Comunităţi nou deschise

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Buggs Bunny
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 173
Joined: 05 Oct 2012, 16:45
Detinator Steam: Nu
CS Status: Stay calm .
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times
Contact:

25 Jun 2014, 21:57

Salut,în acest subiect doresc să discut despre comunităţile care se deschid peste noapte,dar şi despre cei care le creează.

Şi eu am avut la numărătoare 10 forumuri proprii,unul mai populat,altul bătut de vânt,dar îmi plăcea,dar nu ştiu de ce. Azi am spus gata forumurilor şi am decis să renunţ la aceste site-uri jalnice,care nu te ajută cu nimic. M-am gândit să aleg între 2 comunităţi pe care voi activa şi de pe care să nu mai plec: eXtreamCS şi o veche comunitate unde am fost moderator ~ 3 ani,dar încă nu m-am decis.

Acum mă adresez celor care deţin zecile de comunităţi (F*stcs ; har*dgames ; etc.),pentru ce aţi creat aceste forumuri? Dacă doreşti să ai ceva de succes îţi trebuie o mulţime de bani şi o echipă bine pregătită,dar majoritatea n-au aceste 2 lucruri,sau cel puţin unul (banii) deoarece sunt doar nişte ţânci de 12-13-14 ani,care viaţa le stă în calculator.

Aceste site-uri create sunt doar nişte site-uri fără valoare. Dacă citiţi acest topic gândiţi-vă de 2-3 ori la ceea ce am scris eu aici şi la ceea ce vor scrie alţii şi vă ve-ţi da seama că ceea ce voi faceţi este o pierdere de timp. Da,ştiu că ai o satisfacţie primele 2-3 zile,dar după te plictiseşti,aşa că ce rost mai are?

@Discutaţi subiectul,nu persoana.
Image
  • Y!M: p tr.gaming (fără spaţii libere)
RoyalServer
MadaliNNN.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 63
Joined: 12 Jan 2014, 13:25
Detinator Steam: Nu
CS Status: Stau Pe ScorPionii.Ro
Detinator server CS: Dr|Bhop.Indungi.Ro
SteamID: Cs_MaduTsu
Has thanked: 3 times
Contact:

25 Jun 2014, 23:12

asta e semn ca este interes pentru cs
» Bhop.Scorpionii.Ro «
Image

» Dr.Indungi.Ro «
Image
User avatar
Emi eXtream
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2233
Joined: 08 Feb 2012, 11:52
Detinator Steam: Da
CS Status: No status available.
SteamID: Privat.
Reputatie: Utilizator neserios(tepar)
Restrictie moderator
Fost moderator
Nume anterior: Synk12
Location: Neverland
Has thanked: 90 times
Been thanked: 49 times
Contact:

25 Jun 2014, 23:14

E interes că toți vor să aibă acea -putere- dar nu știu ce să facă cu ea.
Singurele comunități care mai rezistă sunt cele vechi.
User avatar
dNd # EciLa
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 414
Joined: 21 Jul 2013, 19:01
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.ECILA.RO
Location: Bucuresti
Has thanked: 16 times
Been thanked: 52 times
Contact:

25 Jun 2014, 23:15

Toti incep in felul urmator. Isi cumpara un server la 5 euro se afilieaza intr-o comunitate si observa ca ar vrea si el, sa nu mai fie la "cheremul" fondatorilor. Asa isi cumpara un domeniu,instaleaza o platforma, dau 25-30 de mass-uri pe zi si asa au comunitate. Dar defapt, doar in capul lor au comunitate. O comunitate inseamna, o familie, un numar mare de membri,vizite etc. Daca tu ai 100 de membri si 40 de vizite si consideri ca ai comunitate, esti jalnic! Comunitatii in momentul de fata in Romania sunt aproximativ 10. Cu toate ca defapt sunt peste 1000, dar defapt sunt maxim 10-15.
Last edited by dNd # EciLa on 25 Jun 2014, 23:16, edited 2 times in total.
http://www.ecila.ro/forum - Since 2010
Vino si tu alaturi de noi.
Ai comunitate? -> http://ecila.ro/forum/index.php?/topic/ ... no-la-noi/
anonyym
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 180
Joined: 19 Jun 2011, 00:04
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 43 times
Been thanked: 8 times
Contact:

25 Jun 2014, 23:16

Asa cum tu ai avut 10 forumuri, asa si-au incercat si isi incearca si altii norocul.
.
User avatar
|NGU|Anonymus
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 293
Joined: 26 May 2014, 15:26
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: In progres...
Has thanked: 16 times
Been thanked: 64 times

25 Jun 2014, 23:19

dNd # EciLa wrote:Toti incep in felul urmator. Isi cumpara un server la 5 euro se afilieaza intr-o comunitate si observa ca ar vrea si el, sa nu mai fie la "cheremul" fondatorilor. Asa isi cumpara un domeniu,instaleaza o platforma, dau 25-30 de mass-uri pe zi si asa au comunitate. Dar defapt, doar in capul lor au comunitate. O comunitate inseamna, o familie, un numar mare de membri,vizite etc. Daca tu ai 100 de membri si 40 de vizite si consideri ca ai comunitate, esti jalnic! Comunitatii in momentul de fata in Romania sunt aproximativ 10. Cu toate ca defapt sunt peste 1000, dar defapt sunt maxim 10-15.
Si presupun,ca tu crezi ca Ecila ca face parte din astea 10-15
On:Comunitatile vechi nu prea au stiut ce sa faca cand au aparut CS-GO si restul,unele au ramas la fel si si-au pierdut membrii altele s-au adaptat si au rezistat.
User avatar
DJ^Fresh
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 316
Joined: 19 Aug 2013, 23:44
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 65 times
Been thanked: 9 times
Contact:

25 Jun 2014, 23:25

Emi eXtream wrote:E interes că toți vor să aibă acea -putere- dar nu știu ce să facă cu ea.
Singurele comunități care mai rezistă sunt cele vechi.
linge in cur extreamu
Last edited by Pavel on 25 Jun 2014, 23:30, edited 1 time in total.
Reason: Ai primit avertisment pentru offtopic.
MadaliNNN.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 63
Joined: 12 Jan 2014, 13:25
Detinator Steam: Nu
CS Status: Stau Pe ScorPionii.Ro
Detinator server CS: Dr|Bhop.Indungi.Ro
SteamID: Cs_MaduTsu
Has thanked: 3 times
Contact:

25 Jun 2014, 23:28

voi astia care aveti comunitati observ ca ii descurajati pe restul de a infiinta una, nu zic ca nu ai dreptate aici "sa nu mai fie la "cheremul" fondatorilor." dar o comunitate necesita timp, vointa, bani si rabdare si nu in ultimul rand echipa solida pentru a incepe un inceput calumea
» Bhop.Scorpionii.Ro «
Image

» Dr.Indungi.Ro «
Image
User avatar
electroz0r
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 72
Joined: 06 Mar 2013, 20:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: RESPAWN.DARKMIND.RO
SteamID: electroz0r1
Location: Pitesti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time
Contact:

25 Jun 2014, 23:29

|NGU|Anonymus wrote:
dNd # EciLa wrote:Toti incep in felul urmator. Isi cumpara un server la 5 euro se afilieaza intr-o comunitate si observa ca ar vrea si el, sa nu mai fie la "cheremul" fondatorilor. Asa isi cumpara un domeniu,instaleaza o platforma, dau 25-30 de mass-uri pe zi si asa au comunitate. Dar defapt, doar in capul lor au comunitate. O comunitate inseamna, o familie, un numar mare de membri,vizite etc. Daca tu ai 100 de membri si 40 de vizite si consideri ca ai comunitate, esti jalnic! Comunitatii in momentul de fata in Romania sunt aproximativ 10. Cu toate ca defapt sunt peste 1000, dar defapt sunt maxim 10-15.
Si presupun,ca tu crezi ca Ecila ca face parte din astea 10-15
On:Comunitatile vechi nu prea au stiut ce sa faca cand au aparut CS-GO si restul,unele au ramas la fel si si-au pierdut membrii altele s-au adaptat si au rezistat.

A adus el cumva vorba de ecila ? Dacă ai ştii cum este pe ecila, nu ai mai comenta .
On : Este foarte greu să populezi o comunitate, indiferent de câţi bani bagi, o comunitate este ca o familie, se ajută oricând, nu doar pentru interesele persoanale .
Image
scorpionii romania
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 74
Joined: 25 Jun 2014, 23:29
Detinator Steam: Da
SteamID: anaconda_indungi
Fond eXtream: 0
Been thanked: 2 times

25 Jun 2014, 23:53

momentan indungi ramane la putere
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

26 Jun 2014, 00:01

JACOBSSSSS_ wrote:
Emi eXtream wrote:E interes că toți vor să aibă acea -putere- dar nu știu ce să facă cu ea.
Singurele comunități care mai rezistă sunt cele vechi.
extream daca mai rezista pana la anu pe timpu asta sa spui ms :)

nici pgl-ului nu ii vad zile bune , s-au axat pe dota 2 , lol , jocuri de care oameni o sa se sature de ele iar cs:go nu mi se pare un joc asa de wow , acum o sa spune-ti toti ca nici macar nu l-ai jucat sau nu ai pc pentru el si nu stiu ce , da intradevar nu l-am jucat , dc sa mint , si pc pentru el am dar nu imi place , am vazut n gameplay-uri cu el , cs 1.6 ramane jocu meu de mic copil, ma atras din prima zi , e singuru joc care "ma distreaza" , ma relaxeaza si inainte cand pgl avea cs-u in competitii, erau cunoscuti de toti , i-am vazut si pe la tv , la stiri cand ii lua interviu lu' strat0 sa povesteasca cum a infintat comunitatea si cum au ajuns asa cunoscuti . cs:go o sa fie ca si cu cs:s , se bucura de faima si dintr-o data dispare , asa o sa faca si extream-u , incearca sa bage si ei minecraft , lol , metin dar degeaba , atata timp car tu dai forumu pe mana la copii si admin pe sv care dau ban daca joci la sunet sau ai skill-u superior lor , mai vb peste 1 an pe vremea asta sa vedem cum o sa fie atunci extream-u
Ai un glob magic sa imi dai si mie?

ON: In loc sa iti vezi de ale tale pe tine te fu/t3 grija altora ca isi fac comunitati peste noapte.Sa isi faca 100, 1000 sau 9999999999 ca este strict problema lor.Isi fac si ei de cap cat mai sunt inca mici.
Image
Clint
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 550
Joined: 31 Mar 2013, 15:18
Detinator Steam: Da
Has thanked: 35 times
Been thanked: 21 times

26 Jun 2014, 00:47

Intradevar sunt unele comunitati aparute peste noapte, de copii frustrati ca nu primesc ceea ce vor. Dar o comunitate nu inseamna neaparat un numar de membri/servere/vizite etc extraordinar de mare care sa o stie si "parisu". Eu jucam multe shootere in care se formau clanuri, si aveau maxim 3 servere jocuri si unu de voce TeamSpeak/Ventrilo, serverele erau populate dar doar membri aveau acces la forum. Jucam pe servere europene.

ps: Eu as alege o comunitate in care sa cunosc tot staff-ul si cel putin 15/25% din membri. Pentru ca printr-o comunitate trebuie sa comunici cu acei membri,"play for funny" asta este gaming, nu?
Stay chill.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information