Hostprofil, "firma" plina de incompetenti.

Postarea in aceasta categorie se face doar cu DOVEZI DE INSELARE. Nu se permite reclama negativa sau pareri personale.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

CIUBO. /snowyworld/
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2076
Joined: 02 Jul 2013, 18:17
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Fost Intermediar
Location: Basel
Has thanked: 40 times
Been thanked: 86 times

13 Mar 2014, 23:54

Incompetent ești tu, că nu ai fost în stare să citești termenii și condițiile. Acolo scria mare ca să vadă tot prostu':
Image

De asemenea:
Image

Image
___________________________________________________________________________________


Image
Ei oferă, ei pun condiții, nu crezi..?

Dar na, ca tot românul, chiar dacă te simți vinovat tot arunci cu vorbe aiurea în stânga și în dreapta! :|

Eu am avut servicii de la ei și nu am avut ABSOLUT NICI O PROBLEMĂ, dacă știi să te porți ești ajutat, dacă nu, pățești cum ai pățit tu! ;)

Pace! :)>-
RoyalServer
User avatar
FrenzyEcila
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 356
Joined: 10 Dec 2013, 15:33
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: BB.SCORPIONII.RO
SteamID: frenzyburn
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 14 times

14 Mar 2014, 00:16

CIUBO. /snowyworld/ wrote:Incompetent ești tu, că nu ai fost în stare să citești termenii și condițiile. Acolo scria mare ca să vadă tot prostu':
Image

De asemenea:
Image

Image
___________________________________________________________________________________


Image
Ei oferă, ei pun condiții, nu crezi..?

Dar na, ca tot românul, chiar dacă te simți vinovat tot arunci cu vorbe aiurea în stânga și în dreapta! :|

Eu am avut servicii de la ei și nu am avut ABSOLUT NICI O PROBLEMĂ, dacă știi să te porți ești ajutat, dacă nu, pățești cum ai pățit tu! ;)

Pace! :)>-
Atata timp cat am facut comanda pentru domeniu si la plata facturii aparea;
Image
Ce era sa fac?
Trebuia sa fie ceva gen;
Image
Atata timp cat modalitatea de plata prin sms era activa nu am avut nici o vina.
M-am purtat frumos si cu respect pana la un punct (.), orice om are o limita, limita mea a fost depasita cu mult din cauza prostiei lui si a sistemului hostprofil.

Contact: frenzy.mdfk / frenzy.gaming

http://ecila.ro/
User avatar
HeyYo
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 52
Joined: 01 Mar 2014, 18:38
Detinator Steam: Nu
CS Status: Stau pe scaun
Detinator server CS: Da
Been thanked: 1 time
Contact:

14 Mar 2014, 01:07

Servicii de tot cacatul... Site cu servicii de *****.
User avatar
xinfo-
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 270
Joined: 17 Oct 2012, 21:21
Detinator Steam: Da
CS Status: LoL
SteamID: croiss_
Has thanked: 20 times
Been thanked: 13 times
Contact:

14 Mar 2014, 02:05

Intradevar limbajul lui lasa de dorit, dar nici o firma serioasa nu anuleaza un serviciu pentru ca respectivul a folosit un limbaj obscen. Serviciul a fost platit, e treaba lui ce face, tot ce poate face e sa nu ii mai ofere asistenta, dar in niciun caz sa anuleze serviciul.
User avatar
SaLLeR ;ddd
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1545
Joined: 23 Jul 2011, 00:08
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu mai joc.
Detinator server CS: Mai demult.
SteamID: Inexistent.
Reputatie: Restrictie moderator!
Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Location: Cum ajung acasa?
Has thanked: 119 times
Been thanked: 164 times

14 Mar 2014, 02:16

Eu spun ca ai dreptate,daca la termeni si conditii specifica plata doar prin paypal sau bancar de ce ai acces sa platesti prin sms?Asta ii un fel de santaj pentru cine nu este atent si plateste pin sms sa castige si ei un ban in plus.
User avatar
eromaster16
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 649
Joined: 26 Oct 2013, 08:20
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Utilizator neserios(tepar)
Location: Bucuresti
Has thanked: 11 times
Been thanked: 89 times

14 Mar 2014, 06:44

Dasta e bine sa dai 4 milioane la Romarg :) Host bun full acces calitate . suport :)


Dai un ban dar stai in fata
Orce Boost Cumparat dupa www.csgmaster.com - Mai Primesti Un Boost
Gratuit Pentru cine Vrei Tu .
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

14 Mar 2014, 07:36

SaLLeR ;ddd wrote:Eu spun ca ai dreptate,daca la termeni si conditii specifica plata doar prin paypal sau bancar de ce ai acces sa platesti prin sms?Asta ii un fel de santaj pentru cine nu este atent si plateste pin sms sa castige si ei un ban in plus.
Neata, acelasi lucru a patit si userul de mai jos:
Only-Games wrote:Cand am vrut sa iau domeniu de la ei, am platit prin sms, dar nu s-a activat domeniul. Am deschis ticket si mi-au spus ca plata se face doar prin PayPal la domenii (scrie si cand iti alegi domeniul). Le-am spus sa-mi dea banii inapoi si mi i-au dat.
Dar a vorbit frumos si si-a recuperat banii.Ori daca incepi sa suferi si sa imi vorbesti incercand sa iti acoperi greselile de vedere, nu e vina mea.Probabil cele 71 de domenii vandute sunt date la oameni care stiu sa citeasca si casca bine ochii:

Image

Atentie, nu ma intereseaza impactul acestui topic si a celor 100 care urmeaza sa le faceti, nu ma intereseaza parerea nimanui de aici, cine a colaborat cu mine stie ce fel de om sunt si cum ma comport cu oamenii care au educatie.Fac cum vreau eu, voi aveti de pierdut.Multi care au facut posturi asemanatoare la maxim 2 luni de zile au venit inapoi (o sponsorizare, un server cu mai multe sloturi) milogeala curata.Sunteti inca la varsta in care dorinta de a avea o comunitate/server/domeniu va orbeste gandirea si logica din cap.Dar asta nu e o problema pentru mine, e doar pentru voi.
User avatar
HeyYo
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 52
Joined: 01 Mar 2014, 18:38
Detinator Steam: Nu
CS Status: Stau pe scaun
Detinator server CS: Da
Been thanked: 1 time
Contact:

14 Mar 2014, 08:17

Sona wrote:
SaLLeR ;ddd wrote:Eu spun ca ai dreptate,daca la termeni si conditii specifica plata doar prin paypal sau bancar de ce ai acces sa platesti prin sms?Asta ii un fel de santaj pentru cine nu este atent si plateste pin sms sa castige si ei un ban in plus.
Neata, acelasi lucru a patit si userul de mai jos:
Only-Games wrote:Cand am vrut sa iau domeniu de la ei, am platit prin sms, dar nu s-a activat domeniul. Am deschis ticket si mi-au spus ca plata se face doar prin PayPal la domenii (scrie si cand iti alegi domeniul). Le-am spus sa-mi dea banii inapoi si mi i-au dat.
Dar a vorbit frumos si si-a recuperat banii.Ori daca incepi sa suferi si sa imi vorbesti incercand sa iti acoperi greselile de vedere, nu e vina mea.Probabil cele 71 de domenii vandute sunt date la oameni care stiu sa citeasca si casca bine ochii:

Image

Atentie, nu ma intereseaza impactul acestui topic si a celor 100 care urmeaza sa le faceti, nu ma intereseaza parerea nimanui de aici, cine a colaborat cu mine stie ce fel de om sunt si cum ma comport cu oamenii care au educatie.Fac cum vreau eu, voi aveti de pierdut.Multi care au facut posturi asemanatoare la maxim 2 luni de zile au venit inapoi (o sponsorizare, un server cu mai multe sloturi) milogeala curata.Sunteti inca la varsta in care dorinta de a avea o comunitate/server/domeniu va orbeste gandirea si logica din cap.Dar asta nu e o problema pentru mine, e doar pentru voi.
E ,,firma,, de calitate ma ce stiti voi.
AljNNN-
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 01 Mar 2014, 18:09
Detinator Steam: Da
CS Status: 271 , TACI
Detinator server CS: Da
SteamID: al_affirmative
Location: Bucuresti.
Contact:

14 Mar 2014, 10:04

Am 2 domenii , .ro , .com , și dupa pozele de mai sus in care spun ca am avut vps , reseller pentru cs , se mișca infernal !
Am băgat câteva boosturi 800+ lag , nu puteai nici să mergi , de găzduire ce să va mai spun 150-200 ping , deci ...
Am vorbit cu un reprezentat ”Leo I.” , vreau să va spun că daca îi spui ceva gen ”Găzduirea nu merge bine” , incepe să te înjure.
La fel ca xtremehost.ro , care tin dedicatu pe balcon , și tot la fel o firmă plină de icompetenti,analfabeti.
+Acele domenii nu se inregistrează pe domeniul lor .
User avatar
FrenzyEcila
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 356
Joined: 10 Dec 2013, 15:33
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: BB.SCORPIONII.RO
SteamID: frenzyburn
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 14 times

14 Mar 2014, 10:25

Sona wrote:
SaLLeR ;ddd wrote:Eu spun ca ai dreptate,daca la termeni si conditii specifica plata doar prin paypal sau bancar de ce ai acces sa platesti prin sms?Asta ii un fel de santaj pentru cine nu este atent si plateste pin sms sa castige si ei un ban in plus.
Neata, acelasi lucru a patit si userul de mai jos:
Only-Games wrote:Cand am vrut sa iau domeniu de la ei, am platit prin sms, dar nu s-a activat domeniul. Am deschis ticket si mi-au spus ca plata se face doar prin PayPal la domenii (scrie si cand iti alegi domeniul). Le-am spus sa-mi dea banii inapoi si mi i-au dat.
Dar a vorbit frumos si si-a recuperat banii.Ori daca incepi sa suferi si sa imi vorbesti incercand sa iti acoperi greselile de vedere, nu e vina mea.Probabil cele 71 de domenii vandute sunt date la oameni care stiu sa citeasca si casca bine ochii:

Image

Atentie, nu ma intereseaza impactul acestui topic si a celor 100 care urmeaza sa le faceti, nu ma intereseaza parerea nimanui de aici, cine a colaborat cu mine stie ce fel de om sunt si cum ma comport cu oamenii care au educatie.Fac cum vreau eu, voi aveti de pierdut.Multi care au facut posturi asemanatoare la maxim 2 luni de zile au venit inapoi (o sponsorizare, un server cu mai multe sloturi) milogeala curata.Sunteti inca la varsta in care dorinta de a avea o comunitate/server/domeniu va orbeste gandirea si logica din cap.Dar asta nu e o problema pentru mine, e doar pentru voi.
Cum i-am zis si incompetentului care a raspuns prin ticket.
"Ok, zi o rugaciune si multumeste-i lui Dumnezeu ca ai facut bani dintr-o teapa pentru a iti lua de mancare."
Canta la alta masa. :-h

Contact: frenzy.mdfk / frenzy.gaming

http://ecila.ro/
User avatar
.tu.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 436
Joined: 05 Oct 2013, 00:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Ban 3 luni !
Ban 4 luni !
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times
Contact:

14 Mar 2014, 11:24

FrenzyEcila wrote: Atata timp cat am facut comanda pentru domeniu si la plata facturii aparea;
Image
Ce era sa fac?
Trebuia sa fie ceva gen;
Image
Atata timp cat modalitatea de plata prin sms era activa nu am avut nici o vina.
M-am purtat frumos si cu respect pana la un punct (.), orice om are o limita, limita mea a fost depasita cu mult din cauza prostiei lui si a sistemului hostprofil.
Tovarase, esti prost!
Hai sa-ti explic eu putin de ce anume iti apare SMS cand comanzi si de ce o plata prin SMS nu este la fel ca plata prin paypal.
1. Sistemul de billing WHMCS permite selectarea modalitatii de plata per produse, insa nu si la domenii. La domenii se afiseaza ABSOLUT toate gateway-urile active.
2. "Prin sms ce are ? Nu sunt tot bani si aia?" - Nu! La SMS se percep urmatoarele comisioane:
- Comision impus de operator pentru numarul scurt
- Comision pentru trimiterea SMS-ului efectiv (0.05 centi de regula).
- Comision de 16% la eliberarea valorii taxabile de catre operator catre mobilpay
- Comision de 16% la eliberarea valorii taxabile de catre mobilpay
- Comision de 16% la eliberarea valorii taxabile de catre DespreGazduire (banuiesc ca prin ei are SMS).
Deci in total e comision de 48% doar intre intermediari + taxa pe numar scurt (care nu stiu exact cat e).
La paypal se percep urmatoarele taxe:
- Comision de 5.3% la incasarea de plati
- Comision de 2 EUR la retragerea fondurilor pe card.
Acum fa si tu calculul de ce anume nu se poate ce vrei tu, in conditiile in care Sona ia domeniile de la DespreGazduire la un pret enorm mai mare decat ti le da tie pe site.

Daca ai fi fost clientul meu, iti dadeam cu monitoru' in cap si la revedere. De prosti ce se cred importanti n-are nimeni nevoie.
User avatar
HeyYo
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 52
Joined: 01 Mar 2014, 18:38
Detinator Steam: Nu
CS Status: Stau pe scaun
Detinator server CS: Da
Been thanked: 1 time
Contact:

14 Mar 2014, 12:16

E teapa firma..
Locked

Return to “Security zone”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 10 guests