Ce job-uri sunt plătite bine ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

08 Apr 2014, 19:04

Marius wrote:Nu ai ce face la anii astia. Nu te angajeaza nimeni in afara de impartit pliante si alte cele. Vezi-ti de treaba si daca vrei sa faci ceva in afara scolii, iti poti cauta un hobby din care sa mai scoti bani. Cum am eu DJing-ul, de exemplu.
Defapt se poate angaja si la McD :) !
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
RoyalServer 2
EmiL171
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 4
Joined: 07 Apr 2014, 09:45
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Location: Bucuresti
Been thanked: 1 time
Contact:

08 Apr 2014, 19:26

Sa iti dau cateva exemple . Daca vrei sa lucrezi in IT nu prea cred ca ai cum dat fiinca tu esti la uman , iar a lucra in acest domeniu inseamna in primul rand destul de multa munca ( nu copiezi si implementezi tu in alta parte , trebuie chiar sa cunosti ) . Daca pana acum nu te-ai apucat de invatat/lucrat pentru domeniul IT iti va fi destul de greu pentru ca la varsta pe care o ai tu sunt persoane cu calitati foarte bine dezvoltate in domeniul.
De asemenea daca vrei sa lucrezi in medicina , iti trebuie biologie si chimie care sunt clar materii de real , cel putin chimia . Dar ai noroc aici deoarece nu e timpul pierdut sa te apuci de invatat , este foarte mult de munca pentru a ajunge medic . Examenul la medicina este destul de dificil si din cate am inteles de anul acesta se va da si Fizica ( tot materie de real ) .

Ce poti face de la uman si ce mi s-ar parea cel mai bine platit pentru viitor este facultatea de Stiinte Politice , de preferat sa fie facuta in afara tarii ( Belgia , Anglia , Franta ) . Iar de acolo poti avea sansa unui post bun . Dar , la Stiinte Politice ai nevoie de cel putin 2 limbi straine ( franceza , engleza ) . Daca stii mai multe cu atat mai bine :))

Totul depinde doar de tine , daca esti o persoana serioasa si pusa pe treaba . Eu personal te sfatuiesc sa inveti foarte bine in domeniul pe care vrei sa il urmezi si ,evident, sa ai noroc .
Succes si sper ca ti-am fost de folos ;) .
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

08 Apr 2014, 19:41

Daca tr intereseaza medicina cauta l pe acorex.e in anul 2 la medicina in iasi.
dexeNNN
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 45
Joined: 11 Sep 2013, 20:03
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 3 times
Contact:

08 Apr 2014, 20:00

Sincer, in Romania nu prea ai sanse la job-uri bine platite doar daca ai si ceva pile si cunosti pe cineva in domeniu. Eu zic sa faci si o facultate apoi sa incerci in strainatate, orice job cat de mic e platit bine. Iti urez succes.
CAUT COMUNITATE !
zeuus
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 115
Joined: 09 Mar 2014, 20:45
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times
Contact:

08 Apr 2014, 20:35

defapt poti face bani din orice dar sunteti prea incuiti la minte .


am 16 ani , luna asta am facut 200$ .
User avatar
Diz.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 12
Joined: 06 Apr 2014, 23:32
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 188.213.216.42:27015
Location: mixgamers
Has thanked: 2 times
Contact:

08 Apr 2014, 23:20

zeuus wrote:defapt poti face bani din orice dar sunteti prea incuiti la minte .


am 16 ani , luna asta am facut 200$ .
Cum ai făcut ?
Comunitatea www.mixgamers.com caută staff
Image
User avatar
Marius
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8294
Joined: 11 Nov 2007, 12:19
Detinator Steam: Da
CS Status: being awesome since 1992
SteamID: kNNwOw
Reputatie: eXtream Mod
Fost administrator
Fost dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Timisoara
Has thanked: 577 times
Been thanked: 680 times

08 Apr 2014, 23:25

EmiL171 wrote:Sa iti dau cateva exemple . Daca vrei sa lucrezi in IT nu prea cred ca ai cum dat fiinca tu esti la uman , iar a lucra in acest domeniu inseamna in primul rand destul de multa munca ( nu copiezi si implementezi tu in alta parte , trebuie chiar sa cunosti ) . Daca pana acum nu te-ai apucat de invatat/lucrat pentru domeniul IT iti va fi destul de greu pentru ca la varsta pe care o ai tu sunt persoane cu calitati foarte bine dezvoltate in domeniul.
De asemenea daca vrei sa lucrezi in medicina , iti trebuie biologie si chimie care sunt clar materii de real , cel putin chimia . Dar ai noroc aici deoarece nu e timpul pierdut sa te apuci de invatat , este foarte mult de munca pentru a ajunge medic . Examenul la medicina este destul de dificil si din cate am inteles de anul acesta se va da si Fizica ( tot materie de real ) .

Ce poti face de la uman si ce mi s-ar parea cel mai bine platit pentru viitor este facultatea de Stiinte Politice , de preferat sa fie facuta in afara tarii ( Belgia , Anglia , Franta ) . Iar de acolo poti avea sansa unui post bun . Dar , la Stiinte Politice ai nevoie de cel putin 2 limbi straine ( franceza , engleza ) . Daca stii mai multe cu atat mai bine :))

Totul depinde doar de tine , daca esti o persoana serioasa si pusa pe treaba . Eu personal te sfatuiesc sa inveti foarte bine in domeniul pe care vrei sa il urmezi si ,evident, sa ai noroc .
Succes si sper ca ti-am fost de folos ;) .
Am colegi la facultate ce invata si se tin de treaba. Suntem anul 3...terminam si isi iau licenta, deci se poate :P
------> un mindset sanatos pentru eXtream <------
PS: NU sunt intermediar
User avatar
# xNeTu =DD
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 301
Joined: 01 Dec 2013, 01:31
Detinator Steam: Da
CS Status: Supravieţuesc.
Has thanked: 16 times
Been thanked: 12 times

08 Apr 2014, 23:40

Diz. wrote:
zeuus wrote:defapt poti face bani din orice dar sunteti prea incuiti la minte .


am 16 ani , luna asta am facut 200$ .
Cum ai făcut ?
Ai auzit de videochat ? Sa fim seriosi daca castiga el 200$ nu mai avea timp sa petreaca timpul pe extream plus sa dea tepe, hahaha.
User avatar
omugnom
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 255
Joined: 29 Apr 2012, 19:08
Detinator Steam: Da
CS Status: Traim zilele fricii!
Detinator server CS: nu
Location: Galati
Has thanked: 10 times
Been thanked: 41 times

08 Apr 2014, 23:47

# xNeTu =DD wrote:
Diz. wrote:
zeuus wrote:defapt poti face bani din orice dar sunteti prea incuiti la minte .


am 16 ani , luna asta am facut 200$ .
Cum ai făcut ?
Ai auzit de videochat ? Sa fim seriosi daca castiga el 200$ nu mai avea timp sa petreaca timpul pe extream plus sa dea tepe, hahaha.
Vorbiti de 200$ de parca is 120milioane/luna. Sunt doar vreo 6 si, sincer, se duc repede tare.
Si-un vant de credinta incepe a bate pe alei,
Mana ce aduce dreptatea inca mai apasa pe ei!
User avatar
warclau10
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 67
Joined: 26 Mar 2014, 17:38
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times
Contact:

08 Apr 2014, 23:52

cunosc pe unu de face o gramada de bani lunar din videochat :D
User avatar
RAZVANN.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3610
Joined: 03 Nov 2008, 21:07
Detinator Steam: Da
CS Status: Excelent
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator ajutator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 206 times
Been thanked: 179 times

08 Apr 2014, 23:54

Marius wrote:Nu ai ce face la anii astia. Nu te angajeaza nimeni in afara de impartit pliante si alte cele. Vezi-ti de treaba si daca vrei sa faci ceva in afara scolii, iti poti cauta un hobby din care sa mai scoti bani. Cum am eu DJing-ul, de exemplu.
Trebuie sa ai si cap, eu am terminat scoala profesionala si am de ales intre electrician la ENEL (1 an jumatate de norma pentru. ca ma mai invata ei) SAU electrician la Vel Pitar. La ambele am salariu de 1500 in primul 1 an si pe urma ajung la ~2500 lei, vreau sa dau de carnet pe urma si sa ma bag pe interventii la ENEL (cred ca acolo ma duc) si ajung la salariu si mai mare + spaga acasa la om :*

PS: Si mai am inca a 11-a si a 12-a de terminat :)
Be My Wife
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 100
Joined: 15 Aug 2013, 21:06
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 7 times
Been thanked: 2 times
Contact:

09 Apr 2014, 00:06

Gabor
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Bing [Bot], Dot [Bot] and 376 guests