Noua Generatie

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
twinkie
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 420
Joined: 14 Oct 2013, 20:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator nou : Catgroove
Nume anterior: lancebl
Location: Bucuresti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times
Contact:

27 May 2014, 10:31

S!l@ba wrote:Voi astia care va dati majori(poate chiar sunteti,nu m-am uitat sa vad) dar deja incepeti sa dati voi in mintea unui copul cum ar venii.Adica un exemplu ar fi "lancebl" care la orice replica adusa de un alt membru al eXtream-ului el comenteaza ba in engleza ba in romana,bun ai demonstrat ca stii engleza,este treaba parintilor cum isi educa copii nu ar trebui sa va doara pe voi de cum aleg parintii sa-si cresca proprii copii deoarece ei sunt parintii lor si au aceasta responsabilitate !
Ti se pare ca dau in mintea copiilor dand replici de genul, dar e putin cam enervant sa vezi cum unul comenteaza de modul in care scriu copiii, cand defapt si el are greseli.
Nu scriu in engleza sa iti dovedesc tie sau altuia ceva, pur si simplu am scris expresia aia ca in romana suna mai mult decat ciudat. Got it?

edit: stiu, par arogant, dar nu sunt. sunt doar realist, crede-ma.
Contul pe care activez: http://www.extreamcs.com/forum/profil/Catgroove/
Lasati un mesaj privat pe acel cont daca ati vazut ca am postat de pe acesta si doriti sa ma contactati. Multumesc!
Contact: [email protected]
User avatar
derp.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 492
Joined: 14 Jan 2012, 00:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Me Gusta!
Location: Galati
Has thanked: 39 times
Been thanked: 18 times

27 May 2014, 10:33

Unde dracului traiti ma ca eu unul m'am saturat de cati draci vad zilnic p'afara, la fiecare 2 zile apare cate unu' nou ...
Image
Image
Image
Image
Membru eXtreamCS din 11.08.2008
User avatar
ceferistul
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 575
Joined: 08 Nov 2008, 15:08
Detinator Steam: Da
CS Status: fragar si rankist... a, si pandar!
Detinator server CS: Nu
SteamID: ceferistu
Location: Bacau, Romania
Has thanked: 4 times
Been thanked: 49 times

27 May 2014, 12:16

astia cu romengleza sa va mai stergeti mucii de la nas bai flacai, intai invatati limba romana si apoi apucati-va de alte limbi :))
Image

"Să fie bine ca să nu fie rău" - G. Hagi
Remus^^
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 960
Joined: 24 Mar 2010, 14:34
Detinator Steam: Da
Reputatie: Multi-account fineSSe! = Remus^^
Has thanked: 6 times
Been thanked: 42 times

27 May 2014, 12:55

S!l@ba wrote:Voi astia care va dati majori(poate chiar sunteti,nu m-am uitat sa vad) dar deja incepeti sa dati voi in mintea unui copul cum ar venii.Adica un exemplu ar fi "lancebl" care la orice replica adusa de un alt membru al eXtream-ului el comenteaza ba in engleza ba in romana,bun ai demonstrat ca stii engleza,este treaba parintilor cum isi educa copii nu ar trebui sa va doara pe voi de cum aleg parintii sa-si cresca proprii copii deoarece ei sunt parintii lor si au aceasta responsabilitate !
lasa-l frate,el e major..si daca-i cer facebook-ul sau numarul de telefon zice ca n-are..
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

27 May 2014, 16:11

Acum o sa ma refer la tinerii intre 14-20 de ani cu exemplele pe care le-am intalnit eu:
1. La scoala is varza merg doar sa faca parada modei sa ia la misto profesorii si sa fumeze in bai.
2. Intr-o discutie mai "elevata" una imi zice ca Germania este in nordul Romaniei.
3. Stiu sa se distreze doar pe manele si sa se imbete manga...apoi se cred mari smardoi.
4 .99% din ei nu au citit o carte in viata lor.
5. Sunt agramati din cauza internetului si a faptului ca stau non stop pe facebook.
6. Baieteii se cred mari si buni in pat dar nu au vazut o pruna in viata lor.
7. Fetitele viseaza doar bmw-uri si genti louis vuitton.
8. Toti saliveaza dupa bani dar sa nu-i obtina prin munca.

In concluzie puteti sa ma injurati cat vreti dar sunteti o generatie depravata si inculta !
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

27 May 2014, 16:18

derp. wrote:Unde dracului traiti ma ca eu unul m'am saturat de cati draci vad zilnic p'afara, la fiecare 2 zile apare cate unu' nou ...
PS: Si tu ai fost un drac mic.

Eu nu prea mai vad. In cartierul unde sta bunica-mea ( cativa ani am stat acolo ), cand eram eu mic, nu mai aveai loc de copii. De dimineata pana seara cartierul full. Acum cand trec pe acolo ( ca stau la cateva blocuri distanta de ea ) e pustiu. La ora 9, vara, erau o gramada de copii. Acum bate vantul.

Nu prea e bine asa. Copilului ii trebuie o norma de tehnologie. Mai tarziu o sa fie un robot si parintilor o sa le para rau pentru chestia asta. Unii nu stiu ce e aia ratele si vanatorii, ascunsea, leapsa. Sa nu mai zic de facut sport. Noi adormeam imediat cand ajungeam acasa, de la atata alergat si jucat.

Eu si acum vreau sa joc ascunsea, dar nu prea am cu cine.

Nu zic, pana ea, ei sunt crescuti in alte vremuri, inteleg ca vor telefoane pentru ca vad la altii si parintii sunt ceva gen "de ce sa fie copilul meu mai prost", dar pana mea, ii lasa foarte mult sa se joace pe ele si afara ciuciu.

PS2: Recent am fost la fosta mea scoala gimnaziala. Ce pot spune: majoritatea grasi, de bani gata, cu telefoane care mai de care. Si in pauze cand ies, stau in grup, mananca o inghetata si stau pe telefoane.


Nu e ok asa. Si noi am prins o perioada in care era tehnologie pe care ne-o permiteam, dar nu am fugit asa de mult dupa ea. Primul meu telefon l-am avut pe clasa a 5-a, un Nokia cu clapeta. Am stat mult pe el doua-trei saptamani. Il tineam in buzunar dar nu eram toata ziua cu botul in el.

PS3: As spune multe, dar oricum o sa fiu criticat si imi racest "gura de pomana" ( sau imi incing tasteze cum se zice mai nou :)) ).
Image
Image
Image
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

27 May 2014, 17:26

M3taph0riK wrote:Acum o sa ma refer la tinerii intre 14-20 de ani cu exemplele pe care le-am intalnit eu:
1. La scoala is varza merg doar sa faca parada modei sa ia la misto profesorii si sa fumeze in bai.
2. Intr-o discutie mai "elevata" una imi zice ca Germania este in nordul Romaniei.
3. Stiu sa se distreze doar pe manele si sa se imbete manga...apoi se cred mari smardoi.
4 .99% din ei nu au citit o carte in viata lor.
5. Sunt agramati din cauza internetului si a faptului ca stau non stop pe facebook.
6. Baieteii se cred mari si buni in pat dar nu au vazut o pruna in viata lor.
7. Fetitele viseaza doar bmw-uri si genti louis vuitton.
8. Toti saliveaza dupa bani dar sa nu-i obtina prin munca.

In concluzie puteti sa ma injurati cat vreti dar sunteti o generatie depravata si inculta !
1.Da ai dreptate am numai note de 7+(doar un 7 in teza la fizica restu 9 si 10).
2.Daca este sa caut si eu un om din generatia ta si il intreb "Unde este situata Romania in Europa?" raspunde o prostie(dar nu toti,tu aici ai generalizat,ai dat dovada de prostie mare)
3.Sa inteleg ca ai ce ai cu manelele,da multi asculta(romani/rromi),eu unul ascult toate genurile(populara,manele,hip-hop,rap,comerciala).
4.Am citit carti(cel putin eu,si multi altii de varsta mea)
5.Dar de unde stii tu ca stam noi pe facebook non-stop(ma refer la generatia 14-20 ani) ca eu unul daca stau 20 de minute pe zi pe facebook e bine.
6.---------(nu am ce comenta)-----------
7.Nu vad ce e rau in asta,isi doresc o viata mai buna,oricine isi doreste o viata mai buna,si tu ti-ai dorii sa ai bani si bmw-uri,pun pariu.
8.Cine vrea omule sa munceasca ? Toti ne dorim sa nu muncim si sa ne vina banii cu gramada,dar e doar un vis,asta e.Dar pana la urma tot o sa munceasca !

Deci,tu ai dat dovata de mare prostie(nu te jignesc) cand ai generalizat totul,la toata generatia,si generatia ta a avut cretini,la fel cum are si a mea,la fel cum au avut si celelalte generatii,la fel cum voi avea si viitoarele generatii !
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

27 May 2014, 18:14

Cu asa mentalitate sa ma mai mir ca tara asta se duce serios pe rapa ? As putea foarte usor sa iti arat ca gresesti in fiecare aspect dar mi lene sa scriu atata..pana la urma aveti noroc ca va tin parintii altfel ati muri de foame sau s-ar umple puscariile.
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

27 May 2014, 18:18

Romania e un cartier de negri din America :)) =)) ca bine ca mi-am amintit
User avatar
VANAHEIM
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1128
Joined: 28 Jan 2013, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times
Contact:

27 May 2014, 19:35

***** sincer eu urasc generatia asta din care din pacate si eu fac parte...
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

27 May 2014, 19:49

Ce e intradevar ingrozitor e faptul ca unele fete de 13-14 ani nu mai sunt virgine.
In zilele trecute am avut de aface cu o situatie dureroasa, efectiv nu rezistam psihic...
Iesisem cu un prieten si na ne-am intalnit vre-o 15, dintre care fete pana in 17 ani, ce vocabular puteau sa aiba cred ca intr-o saptamana nu as putea sa vorbesc in halul ala cum vorbeau alea, adevarat e ca nu toate din ele dar oricum gesturile, mimica... parca aveau peste 20 de ani.
Clasele 1-4,in rest generatia asta si nu neaparat asta ci generatia viitoare chiar mi se pare ok, generatia asta in care suntem noi, si consider ca "noi" copii peste clasa a 5 a, e de tot rahatul.
Sti sa iesi din scoala si sa auzi pe unu cum injura de dumnezei si in toate felurile ... Iti vine sa-l strangi de gat si sa dai cu pumni in el.
User avatar
VANAHEIM
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1128
Joined: 28 Jan 2013, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times
Contact:

27 May 2014, 19:59

tictac wrote:Ce e intradevar ingrozitor e faptul ca unele fete de 13-14 ani nu mai sunt virgine.
In zilele trecute am avut de aface cu o situatie dureroasa, efectiv nu rezistam psihic...
Iesisem cu un prieten si na ne-am intalnit vre-o 15, dintre care fete pana in 17 ani, ce vocabular puteau sa aiba cred ca intr-o saptamana nu as putea sa vorbesc in halul ala cum vorbeau alea, adevarat e ca nu toate din ele dar oricum gesturile, mimica... parca aveau peste 20 de ani.
Clasele 1-4,in rest generatia asta si nu neaparat asta ci generatia viitoare chiar mi se pare ok, generatia asta in care suntem noi, si consider ca "noi" copii peste clasa a 5 a, e de tot rahatul.
Sti sa iesi din scoala si sa auzi pe unu cum injura de dumnezei si in toate felurile ... Iti vine sa-l strangi de gat si sa dai cu pumni in el.
Sa nu-i filmez pe astia de la mine din clasa ce fac la orele de Fizica,Chimie, Engleza, Franceza, Muzica si Romana.
Mi-ar cumpara aia de la iComedy videoclipurile sa le puna in show-ul lor.
Am cativa needucati in clasa care efectiv isi bat **** de profesori. Cum sa-i zici la profesora "Iesi afara daca nu imi sugi ****" ? sau cand intra in clasa sa-i zici "Iara ai venit tu?" :)))))))
E de-a dreptul amuzant dar si in acelasi timp trist ce se poate intampla... Nu o sa o mai lungesc ca as avea mult de scris numa' ce se intampla la mine in clasa, apai pe strada, copii de a 4a se bat intre ei , injura de mame si oamenii trec pe langa ei uitanduse urat.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Mail.RU [Bot], Yandex [Bot] and 240 guests