Windows 8

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
.tu.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 436
Joined: 05 Oct 2013, 00:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Ban 3 luni !
Ban 4 luni !
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times
Contact:

25 Jun 2014, 12:43

Pavel eXtream wrote: Si in plus daca ai xp-ul poti sa ramai foarte usor fara conturi pentru ca nu se mai ofera update-uri de securitate si vor aparea foarte multe probleme.
Strict referitor la treaba asta, exista niste smecherii cu care poti sa iei update-uri in continuare pentru XP, chiar daca nu mai sunt facute "publice".
RoyalServer
KiLl MaN
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1385
Joined: 12 Nov 2008, 19:41
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: mitzoc_ul
Location: Piatra-Neamt
Has thanked: 116 times
Been thanked: 116 times

25 Jun 2014, 12:55

http://filelist.ro/details.php?id=289543

Iti recomand Windows 8.1. Am pc aproape identic cu al tau doar ca procesorul mult mai slab. Merge 8.1 teava. GO il joc in 60-100 fps. Deci pentru metin si 1.6 nu va fi o problema. Restul nu stiti ce vorbiti referitor la xp :-j.
Image
Clint
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 550
Joined: 31 Mar 2013, 15:18
Detinator Steam: Da
Has thanked: 35 times
Been thanked: 21 times

25 Jun 2014, 19:01

Pavel eXtream wrote:
Clint wrote:Nu merita sa instalezi w8, multe aplicatii mai ales din cele vechi o sa ai probleme cu ele. La sistemul pe care il ai este perfect XP, daca vrei sau ai w7 mai bine cumperi 2GB ram (costa 100/150 lei).
De ce sa-ti pui xp? Este mult prea invechit . Am incercat sa-mi pun o data xp de pc-ul vechi(core 2 extream 3.0 Ghz quad core 4gb de ram si nvidia gt440) si vreau sa iti spun ca se misca infect(vorbind aici de un windows licentiat, am avut cd).
Si in plus daca ai xp-ul poti sa ramai foarte usor fara conturi pentru ca nu se mai ofera update-uri de securitate si vor aparea foarte multe probleme.
Poate aplicatiile pe care rulezi tu sunt optimizate pentru w7/vista sau 8, la xp merg programe mai vechi. Eu am w7 si un shooter de exemplu (Black Ops II) am 50 fps-uri si la w8 nu trec de 20 si imi merge sacadat.

ps: intradevar w8 consuma mai putin ram dar cel putin mie imi omoara procesorul.
Stay chill.
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

25 Jun 2014, 20:14

Mi-am bagat w8 pro , si in Mirrors Edge nu se vad diferente , il joc la medium si merge la fel , MC la fel , L4D2 la fel , sunt multumit de el si raman pe 8 !
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information