In legatura cu viata mea

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

18 Jun 2014, 13:22

Ce scoala ai terminat, cu ce se ocupa parintii tai ? Si iale pe rand daca vrei sa ai totu odata o sa cazi in depresie mai rau
RoyalServer 2
User avatar
h4wk
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3806
Joined: 22 Sep 2009, 13:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior : DaZ , zimpe , Dan eXtream
Location: Iasi
Has thanked: 306 times
Been thanked: 321 times
Contact:

18 Jun 2014, 13:29

Prietene,nimeni nu te asteapta cu bratele deschise sa te duci la munca. Gandeste-te la un job care te reprezinta si du-te si fa cursuri pentru a te specializa. Daca stai acasa nu vei gasi un job si zilele vor trece ca pana acum. La bloc la mine sunt baieti de 30 de ani,care tot la parintii lor stau,nu au iubita...nevasta nici atat. Eu am 19 ani si tot la parinti stai,nu e o problema.

Nu stiu daca un psiholog te poate ajuta,insa sunt de parere ca un loc de munca te va ajuta foarte mult sa iti ridici moralul. Du-te si te angajeaza si cand primesti leafa($$$) scoate si tu o fata in oras,daca nu 1...mai multe :)

Ai luat bacul? Daca da,ce profil ai terminat ?


O iubita/nevasta nu o gasiti pe Facebook/eXtreamCS ! Iesi la intalniri, incearca sa cunosti mai multe fete.

Code: Select all

"Daca ai culoare nu inseamna ca esti mai presus ca un utilizator. Culoare e un fel de "rasplata" pentru ca te implici in "ridicarea" acestei comunitati.
Unii nu realizeaza ca daca ai culoare nu inseamna ca esti smecher." -- by Alexey
:troll :troll

Spui ceva,dar faci altceva !
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

18 Jun 2014, 13:44

Dan, te contrazic un psiholog il va ajuta foarte mult nu stii despre ce vorbesti pentru caci nu ai fost la unu probabil vorbesti din ceea ce mananca Laur pe forum pe aici el nu e nici un 10% psiholog.

ON: Degeaba il ajutati cu sfaturi pentru caci el nu este pregatit sa faca nici unul din acestea singur.

Ai nevoie de psiholog pentru ca singur te vei demoraliza foarte repede daca nu iti iese ceva, el va sti sa te invete cum sa incerci si sa nu renunti si vei vedea ca adevarata valoare este Luptand si Incercand.

Iti spun din propria experienta, bine nu in acest caz ce aveam eu era putin mai diferit, dar pot spune ca plateam 50 de lei pe ora si am facut cam 30 de ore dar sa meritat total.

Poti incerca, Numai noroc.
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
User avatar
h4wk
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3806
Joined: 22 Sep 2009, 13:10
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior : DaZ , zimpe , Dan eXtream
Location: Iasi
Has thanked: 306 times
Been thanked: 321 times
Contact:

18 Jun 2014, 13:57

@Cry :[/b] Eu m`am referit ca un psiholog nu ii poate oferi un loc de munca,nimic mai mult. E normal ca psihologul te ajuta sa treci peste aceasta problema,dar depinde foarte mult si de el.

Code: Select all

"Daca ai culoare nu inseamna ca esti mai presus ca un utilizator. Culoare e un fel de "rasplata" pentru ca te implici in "ridicarea" acestei comunitati.
Unii nu realizeaza ca daca ai culoare nu inseamna ca esti smecher." -- by Alexey
:troll :troll

Spui ceva,dar faci altceva !
User avatar
Chris.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 79
Joined: 18 Jun 2014, 10:40
Detinator Steam: Da
CS Status: Raspuns inteligent : Da !
Fond eXtream: 0
Location: localhost
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times
Contact:

18 Jun 2014, 14:03

"Viata il iubeste pe cel care o traieste."
Maya Angelou
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

18 Jun 2014, 14:09

CryWolf are dreptate,crezi ca 2 vorbe aruncate de noi il poate ajuta pe el ? el a spus ca l-am ajutat dar lui ii e rusine sa spuna si ma indoiesc ca el acum v-a iesi in lume doar din spusele noastre,de aceea ii trebuie un psiholog bine instruit care sa il faca sa inteleaga ca sunt multe lucruri pe care poti sa le faci in viata asta nu numai sa vorbesti cu prieteni virtuali..
VinoVat
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 583
Joined: 05 Jan 2009, 21:46
Detinator Steam: Da
SteamID: vinovat0
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fost Moderator
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

18 Jun 2014, 14:13

In viata lucrurile stau cam asa: Pana la 20-25 de ani stau cu parintii si/sau pe banii lor ( stiu si persoane la 30-40 de ani care tot asa au ramas , in fine ) , cat stai cu ai tai trebuie sa proviti de toate oportunitatile , ai un loc unde sa dormi si ce sa mananci , iti ofera anumite sume de bani , bani pe care trebuie sa ii inmultesti ( pentru a te simtii tu mai bine ) , incepi sa ai grija de tine , sa te imbrac bine si sa iesi prin oras cu prietenii ( prin asta vei atrage si fete ) , daca vrei sa te angajezi incerci sa te specializez intr-un anumit domeniu ( de preferabil este sa studiezi piata si vezi ce domeniu este cel mai cautat , dar in acelasi timp cauti un domeniu in care nu sunt multe persoane specializate ).

In concluzie , in viata daca incerci sa gandesti rational si in cele mai critice momente vei reusi cu siguranta , daca vrei sa traiesti toata viata sub acest sentiment de invinovatire nu o sa reusesti nimic , trecutul este trecut , prezentul si viitorul ti-l faci cu mana ta!
User avatar
HuaN
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 324
Joined: 23 Oct 2012, 20:14
Detinator Steam: Da
Has thanked: 34 times
Been thanked: 40 times

18 Jun 2014, 14:24

VinoVat wrote:In viata lucrurile stau cam asa: Pana la 20-25 de ani stau cu parintii si/sau pe banii lor ( stiu si persoane la 30-40 de ani care tot asa au ramas , in fine ) , cat stai cu ai tai trebuie sa proviti de toate oportunitatile , ai un loc unde sa dormi si ce sa mananci , iti ofera anumite sume de bani , bani pe care trebuie sa ii inmultesti ( pentru a te simtii tu mai bine ) , incepi sa ai grija de tine , sa te imbrac bine si sa iesi prin oras cu prietenii ( prin asta vei atrage si fete ) , daca vrei sa te angajezi incerci sa te specializez intr-un anumit domeniu ( de preferabil este sa studiezi piata si vezi ce domeniu este cel mai cautat , dar in acelasi timp cauti un domeniu in care nu sunt multe persoane specializate ).

In concluzie , in viata daca incerci sa gandesti rational si in cele mai critice momente vei reusi cu siguranta , daca vrei sa traiesti toata viata sub acest sentiment de invinovatire nu o sa reusesti nimic , trecutul este trecut , prezentul si viitorul ti-l faci cu mana ta!
Cum sa stai ma la 25 de ani cu ai tai =)))?
Citeste regulamentul. Data viitoare iei warn. ma si daca nu vreau?
User avatar
TAVY
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5889
Joined: 08 Sep 2008, 05:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Dusmaniti-ma toti
Detinator server CS: Nu
SteamID: hnz21
Reputatie: Fost Administrator
Location: Bangkok/Thailanda
Has thanked: 238 times
Been thanked: 316 times
Contact:

18 Jun 2014, 14:34

prietene la 20 de ani ce vrei sa ai? casa cu masina si piscina ?
ia si copilareste ca dupa ai sa plangi de atata munca
lotto_parazitu - ID public si NU sunt intermediar
am iesit la pensie
User avatar
sUperstar
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3321
Joined: 01 Mar 2013, 23:08
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie moderator [abuz de functie]
Fost eXtream mod
Utilizator neserios (tepar!)
Has thanked: 42 times
Been thanked: 97 times

18 Jun 2014, 14:47

Daca tot ce ai spus mai sus e adevarat inseamna ca ceva in neregula cu tine.Presupun ca esti si virgin la 20 de ani?
RIPPLE FAUCET - Castiga pana la 1 Ripple pe zi!
VinoVat
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 583
Joined: 05 Jan 2009, 21:46
Detinator Steam: Da
SteamID: vinovat0
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fost Moderator
Has thanked: 6 times
Been thanked: 8 times

18 Jun 2014, 14:56

HuaN wrote:
VinoVat wrote:In viata lucrurile stau cam asa: Pana la 20-25 de ani stau cu parintii si/sau pe banii lor ( stiu si persoane la 30-40 de ani care tot asa au ramas , in fine ) , cat stai cu ai tai trebuie sa proviti de toate oportunitatile , ai un loc unde sa dormi si ce sa mananci , iti ofera anumite sume de bani , bani pe care trebuie sa ii inmultesti ( pentru a te simtii tu mai bine ) , incepi sa ai grija de tine , sa te imbrac bine si sa iesi prin oras cu prietenii ( prin asta vei atrage si fete ) , daca vrei sa te angajezi incerci sa te specializez intr-un anumit domeniu ( de preferabil este sa studiezi piata si vezi ce domeniu este cel mai cautat , dar in acelasi timp cauti un domeniu in care nu sunt multe persoane specializate ).

In concluzie , in viata daca incerci sa gandesti rational si in cele mai critice momente vei reusi cu siguranta , daca vrei sa traiesti toata viata sub acest sentiment de invinovatire nu o sa reusesti nimic , trecutul este trecut , prezentul si viitorul ti-l faci cu mana ta!
Cum sa stai ma la 25 de ani cu ai tai =)))?
Am dat un exemplu , nu sunt multe persoane norocoase care isi pot permite un apartement la 25 de ani , in general voi astia care radeti ca niste...ori nu aveti nimic in cap ori sunteti foarte frustrati. Va doresc la toti sa ajungeti la casa si masina voastra si sa aveti o familie asa cum trebuie , dar cand vad cat de frustrati sunteti mi se face si mila de voi dar mi se face in mod special scarba.
flstudio
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 55
Joined: 13 Jun 2014, 19:49
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times
Contact:

18 Jun 2014, 15:00

eu cand o sa fac 18, deja o sa am locuinta mea cu inca 2, platim chirie. e trist ca el la 20 e asa...
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information