Manipularea de zi cu zi.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
GloryNightCore
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 7
Joined: 08 Jun 2014, 16:15
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

11 Jun 2014, 12:54

In fiecare zi vad tot felul de promovari stupide si de manipulari foarte reusite.Vedem in randul tinerilor tot felul de exemple proaste pe care ei le poarta, de la cocalarismul online pana la cele mai stupide obiceiuri din realitate (fumat,drogat,imbracarea hainelor ciudate sau purtarea urata fata de ceilalti oameni).
Cine e in spatele lor ? Niste organizatii secrete care are acces la mass-media si la orice forta de publicitate, ca sa manipuleze oamenii in diferite sensuri.
Cei fumatori nu fumeaza pentru ca le place, fumeaza pentru ca cineva le-a zis ca sunt bune.Fumatori nu se pot lasa, deoarece toti spun ca nu te poti lasa de ele.Fumatorii nu pot investi banii de tigari in altceva, deoarece ei deja sunt o investitie a altora foarte bine reusita.

Te-ai gandit vreodata ca religia nu exista? Ca religia este doar o manipulare? Probabil ca te-ai gandit si lumea din jurul tau te trateaza cu spatele deoarece spun ca esti ateu.Asta e credinta lor, sa ofere ura in loc sa ofere iubire.
Sa nu credeti niciodata un lucru pe care vi-l spune un prieten sau o persoana, incercati intai.
Cam atat, o sa mai revin cu cateva de genul :) haideti sa discutam pe aceasta tema si sa facem un mic blog in acest topic.V-am salutat !


Las un micvideo:
RoyalServer
User avatar
|NGU|Anonymus
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 293
Joined: 26 May 2014, 15:26
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: In progres...
Has thanked: 16 times
Been thanked: 64 times

11 Jun 2014, 13:14

Avand in vedere ca Levi face deja asta si il stie cam toata lumea nu inteleg de ce ne explici tu exact ce explica el.
Cat despre topic o idee buna dar nu prea.
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

11 Jun 2014, 16:01

Ce legatura are fumatul cu masonii pentru ca vad ca de asta te-ai legat in mod special....si imi lasi video cu virginu ala de Levi esti pe spate !
User avatar
GloryNightCore
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 7
Joined: 08 Jun 2014, 16:15
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

11 Jun 2014, 16:16

Tocmai ce mi-ati dat un exemplu ca poti manipula o persoana foarte usor.Daca unul a avut o parere proasta despre topic, atunci si ceilalti au.Daca unul voteaza Basescu atunci si ceilalti voteaza.De ce? Pentru ca asta cred ei ca e mai bine. :)
User avatar
Ovidiu_
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3142
Joined: 02 Apr 2013, 15:55
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator
Location: Bucuresti
Has thanked: 141 times
Been thanked: 295 times
Contact:

11 Jun 2014, 16:19

Efectu de turma a fost de cand s-a creat pamantul deci e ceva " normal " .
User avatar
winckler
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3247
Joined: 28 Sep 2008, 15:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost unbanner SJ.eXtreamCS.com
Nume anterioare: zvon15, zvoNN1ceL, cristi™
Fost administrator
Location: La locu' meu..
Has thanked: 59 times
Been thanked: 131 times

11 Jun 2014, 17:15

winckler wrote:Ati avut macar contact cu realitatea de vorbiti atat de masonerie si illuminati ? Nu cred...

Mai terminati cu povestile ca a zis si l-au gasit mort wow , daca cauti nod in papura gasesti peste tot si vorbim de asa ceva pe un forum public si pe ala l-a omorat ca a zis aceleasi lucruri? ...

Recititi prima propozitie si inchideti subiectul eva...
Sunteti voi manipulati,aveti de ce sa va plangeti,duceti-va la parinti sa le cereti 15 lei sa va luati un meniu de la mcdonald !

Iti dai seama ce se intampla ce traim si cum rezistam frate sa vorbim si sa batem in taste,iti dai seama ce se intampla,ma opreste sa invat,sa ma duc la munca,sa traiesc,sa fac ce vreau,chestiile astea ma opresc...sau nu ?
Un mesaj din suflet...

winckler 2014 wrote:Daca te cheama winckler , inseamna ca esti smecher.
Image
:meme :meme :meme
User avatar
twinkie
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 420
Joined: 14 Oct 2013, 20:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator nou : Catgroove
Nume anterior: lancebl
Location: Bucuresti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times
Contact:

11 Jun 2014, 17:17

In loc sa va faceti un viitor stati si cititi despre masoni, va intereseaza atat de tare de ceilalti & stuff. Nu e bine, serios.
Contul pe care activez: http://www.extreamcs.com/forum/profil/Catgroove/
Lasati un mesaj privat pe acel cont daca ati vazut ca am postat de pe acesta si doriti sa ma contactati. Multumesc!
Contact: [email protected]
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

11 Jun 2014, 17:31

KAP2 wrote:mi-e scarba deja de cate topicuri s-au facut, copii care n-au buletin isi fac griji pentru masoni si alte cacaturi, ai de pnm
Respect man, ai zis-o bine!

Mai e un topic in care se vorbeste despre subiectul asta. Am comentat putin pe acolo, dar mai bine stateam in banca mea ca n-am cu cine sa ma inteleg. Cica mi se pare subiectul asta o porcarie pentru ca "nu vreau sa vad ce este in jurul meu".
Traiti-va viata, copii! Lasati toate prostiile cu masonii si faceti ceva util pentru viata voastra. Nu cred ca sa traiesti in frica pentru faptul ca masonii si organizatiile secrete v-ar putea "manipula" viata este ceva in regula.
User avatar
Imperius
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 327
Joined: 02 Feb 2014, 13:50
Detinator Steam: Da
Location: Braila
Has thanked: 18 times
Been thanked: 6 times

11 Jun 2014, 20:04

Religia este o forma de manipulare inca din Evul Mediu daca nu chiar si mai departe. Chestia cu fumatu, aia fumeaza pentru ca sa para "smecheri(prosti)" in fata altora. De vre-o 2 ani nu ma mai uit la TV, poate doar pe la stiri sau Discovery/National Geographic si cam atat.
Image
User avatar
GloryNightCore
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 7
Joined: 08 Jun 2014, 16:15
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

12 Jun 2014, 00:02

winckler wrote:
winckler wrote:Ati avut macar contact cu realitatea de vorbiti atat de masonerie si illuminati ? Nu cred...

Mai terminati cu povestile ca a zis si l-au gasit mort wow , daca cauti nod in papura gasesti peste tot si vorbim de asa ceva pe un forum public si pe ala l-a omorat ca a zis aceleasi lucruri? ...

Recititi prima propozitie si inchideti subiectul eva...
Sunteti voi manipulati,aveti de ce sa va plangeti,duceti-va la parinti sa le cereti 15 lei sa va luati un meniu de la mcdonald !

Iti dai seama ce se intampla ce traim si cum rezistam frate sa vorbim si sa batem in taste,iti dai seama ce se intampla,ma opreste sa invat,sa ma duc la munca,sa traiesc,sa fac ce vreau,chestiile astea ma opresc...sau nu ?
Nu cunosti, dar vorbesti.Oamenii prosti discuta oamenii.

Nimeni nu ma cunoaste dintre voi de mai sus, eu am expus un subiect destul de interesant, dar voi acceptati mai mult subiectele care sunt prin sectiunea asta care sunt penibile.
Hraniti agentiile secrete prin fiecare clipa in care respirati deoarece nu stiti decat ura sa raspanditi celorlalti, iar ei se unesc, noi ne despartim.

Ultimul reply, va rog TC. Acesti oameni nu merita un astfel de subiect deoarece nu stiu decat sa arunce cu ura.
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

12 Jun 2014, 00:07

Nu te supara pe mine dar esti paranoia... cica "hranim agentiile secrete". :))) Eu personal nu urasc pe nimeni si nu am intentia sa impart ura in stanga si in dreapta. Chestia cu "ei se unesc, noi ne despartim" nu cred ca-si are locul, pentru ca totusi..suntem pe un forum, nu e ca si cum ne-am cunoaste de ani buni.
User avatar
winckler
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3247
Joined: 28 Sep 2008, 15:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost unbanner SJ.eXtreamCS.com
Nume anterioare: zvon15, zvoNN1ceL, cristi™
Fost administrator
Location: La locu' meu..
Has thanked: 59 times
Been thanked: 131 times

12 Jun 2014, 00:14

GloryNightCore wrote:
winckler wrote:
winckler wrote:Ati avut macar contact cu realitatea de vorbiti atat de masonerie si illuminati ? Nu cred...

Mai terminati cu povestile ca a zis si l-au gasit mort wow , daca cauti nod in papura gasesti peste tot si vorbim de asa ceva pe un forum public si pe ala l-a omorat ca a zis aceleasi lucruri? ...

Recititi prima propozitie si inchideti subiectul eva...
Sunteti voi manipulati,aveti de ce sa va plangeti,duceti-va la parinti sa le cereti 15 lei sa va luati un meniu de la mcdonald !

Iti dai seama ce se intampla ce traim si cum rezistam frate sa vorbim si sa batem in taste,iti dai seama ce se intampla,ma opreste sa invat,sa ma duc la munca,sa traiesc,sa fac ce vreau,chestiile astea ma opresc...sau nu ?
Nu cunosti, dar vorbesti.Oamenii prosti discuta oamenii.

Nimeni nu ma cunoaste dintre voi de mai sus, eu am expus un subiect destul de interesant, dar voi acceptati mai mult subiectele care sunt prin sectiunea asta care sunt penibile.
Hraniti agentiile secrete prin fiecare clipa in care respirati deoarece nu stiti decat ura sa raspanditi celorlalti, iar ei se unesc, noi ne despartim.

Ultimul reply, va rog TC. Acesti oameni nu merita un astfel de subiect deoarece nu stiu decat sa arunce cu ura.
Nici nu ma intereseaza cine esti,ideea conteaza.

Deci daca erai mai inteligent decat mine nu ma jigneai pe mine ci contrariai ideea,deci n-ai facut-o.

Inca n-ai facut cunostinta cu realitatea,exista si o karma,inca nu ti-a trecut 'glontul pe la ureche' ca sa simti fiorul realitatii care este dur,nu este loc de societati si spanac,cauta-ti de munca sa vezi ce greu iti gasesti,incearca sa-ti obtii niste documente sa vezi cat timp iti ia,da de permis sa vezi cum trebuie sa te comporti cu politistul...degradeaza-te moral si accepta sa dai/iei spaga pentru ceva ...pana atunci comenteaza societatile secrete si alte chestii.
Oamenii sunt rai,realitate e dura,foarte dura,nu e loc de unire sau dezbinare,e loc doar pentru cei ce vor cu adevarat ceva si sunt in stare sa faca orice pentru acel lucru.Tu alegi cum vrei sa fii,ce vrei sa faci...nici-o societate nu te va influenta,tu vei alege ce-i mai bine pentru tine in raport cu realitatea,deci pana atunci bate tastele cu societatile.
Un mesaj din suflet...

winckler 2014 wrote:Daca te cheama winckler , inseamna ca esti smecher.
Image
:meme :meme :meme
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information