Perioada grea, stare de depresie

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Adriannn12
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 14
Joined: 18 Jun 2014, 01:56
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 8 times
Contact:

26 Jun 2014, 23:22

Salut tuturor oameni buni revin cu un alt subiect asemanator celui anterior.


Am 20 de ani .....traiesc o perioada foarte da FOARTE grea din viata mea , simt ca sunt continuu intro stare de depresie .obosit si plictisit de toate si de tot.

Incerc zi de zi sa fac ceva diferit sa-mi schimb viata sa-mi gasesc o munca pe placul meu , o fata care sa fie cu mine dar nimic nu vrea sa-mi iasa toate imi sunt pe dos de parca as fi blestemat sau asa mi dat sa trag dar trec prin perioada asta de cateva luni bune, acum sunt cu parintii care nici eu nau posibilitati si au destule greutati si simt cum le stau in carca si nu pot sa misc nimic nu's in stare de nimic ..

A inceput sa devina o obisnuita pentru mine sa traiesc asa la limita si zile plictisitoare la fel fara nimic special sau vreo activitate placuta.

Nu stiu ce sa mai fac si ce mai trebe sa fac incerc sa ies cu prietenii in oras dar mie urat fara bani la mine si fara o haina calumea asa cum au ei...si chiar si asa de ar fi tot nu ma simt in apele mele n-am chef nu stiu ce e cu mine dar simt ca nu mai pot suporta...la lume sau chiar si la familie ma prefac ca sunt binisor dar numai eu stiu cei in sufletul meu ..

Ajutati-ma va rog cei ce ati trecut printr-o perioada de asta -...nu stiu ce sa mai fac.
VA SALUT
RoyalServer
User avatar
Mastermind
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 87
Joined: 10 Mar 2014, 16:34
Detinator Steam: Da
CS Status: mă doare n pu lă
Detinator server CS: evident că nu
SteamID: nu știu
Location: să mi spună cineva
Has thanked: 12 times
Been thanked: 34 times
Contact:

26 Jun 2014, 23:24

iesi la psiholog,vrei sa ti vina si gagica,prieteni,loc de munca stand la pc si cautand raspunsuri pe un forum de cs?
Image
ia o
TwO
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 752
Joined: 10 Jun 2011, 21:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 46 times
Been thanked: 31 times

26 Jun 2014, 23:26

Exista o zicala: "mana intinsa care nu spune o poveste nu primeste pomana"
Last edited by TwO on 27 Jun 2014, 00:08, edited 1 time in total.
User avatar
#Gam3.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 187
Joined: 09 Jul 2013, 12:19
Detinator Steam: Nu
Has thanked: 37 times
Been thanked: 14 times

26 Jun 2014, 23:29

fa ce iti place, daca o faci cum trebuie, vei scoate si bani.
daca stai in depresie inchis in casa fiind-uti rusine de propria persoana, fii sigur ca vei murii ca un aurolac care n-a realizat nimic.
User avatar
busted
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2878
Joined: 30 Jul 2010, 12:44
Detinator Steam: Da
SteamID: busteeeeeeeeeed
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Fost Moderator
Location: Iasi
Has thanked: 40 times
Been thanked: 61 times
Contact:

26 Jun 2014, 23:35

Pentru inceput ar trebui sa ti cauti un loc de munca. Nu trebuie sa iti placa. Decat sa stai asa..mai bine o iei frumos de jos,si usor,usor,te ridici. Daca lucrezi un an,2 si ai ceva banuti..vor incepe sa apara si femeile.Nu te gandi ca arati naspa sau stiu eu..nu te vrea niciuna..Sunt atatea femei pe lumea asta..cand ajungi sa ti dai seama..e foarte bine..Nu iti trebuie neaparat o femeie in momentul asta..Mai rau faci..daca te lasa dupa e si mai naspa. Cel mai bine cauta un loc de munca. Oricat de jos. Ospatar,imparte afise,etc.
In ziua de azi nu prea mai ai cum sa practici meseria care ti place daca nu esti bazat pe tine (facultate).Dar in primul rand majoritatea cer experienta..deci..tot de jos trebuie sa o iei.
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

26 Jun 2014, 23:44

Ma fi atent aici: Tu daca iti gasesti un loc de munca,acolo cu un salariu in limita bunului simt..de aici or sa plece toate,adica odata ce te duci la munca,muncesti iesi in lume o sa fi cate-un pic cate-un pic pe cont propriu..pai tu daca iti iei femeie cu ce o intreti ? trebuie sa o scoti si pe ea la un suc la ceva pnm,tu ignora tot si cauta loc de munca si de acolo or sa plece toate,fa cum iti spun eu..daca nu esti in stare de loc de munca mai intai du-te la un psiholog.NU ai nimic de pierdut ci doar de castigat.
User avatar
busted
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2878
Joined: 30 Jul 2010, 12:44
Detinator Steam: Da
SteamID: busteeeeeeeeeed
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Fost Moderator
Location: Iasi
Has thanked: 40 times
Been thanked: 61 times
Contact:

26 Jun 2014, 23:50

scosmynnnn wrote:Ma fi atent aici: Tu daca iti gasesti un loc de munca,acolo cu un salariu in limita bunului simt..de aici or sa plece toate,adica odata ce te duci la munca,muncesti iesi in lume o sa fi cate-un pic cate-un pic pe cont propriu..pai tu daca iti iei femeie cu ce o intreti ? trebuie sa o scoti si pe ea la un suc la ceva pnm,tu ignora tot si cauta loc de munca si de acolo or sa plece toate,fa cum iti spun eu..daca nu esti in stare de loc de munca mai intai du-te la un psiholog.NU ai nimic de pierdut ci doar de castigat.
Si tu ar trebui sa inveti gramatica limbii române.

@Daca omu' a zis ca nu are o situatie financiara foarte buna..Sedintele la psiholog nu il costa? Poate exagerez..
Adrian,incearca la terase,baruri,restaurante,etc Sunt foarte multe posturi.
Mai e si o problema..daca ai stat asa..inchis..e aiurea..nu vei putea sa iesi asa deodata la lume..nu te vei descurca la un loc de munca in care trebuie sa comunici foarte mult si sa interactionezi cu foarte multe persoane straine..
User avatar
HuaN
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 324
Joined: 23 Oct 2012, 20:14
Detinator Steam: Da
Has thanked: 34 times
Been thanked: 40 times

26 Jun 2014, 23:55

Aşa şi? vrei să iţi plângem noi de mila? ce ai făcut tu să schimbi asta? iţi spun eu nimic , oportunităţile nu o să cadă din cer , dacă vrei sa se schimbe treaba in primul rand trebuie sa te schimbi pe tine si sa fii mai îndrăzneţ , scriind pe un forum de gaming si plângându-te nu ai sa rezolvi nimic iţi faci mai mult rău , in ziua de azi daca nu arăţi bine , nu eşti tupeist , bogat sau popular nu te baga nimeni in seama , daca eşti bun eşti luat de prost
Citeste regulamentul. Data viitoare iei warn. ma si daca nu vreau?
User avatar
busted
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2878
Joined: 30 Jul 2010, 12:44
Detinator Steam: Da
SteamID: busteeeeeeeeeed
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Fost Moderator
Location: Iasi
Has thanked: 40 times
Been thanked: 61 times
Contact:

27 Jun 2014, 00:06

HuaN wrote:Aşa şi? vrei să iţi plângem noi de mila? ce ai făcut tu să schimbi asta? iţi spun eu nimic , oportunităţile nu o să cadă din cer , dacă vrei sa se schimbe treaba in primul rand trebuie sa te schimbi pe tine si sa fii mai îndrăzneţ , scriind pe un forum de gaming si plângându-te nu ai sa rezolvi nimic iţi faci mai mult rău , in ziua de azi daca nu arăţi bine , nu eşti tupeist , bogat sau popular nu te baga nimeni in seama , daca eşti bun eşti luat de prost
Intr-un fel ai dreptate...dar nu trebuie sa te iei asa de om. Poate nu a avut pe nimeni alaturi, poate nu a avut pe cineva langa el care sa i ofere un sfat. Nu esti obligat sa i raspunzi daca nu vrei sa il ajuti. Nu inteleg de ce mai scrieti aici daca nu l ajutati cu nimic.
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

27 Jun 2014, 00:23

HuaN wrote:Aşa şi? vrei să iţi plângem noi de mila? ce ai făcut tu să schimbi asta? iţi spun eu nimic , oportunităţile nu o să cadă din cer , dacă vrei sa se schimbe treaba in primul rand trebuie sa te schimbi pe tine si sa fii mai îndrăzneţ , scriind pe un forum de gaming si plângându-te nu ai sa rezolvi nimic iţi faci mai mult rău , in ziua de azi daca nu arăţi bine , nu eşti tupeist , bogat sau popular nu te baga nimeni in seama , daca eşti bun eşti luat de prost
Exact ce ziceam in topicul anterior.
Adriannn12
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 14
Joined: 18 Jun 2014, 01:56
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Has thanked: 8 times
Contact:

27 Jun 2014, 01:00

Mastermind wrote:iesi la psiholog,vrei sa ti vina si gagica,prieteni,loc de munca stand la pc si cautand raspunsuri pe un forum de cs?
Scuze dar am scris ca incerc zi de zi si numi iese....de ce nu vreti sa ma intelegeti mai oameni buni ? ..nu sunt genul care sa stea la pc si cu jocuri si cu deastea...numa de asta imi arde mie acuma..

Iar pentru cei ce ma indruma la diferite posturi de munca vreau sa va multumesc pentru sfaturi dar eu incerc si incerc si incerc dar numi iasa momentan sunt in it cine stie cum e aici poate confirma...eu vreau sa stiu cum sa ma mentin optimist in forta si mai relaxat ca simt ca nu mai am rabdare si speranta si situatia mea ma preseaza.....
SoLoz0rNNN
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 738
Joined: 03 Feb 2009, 13:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: mix-area.ro
SteamID: SoLoz0rNNN
Reputatie: Fost manager cs.extream.ro
Location: Buzau
Has thanked: 56 times
Been thanked: 29 times
Contact:

27 Jun 2014, 01:06

Iti recomand sa iti strangi niste banuti si sa te duci la o plimbare la munte sa te relaxezi putin , sa uiti de toate prostiile. Nu esti singurul cu o situatie financiara mai proasta sunt 100000000 mai rau de atat , care isi doresc sa lucreze si ca gunoier sa faca 500 de ron acolo. In legatura cu femeile nu stiu ce sa iti spun daca o cauti prea mult pe aia perfecta ia ti gandu.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information