Cum se populeza o comunitate/server

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
MrRock
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 289
Joined: 06 Jun 2013, 16:33
Detinator Steam: Da
CS Status: lene
Detinator server CS: Dea
Has thanked: 9 times
Been thanked: 13 times

18 May 2014, 21:24

Am facut acest topick pentru a da sfaturi tuturor celor ce vor sa populeze un server/comunitate , aici astept doar reply-uri cu sugesti si sfaturi fara alte comentari ca se considera off-topick.

Comunitati:

1. Continut adecvat un site prezetabil cu o echipa foarte bine pusa la punct +14 ani .
Sa ofere servare de diverse jocuri.
Sa aiba propiul server Dedicat neaparat deoarece o comunitate care vrea sa fie de gaming depinde de un dedicat calumea.

Servere
In cazul servarelor de cs/samp sa detina un Addons / Gamemode foarte bine pus la punct si sa nu aibe buguri, un host de calitate superioara (nu inseamna krond/0ping sau alte prostii , un host adevarat inseamna sv_Dowloadurl automat ping 20-30 45 ping max.) si o echipa bine pusa la punct +14 ani.
Minecraft aici la fel servarul sa fie bine structurat adica sa faceti zone speciale unde se construiesc case , sa faceti un castel de preferat pentru zona centrala.
Metin2 un server file foarte frumos si bine pus la punct , staff adecvat +14 si sa nu fie prostesc servarul ca google e plin de servare proaste.

Astept alte sfaturi/sugestii pentru popularea unui server sau a unei comunitati.
Last edited by CsN^ ;x on 18 May 2014, 21:37, edited 1 time in total.
Reason: @ mutat in Discutii generale
RoyalServer 2
User avatar
sEEk;x
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 614
Joined: 01 Jul 2013, 01:03
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 22 times
Been thanked: 11 times

18 May 2014, 21:27

Ai gresit categoria.
User avatar
MrRock
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 289
Joined: 06 Jun 2013, 16:33
Detinator Steam: Da
CS Status: lene
Detinator server CS: Dea
Has thanked: 9 times
Been thanked: 13 times

18 May 2014, 21:28

sEEk;x wrote:Ai gresit categoria.
Rog un moderator sa mute in discutii , vina mea am gresit ... am vrut in discutii dar am pus in anunturi !

Multumesc !
User avatar
faggoat
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2278
Joined: 10 May 2013, 11:50
Detinator Steam: Nu
SteamID: noonstake
Reputatie: Nume anterior: stefanbri
Fost membru Club eXtreamCS ( 2 luni, Castigator eXtreamMEME )
Has thanked: 37 times
Been thanked: 29 times

18 May 2014, 22:15

Foarte bune sfaturile.

Totusi da-mi voie sa adaug la Minecraft, spawn-urile sa nu fie extrem de mari, incat sa nu stii cum sa iesi din ele, chiar daca exista de multe ori /warp exit (Vanilla e mult mai corect :P )
Image
"e inundatie in cartier si tu dormi mancamiai pl de roman"
User avatar
SethX
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1036
Joined: 10 May 2014, 14:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Seth
Detinator server CS: GTA.wszone.RO
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 27 times
Been thanked: 32 times
Contact:

18 May 2014, 22:18

niste sfaturi bune dar mai sunt multe
User avatar
Cristianos
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 595
Joined: 25 Jul 2013, 12:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Location: Botosani
Has thanked: 23 times
Been thanked: 31 times
Contact:

18 May 2014, 22:23

Daca nu ne ziceai tu,nici ca nu aflam asa ceva :-w
Tu,la 14 ani te crezi mare destept si vii sa ne dai metode de populare de-astea :)) orice prost stie sa isi populeze o comunitate sau un server daca are bani,daca nu,sta si se chinuie cu mass-uri,reclame pe forum-uri :)
User avatar
faggoat
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2278
Joined: 10 May 2013, 11:50
Detinator Steam: Nu
SteamID: noonstake
Reputatie: Nume anterior: stefanbri
Fost membru Club eXtreamCS ( 2 luni, Castigator eXtreamMEME )
Has thanked: 37 times
Been thanked: 29 times

18 May 2014, 22:25

SethX wrote:niste sfaturi bune dar mai sunt multe
A postat ce a stiut el, userii pot contribui la acest topic. Vrei sa postam o metoda cum sa iti populezi comunitatea ca Indungi sau LaLigheane? Nu exista, trebuie sa fii original.(Am mai dat un sfat fara sa vreau)
Image
"e inundatie in cartier si tu dormi mancamiai pl de roman"
User avatar
K0k0
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1217
Joined: 13 Feb 2014, 00:25
Detinator Steam: Da
Been thanked: 72 times

18 May 2014, 22:29

ms de sfaturi, f bine de stiut
User avatar
Ovidiu_
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3142
Joined: 02 Apr 2013, 15:55
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 141 times
Been thanked: 295 times
Contact:

19 May 2014, 11:13

serios tu crezi ca un staff de copii de 14 ani pot face o treaba buna ?
Un server de 1.6 in momentul asta e foarte usor de populat , chiar ieri am incercat o metoda si am rediectionat 250 in 4 ore jumate .
Cu 7/8 admini tii serverul full doar din redirectele tinute .
Un host de calitate este krond/tni dar degeaba ai de la aceste firme serverul daca are un addons cu toate prostiile si ping de 40 .
Aseara am intat pe 20/30 servere romanesti pe toate ping mare addons configurat in prostie ... Pot da exemplu acum si eu avand server si populat fara booost/dropuri . Cat timp ai un server configurat frumos , cu un buget de 20 euro + redirecte il populezi in maxim 1 luna .
User avatar
Mount~
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1688
Joined: 28 Feb 2013, 08:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Învață să nu depinzi de nimeni.
Detinator server CS: în curând
SteamID: lichone1
Location: Bacău
Has thanked: 175 times
Been thanked: 54 times

19 May 2014, 13:08

Ovidiu_ wrote:serios tu crezi ca un staff de copii de 14 ani pot face o treaba buna ?
Un server de 1.6 in momentul asta e foarte usor de populat , chiar ieri am incercat o metoda si am rediectionat 250 in 4 ore jumate .
Cu 7/8 admini tii serverul full doar din redirectele tinute .
Un host de calitate este krond/tni dar degeaba ai de la aceste firme serverul daca are un addons cu toate prostiile si ping de 40 .
Aseara am intat pe 20/30 servere romanesti pe toate ping mare addons configurat in prostie ... Pot da exemplu acum si eu avand server si populat fara booost/dropuri . Cat timp ai un server configurat frumos , cu un buget de 20 euro + redirecte il populezi in maxim 1 luna .
Asta vroiam să spun și eu. Cum să ai staff de +14? ahbahahha :)))
User avatar
MrRock
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 289
Joined: 06 Jun 2013, 16:33
Detinator Steam: Da
CS Status: lene
Detinator server CS: Dea
Has thanked: 9 times
Been thanked: 13 times

19 May 2014, 14:18

Ovidiu_ wrote:serios tu crezi ca un staff de copii de 14 ani pot face o treaba buna ?
Un server de 1.6 in momentul asta e foarte usor de populat , chiar ieri am incercat o metoda si am rediectionat 250 in 4 ore jumate .
Cu 7/8 admini tii serverul full doar din redirectele tinute .
Un host de calitate este krond/tni dar degeaba ai de la aceste firme serverul daca are un addons cu toate prostiile si ping de 40 .
Aseara am intat pe 20/30 servere romanesti pe toate ping mare addons configurat in prostie ... Pot da exemplu acum si eu avand server si populat fara booost/dropuri . Cat timp ai un server configurat frumos , cu un buget de 20 euro + redirecte il populezi in maxim 1 luna .
sa sti ca merge si cu noi astia mai mici ca staff doar cap sa ai .. ex eu am 15 ani juma si ma descur ff bine si ma tin de treaba , faza cu hostul nu e adevarat vds-ul pe care il am eu inchiriat la o firma din timisaora face treaba 21 ping la cs 1.6 si hl , se misca extraordinar si am 24 de servare de diverse jocuri , 5 servere ale mele restu hostate.

am staff de la varsta de 14 ani pana la 32 de ani si nu am probleme toti se tin de treaba.
User avatar
Emi eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2233
Joined: 08 Feb 2012, 11:52
Detinator Steam: Da
CS Status: No status available.
SteamID: Privat.
Reputatie: Utilizator neserios(tepar)
Restrictie moderator
Fost moderator
Nume anterior: Synk12
Location: Neverland
Has thanked: 90 times
Been thanked: 49 times
Contact:

19 May 2014, 15:14

Nu se mai populeaza comunitatile astazi doar daca se deschid unele vechi , cunoscute.
Serios?Staff +14 ani?
Pai toti copii de 15 ani isi deschid comunitati acum si le arunca la gunoi dupa o luna.
Iti zic eu comunitati cu staff calumea si ce inseamna sa tii o comunitate.
extreamcs bineinteles.
Fostul cs-gothic care a fost cea mai mare comunitate din Romania inainte de a se inchide.d3v1l avea 34 de ani iar ceilalti administratori peste 20 cel putin.
oldstyle unde cocaina are tot in jurul a 30 de ani si beat la fel.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information