server parere inainte de achizitie

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
KingWz
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 360
Joined: 11 Dec 2012, 10:27
Detinator Steam: Da
CS Status: s o *** pe splat
Location: cf armando ejti bine?
Has thanked: 41 times
Been thanked: 64 times

18 Jun 2014, 23:13

MrRock wrote:
TheKing wrote:@MrRock - Ai tu 60 ip-uri? Tine tu 60 servere si o sa se faca overselling, daca vrei sa faci un site de gazduire jocuri, incepe inainte prin a scrie corect "servere" nu "servare". In alta ordine de idei, daca iau de la tine si tii tu 60 de servere pe un amd in grota pe care mai faci si overselling sunt sigur ce peering o sa am intern. (De extern nu mai discutam)
=)) daca tu crezi ca tin servarul acasa te contrazzic, ai auzit de deta-center? sau de colocare ? ei bine o sa am o clasa de ip care inseamna 100 de ip-uri !
AMD sunt cele mai bune procesoare ;)) si microsoft/google/apple folosesc AMD la servare , si mai ales AMD-Opteron octa-coore de 6.2ghz!
pc-ul meu are AMD fx6300 si merge excelent !

si daca te intereseaza asa mult server si SERVER e tot aia doar ca SERVER este in engleza si server in romana :P Go it DEX
baiatu' sincer te bat informatiile,daca tu pui o petarda de procesor doar ca i amd crezi ca ti tine 100 servere ?
vad ca esti indragostit de amd ca fetele de fotbalisti,da' pacat ca doar spera la ei,la 14-15 ani in locu tau imi vedeam de scoala/prieteni nu asa ceva
se scrie datacenter,core nu coore
dem hoez
RoyalServer
User avatar
k i n g
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3092
Joined: 17 Sep 2012, 12:23
Detinator Steam: Da
CS Status: x
Reputatie: Fost moderator ajutator
Restrictie moderator
Nume anterior: k1NNG , TheKing
1.5/3
Utilizator neserios ( tepar )
Location: Pitesti
Has thanked: 34 times
Been thanked: 101 times

19 Jun 2014, 11:49

@MrRock Esti blonda. @-)
User avatar
MrRock
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 289
Joined: 06 Jun 2013, 16:33
Detinator Steam: Da
CS Status: lene
Detinator server CS: Dea
Has thanked: 9 times
Been thanked: 13 times

19 Jun 2014, 22:42

KingWz wrote:
MrRock wrote:
TheKing wrote:@MrRock - Ai tu 60 ip-uri? Tine tu 60 servere si o sa se faca overselling, daca vrei sa faci un site de gazduire jocuri, incepe inainte prin a scrie corect "servere" nu "servare". In alta ordine de idei, daca iau de la tine si tii tu 60 de servere pe un amd in grota pe care mai faci si overselling sunt sigur ce peering o sa am intern. (De extern nu mai discutam)
=)) daca tu crezi ca tin servarul acasa te contrazzic, ai auzit de deta-center? sau de colocare ? ei bine o sa am o clasa de ip care inseamna 100 de ip-uri !
AMD sunt cele mai bune procesoare ;)) si microsoft/google/apple folosesc AMD la servare , si mai ales AMD-Opteron octa-coore de 6.2ghz!
pc-ul meu are AMD fx6300 si merge excelent !

si daca te intereseaza asa mult server si SERVER e tot aia doar ca SERVER este in engleza si server in romana :P Go it DEX
baiatu' sincer te bat informatiile,daca tu pui o petarda de procesor doar ca i amd crezi ca ti tine 100 servere ?
vad ca esti indragostit de amd ca fetele de fotbalisti,da' pacat ca doar spera la ei,la 14-15 ani in locu tau imi vedeam de scoala/prieteni nu asa ceva
se scrie datacenter,core nu coore
https://www.youtube.com/watch?v=77mczh6Vlu0 of of pupati in cur intel... eu prefer AMD pentru ca e mai bun mai ieftin si nu e un gunoi !
User avatar
twinkie
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 420
Joined: 14 Oct 2013, 20:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator nou : Catgroove
Nume anterior: lancebl
Location: Bucuresti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times
Contact:

19 Jun 2014, 23:17

MrRock wrote:
TheKing wrote:@MrRock - Ai tu 60 ip-uri? Tine tu 60 servere si o sa se faca overselling, daca vrei sa faci un site de gazduire jocuri, incepe inainte prin a scrie corect "servere" nu "servare". In alta ordine de idei, daca iau de la tine si tii tu 60 de servere pe un amd in grota pe care mai faci si overselling sunt sigur ce peering o sa am intern. (De extern nu mai discutam)
=)) daca tu crezi ca tin servarul acasa te contrazzic, ai auzit de deta-center? sau de colocare ? ei bine o sa am o clasa de ip care inseamna 100 de ip-uri !
AMD sunt cele mai bune procesoare ;)) si microsoft/google/apple folosesc AMD la servare , si mai ales AMD-Opteron octa-coore de 6.2ghz!
pc-ul meu are AMD fx6300 si merge excelent !

si daca te intereseaza asa mult server si SERVER e tot aia doar ca SERVER este in engleza si server in romana :P Go it DEX
Sa-mi *** una daca te mai inteleg. Server e in engleza si server e in romana? sau cum e aia cu deta-center? =))))))))))))))))))))))))))0000000000

ps: puteti sa-mi dati warn, merit la cat am ras. VA DAU VOIE!
Contul pe care activez: http://www.extreamcs.com/forum/profil/Catgroove/
Lasati un mesaj privat pe acel cont daca ati vazut ca am postat de pe acesta si doriti sa ma contactati. Multumesc!
Contact: [email protected]
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information