre sa ma apuc sa fac topicuri pe aici ca sunt aia nesimtiti si hapsani ? Stau dracu in banca mea. Nu-mi convine, nu cumpar.
Ei sunt obisnuiti sa cumpere de la orice japca de firma care apare si dispare in doua zile si li se pare ciudat sa li se perceapa o taxa...
User avatar
CristiMegaOficial
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 330
Joined: 31 Dec 2013, 00:02
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times
Contact:

08 Mar 2014, 12:10

Sona wrote:
dsKed cristy wrote:1. la mana: TOT ce-a zis DRS in topic, este REAL
2. am vazut multi care zic "e vina ta, nu-ti convine, nu platesti, DG sunt dracu`-lacu`-necuratu`" , intrebarea mea, si fara sa va suparati, VOI SUNTETI CRETINI ???

CAT DE cretin sa fi sa platesti TRIPLU pentru un serviciu ONLINE?Pentru o plata online...Zicea cineva mai sus "pe net ar trebui sa fie mai IEFTIN ca in realitate, cand platesti cu banii `jos`, " - are PERFECTA DREPTATE, numai ca unii dintre voi ori sunteti | | cu viata ori cu internetul, ORI cu ambele !
DRS are ceva personal cu DG, mare branza viata e aceiasi, nu conteaza pana la urma parerea lui vizavi de ei.Dar a cautat sa ne impartaseasca experientele lui cu ei.Corect pana aici dar sunt si parti bune.Daca ne lasam influentati de un user/topic fara a proba/dovedi ce scoatem pe gura e fix 0.Aceasta parere este una proprie si personala:daca DG nu ar mai exista asa cum sunt multi ar renunta la micile lor afaceri online.Daca DRS avea succes in online mai demult cu site-ul sau de hosting, sunt convins ca acest post nu exista.
DRS nu am nimic cu tine personal, nu ma percepe gresit.

Leonard iarasi ai inceput sa suferi la lume pe internet , terminate zici ca ai o varsta anume 35 - 40 de ani , dute frate ocupate de altceva lasa internetu , fa-ti o familie niste copiii ca na asa trebuie .
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

08 Mar 2014, 12:14

CristiMegaOficial wrote:

Leonard iarasi ai inceput sa suferi la lume pe internet , terminate zici ca ai o varsta anume 35 - 40 de ani , dute frate ocupate de altceva lasa internetu , fa-ti o familie niste copiii ca na asa trebuie .
Esti offtopic CristianMegaOficial, daca ai ceva de zis concret bine, daca nu vezi de treaba ta.
User avatar
CristiMegaOficial
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 330
Joined: 31 Dec 2013, 00:02
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 12 times
Been thanked: 11 times
Contact:

08 Mar 2014, 12:21

Sona wrote:
CristiMegaOficial wrote:

Leonard iarasi ai inceput sa suferi la lume pe internet , terminate zici ca ai o varsta anume 35 - 40 de ani , dute frate ocupate de altceva lasa internetu , fa-ti o familie niste copiii ca na asa trebuie .
Esti offtopic CristianMegaOficial, daca ai ceva de zis concret bine, daca nu vezi de treaba ta.

Se scrie CristiMegaOficial nu " Cristian " in fine nu conteaza asta , se stia ca despregazduire rupe la bani cu 20 - 50 lei ..
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

08 Mar 2014, 12:22

CristiMegaOficial wrote:
Sona wrote:
CristiMegaOficial wrote:

Leonard iarasi ai inceput sa suferi la lume pe internet , terminate zici ca ai o varsta anume 35 - 40 de ani , dute frate ocupate de altceva lasa internetu , fa-ti o familie niste copiii ca na asa trebuie .
Esti offtopic CristianMegaOficial, daca ai ceva de zis concret bine, daca nu vezi de treaba ta.

Se scrie CristiMegaOficial nu " Cristian " in fine nu conteaza asta , se stia ca despregazduire rupe la bani cu 20 - 50 lei ..
Era o ironie, dar ma rog.Din moment ce DG afiseaza preturile nu vad problema, dar pentru cine are ochi sa vada.
User avatar
DRS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2515
Joined: 24 Jan 2012, 22:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Joc foarte rar.
Detinator server CS: N/A
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator
0.5/3
Location: Birmingham, UK
Has thanked: 32 times
Been thanked: 54 times

08 Mar 2014, 17:17

Mda, afiseaza ce preturi vor ei.. + de asta daca te prinde in capcana lor te obliga intr-un anumit fel sa ramai la ei, gasesc ei tot felu de metode.
YOU CAN TRY MY CHAT GPT, IMAGE GENERATOR, BLOG & WEBSITE TITLE/CONTENT GENERATOR, TEXT TO SPEECH, AI CODE AND MUCH MORE
Image
User avatar
Mihai
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1675
Joined: 06 Dec 2010, 14:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Learning !
Detinator server CS: Poate
SteamID: mihhhai1
Reputatie: Fost moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 49 times
Been thanked: 58 times
Contact:

09 Mar 2014, 21:05

Toate taxele pe care ti le adauga trebuie sa aiba o justificare legala. Nu au cum sa iti adauge taxe dupa bunul plac. In locul tau le dadeam un mail si ii intrebam ce reprezinta diferenta de la 11 la 40 Euro.
User avatar
DRS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2515
Joined: 24 Jan 2012, 22:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Joc foarte rar.
Detinator server CS: N/A
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator
0.5/3
Location: Birmingham, UK
Has thanked: 32 times
Been thanked: 54 times

10 Mar 2014, 23:00

Am facut-o deja si binenteles ca de fiecare data evita raspunsul.
YOU CAN TRY MY CHAT GPT, IMAGE GENERATOR, BLOG & WEBSITE TITLE/CONTENT GENERATOR, TEXT TO SPEECH, AI CODE AND MUCH MORE
Image
Post Reply

Return to “Security zone”

  • Information