Emerald / phpbb3 style

Tot ce tine de grafica, realizat de utilizatori pentru forum.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
cristian.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1392
Joined: 15 Sep 2012, 21:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Away
SteamID: insanetk
Reputatie: Fost moderator
Location: Botosani
Has thanked: 18 times
Been thanked: 24 times

06 Mar 2014, 20:26

Hintoday wrote:Te chinui sa citesti descrierea. Exagerati cu acel alb si bordere care deschise. Headerul mult prea intunecat pentru content. Apropo, renunta la 50/50 buttons color, arata penibil. Ai combinat 10 idei si a iesit o ciorba. Partial nu arata rau, dar trebuie sa-ti aduci multe modificari ca lucrarea sa iasa buna.
Multumesc pentru sfaturi.

Poate o sa revin si cu un v2 in care sa tin cont de aceste sfaturi.


Alte pareri ?
DOROHOI.USP.RO // CLASSIC // TNI - NXS
www.usp.ro
www.tni.ro - www.nxs.ro
ROuser
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 178
Joined: 22 Mar 2013, 15:09
Detinator Steam: Da
CS Status: 19
Location: Targu-Jiu
Has thanked: 31 times
Been thanked: 3 times
Contact:

07 Mar 2014, 18:22

Arata chiar bine tema.

Nu te mai uita in gura astora, sunt doar pareri negative, iei zic faci ceva original. Serios de parca iei fac ceva original in portofoliile lor.
Oricum nu e nimic rau in a copia, uita-te pe themeforest sa vezi cati au copiat "Avada" tema de wordpress, si "ThemeFusion" cel care a facut avada, ce sa le faca la copiatori, sa le zica " BA NU MAI COPIA ?". Serios acum!

Ai grije, si daca faci ceva original vre-o data, nu publica pe extreamcs, ca din secunda in care ai publicat-o nu v-a mai fi originala. iei d-abea asteapta ceva original ( cei mai experimentati ) ca s-o comercializeze.
( sincer nici eu nu am ceva original, cel putin nu publicat pe extreamcs, toate template-urile, logoruile, au fost toate din inspiratii din alte site-uri de design, dar asta nu este un lucru rau, deoarece cand incepi sa faci un template, incerci sa te inspiri de la altii, ca sa vezi cum este, si sa te perfectionezi in ceea ce faci, si cu cat faci mai multe cu atat ve-i avea indemanare mai eficienta )
Multa bafta ! :)
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13696
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 643 times
Contact:

07 Mar 2014, 18:52

Serios de parca "a lua(iei)" fac ceva original in portofoliile lor,Ai grije,ve-i

Code: Select all

Nu pot sa cred, traiesc un cosmar
Image
ROuser
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 178
Joined: 22 Mar 2013, 15:09
Detinator Steam: Da
CS Status: 19
Location: Targu-Jiu
Has thanked: 31 times
Been thanked: 3 times
Contact:

08 Mar 2014, 00:00

Terra. wrote:Serios de parca "a lua(iei)" fac ceva original in portofoliile lor,Ai grije,ve-i

Code: Select all

Nu pot sa cred, traiesc un cosmar

Ce mă ?
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

08 Mar 2014, 03:03

Mie unul îmi place structura , şi ideea .

Referitor la discutia cu furtul ...
Nu cred eu că pe themeforest acceptau ei template-uri "inspirate" pe fată la ce reguli de acceptare ... etc au .

Ceea ce am observat eu pe forumul ăsta este faptul că la vre-o 5-10 utilizatori dacă li se aduc dovezi cum că ideea nu este a lor sau au "furat" , HOP apar românii şi încep ," nu e furat , e inspirat faceti odata deosebirea " dar dacă vine cineva nou sau pana mea altă persoană înafară de cei 5-10 , NIIIMIC direct furat , poti să zici ceee vrei tot pe aia o tin .

După părerea mea eu zic să nu mai existe duşmânia asta pe forum , şi să ne vedem fiecare gunoiul nostru .

Ce este drept tema aceasta seamănă izbitor de mult cu cele ale lui miber . Dar şi ale lui SOD cu cele de pe deviantart , şi uite că tot îl pupati în fundulet :))
THINK it`s not illegal yet !
ROuser
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 178
Joined: 22 Mar 2013, 15:09
Detinator Steam: Da
CS Status: 19
Location: Targu-Jiu
Has thanked: 31 times
Been thanked: 3 times
Contact:

08 Mar 2014, 13:54

"Nu cred eu că pe themeforest acceptau ei template-uri "inspirate" pe fată la ce reguli de acceptare ... etc au ."

GET A LIFE!

Nu mai are rost sa mai continui.
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

08 Mar 2014, 14:43

=))))))))))))))))))))))))))))))
Ieşi drecu cu arfe de copii de 14 ani # mariiiii designeri , dar vă dati designeri pe forumuri GAMING =))
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

08 Mar 2014, 17:12

Prietene , daca erai asa "bun" cum te dai , nu cautai laude si aprecieri in urma serviciilor de webdesign ofertite de tine , pe un forum gaming . NU ARE ROST.

90% din cei ce-si posetaza creatiile aici , o fac din placere .
Doar 10% sunt buni care o pot face sub forma de lauda ( mihnea , miber , aldink , terra , happy ... si mai sunt cativa )

Tu esti copil , pai m-am uitat in portofoliul tau si eu iti garantez ca la webdesign daca stau 1 zii sa caut asemanari intre creatiile tale si site-urile oficiale te fac de rahat , cum sa facut SOD.
Nu va mai dati MARI in APA MICA ca nu tine ;) nici nu ma cunosti , asa ca te rog nu-ti mai posta parerile tale despre mine !
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

08 Mar 2014, 17:19

Gata ma terminati cat timp nu l-am acuzat eu de furt nu are rost sa va ambalati, pana la urma ideea si asezarea sunt ale mele doar ca el a incercat sub alta forma si culori, si nu l-am acuzat pentru asta din partea mea poate sa face ce vrea..


App daca stiti ce inseamna termenul de shadow in webdesign nu ar trebui sa comentati atat. Cei care nu stiu despre acest termen este rugat sa se documenteze...

Si cu asta am incheiat discutia nu mai faceti troc aici cu cine sau care e mai bun, fiecare cu painea lui, fiecare este bun pentru el.
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
Post Reply

Return to “WebDesign”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Baidu [Spider] and 5 guests