Idei proiect gaming

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
KAPSu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 269
Joined: 19 Jan 2014, 19:09
Detinator Steam: Da
CS Status: Zeu.
SteamID: mortuftb
Reputatie: Restrictie mesaje private
Location: Bucuresti.
Has thanked: 30 times

27 Jun 2014, 21:24

De curând mi-am deschis un proiect. Domeniu cu extensia .ro + webhost foarte bun. Am început să ne ridicăm. Numai că aş vrea să fac în aşa fel ca lumea să vrea să stea pe site măcar 2-3 ore pe zi. Ce culoare să fie tema site-ului? Ce să adaug în special unui forum phpbb? Cum fac rost de sponsori serioşi? Etc.
Imi place sa cred ca am lasat macar o urma pe unde am trecut, atat psihic cat si fizic, placuta sau mai putin placuta, pentru ca nimeni sa nu ma uite niciodata. Daca nu s-a intamplat asta inca, cel mai probabil am sa ma intorc! ;)
RoyalServer
User avatar
|NGU|Anonymus
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 293
Joined: 26 May 2014, 15:26
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Detinator server CS: In progres...
Has thanked: 16 times
Been thanked: 64 times

27 Jun 2014, 21:30

Fa-ti si tu unul si da-le la prieteni.
User avatar
THEKING.
Manager CS
Manager CS
Posts: 3339
Joined: 21 Apr 2012, 17:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Away
Detinator server CS: cs.extreamcs.com
SteamID: divinsx
Reputatie: Fost super moderator
Manager CS
Nume anterior: CLAU.
1/3
Location: Romania
Has thanked: 84 times
Been thanked: 74 times

27 Jun 2014, 21:36

Cu tema m-ai dat pe spate.. nimic unic.. incercati sa faceti ceva frumos , o tema pe care nu o gasesti pe net.. designul sa arate superb si asa veti atrage mai multa lume :)
User avatar
FawnApoLLO
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 869
Joined: 02 Nov 2013, 12:14
Detinator Steam: Da
Location: Suceava
Has thanked: 12 times
Been thanked: 22 times

27 Jun 2014, 21:39

Foarte frumos organizata ! Bafta cu ea!
User avatar
KAPSu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 269
Joined: 19 Jan 2014, 19:09
Detinator Steam: Da
CS Status: Zeu.
SteamID: mortuftb
Reputatie: Restrictie mesaje private
Location: Bucuresti.
Has thanked: 30 times

27 Jun 2014, 21:50

|NGU|Anonymus wrote:Fa-ti si tu unul si da-le la prieteni.
Cum imi pot face unul? PM me.
Imi place sa cred ca am lasat macar o urma pe unde am trecut, atat psihic cat si fizic, placuta sau mai putin placuta, pentru ca nimeni sa nu ma uite niciodata. Daca nu s-a intamplat asta inca, cel mai probabil am sa ma intorc! ;)
User avatar
ZeT^
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3447
Joined: 10 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Bun
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Sibiu
Has thanked: 192 times
Been thanked: 162 times
Contact:

27 Jun 2014, 21:54

Numai muzica de la intro ma face sa blochez site-ul in browser.
Sincer... Tot nu v-ati oprit din creearea acestor "specii" ?
User avatar
Genky
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 734
Joined: 25 Jun 2013, 20:02
Detinator Steam: Da
CS Status: Stau si ma gandesc la ziua de maine !
Detinator server CS: da
SteamID: genky99
Has thanked: 24 times
Been thanked: 21 times
Contact:

27 Jun 2014, 22:32

Ma nu observati ca in ziua de astazi comunitatiile gaming , cele fara servere proprii nu au succes ?
Cum puteti zice ca voi faceti diferenta cand temele care le aveti voi , imaginiile , topicurile , toate stickerele si toate nebuniile sunt pe alte site-uri , pe alte forumuri etc ?
http://filmeactiune.com Filme si seriale online gratis :)
User avatar
KAPSu
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 269
Joined: 19 Jan 2014, 19:09
Detinator Steam: Da
CS Status: Zeu.
SteamID: mortuftb
Reputatie: Restrictie mesaje private
Location: Bucuresti.
Has thanked: 30 times

27 Jun 2014, 23:41

Genky wrote:Ma nu observati ca in ziua de astazi comunitatiile gaming , cele fara servere proprii nu au succes ?
Cum puteti zice ca voi faceti diferenta cand temele care le aveti voi , imaginiile , topicurile , toate stickerele si toate nebuniile sunt pe alte site-uri , pe alte forumuri etc ?
Arata-mi un site de gaming cu etech identic ca al meu. Eu am cerut niste idei si voi criticati :))
Imi place sa cred ca am lasat macar o urma pe unde am trecut, atat psihic cat si fizic, placuta sau mai putin placuta, pentru ca nimeni sa nu ma uite niciodata. Daca nu s-a intamplat asta inca, cel mai probabil am sa ma intorc! ;)
User avatar
pisoi.
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 961
Joined: 29 Jul 2012, 02:29
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: cs.lafraguri.ro
SteamID: pisoi-ucs
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior : pisoino1
Location: Targoviste.
Has thanked: 93 times
Been thanked: 31 times
Contact:

28 Jun 2014, 02:01

KAPSu wrote:
Genky wrote:Ma nu observati ca in ziua de astazi comunitatiile gaming , cele fara servere proprii nu au succes ?
Cum puteti zice ca voi faceti diferenta cand temele care le aveti voi , imaginiile , topicurile , toate stickerele si toate nebuniile sunt pe alte site-uri , pe alte forumuri etc ?
Arata-mi un site de gaming cu etech identic ca al meu. Eu am cerut niste idei si voi criticati :))
Serios ? Ce-i asa de stralucit la tema aia ? un etech simplu doar modificat 2-3 alea.

Si ca sa ai putin succes in ziua de azi iti trebuie servere populate si staff serios.
CS.LAFRAGURI.RO - SERVER CS 1.6 STEAM ONLY
https://lafraguri.ro/forum/index.php
Image
User avatar
MrRock
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 289
Joined: 06 Jun 2013, 16:33
Detinator Steam: Da
CS Status: lene
Detinator server CS: Dea
Has thanked: 9 times
Been thanked: 13 times

28 Jun 2014, 03:38

KAPSu wrote:De curând mi-am deschis un proiect. Domeniu cu extensia .ro + webhost foarte bun. Am început să ne ridicăm. Numai că aş vrea să fac în aşa fel ca lumea să vrea să stea pe site măcar 2-3 ore pe zi. Ce culoare să fie tema site-ului? Ce să adaug în special unui forum phpbb? Cum fac rost de sponsori serioşi? Etc.
nu sunt eu cel mai bun la idei dar fara suparare critic aspect general:
in romania termenul de "comunitate de gaming" se rezulta numai la CS/SAMP/Minecraft/Metin2 si atat...
vad numai teme care arata la fel .... 0 construite de la 0 (phpbb3/i.p.b.)
si majoritatea "comunitatiilor" (<90%) incep cu CS*** sau ***CS sau ***CS*** puneti orice nume doar nu CS ma zgarie pe ochi... ex. Martorii lui Iehova ! sau Cei3Gaozari de la rasarit =)) orice dar sa nu mai aud de "CS" =))

E o critica constructiva valabila pentru toti.. va fiti originali ....
SoLoz0rNNN
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 738
Joined: 03 Feb 2009, 13:18
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com!
Detinator server CS: mix-area.ro
SteamID: SoLoz0rNNN
Reputatie: Fost manager cs.extream.ro
Location: Buzau
Has thanked: 56 times
Been thanked: 29 times
Contact:

28 Jun 2014, 08:01

Sincer daca nu ai cel putin 1000 ron pe luna. Lasa te nu o lua un nume de rau ....
Clint
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 550
Joined: 31 Mar 2013, 15:18
Detinator Steam: Da
Has thanked: 35 times
Been thanked: 21 times

28 Jun 2014, 08:46

MrRock wrote:
KAPSu wrote:De curând mi-am deschis un proiect. Domeniu cu extensia .ro + webhost foarte bun. Am început să ne ridicăm. Numai că aş vrea să fac în aşa fel ca lumea să vrea să stea pe site măcar 2-3 ore pe zi. Ce culoare să fie tema site-ului? Ce să adaug în special unui forum phpbb? Cum fac rost de sponsori serioşi? Etc.
nu sunt eu cel mai bun la idei dar fara suparare critic aspect general:
in romania termenul de "comunitate de gaming" se rezulta numai la CS/SAMP/Minecraft/Metin2 si atat...
vad numai teme care arata la fel .... 0 construite de la 0 (phpbb3/i.p.b.)
si majoritatea "comunitatiilor" (<90%) incep cu CS*** sau ***CS sau ***CS*** puneti orice nume doar nu CS ma zgarie pe ochi... ex. Martorii lui Iehova ! sau Cei3Gaozari de la rasarit =)) orice dar sa nu mai aud de "CS" =))

E o critica constructiva valabila pentru toti.. va fiti originali ....
Sunt destui romani care joaca si alte jocuri MP, dar sa-ti spun ce cred eu ca se intampla.
Sa zicem ca esti pasionat de gaming si te-ai apucat de CS/MC/SAMP/Metin2 la 13 ani, la 16 deja ai un server, pentru ca nu se mai putea ca TU! sa nu ai server si ceilalti da. O tii tot asa pana la 18, aici deja apare ceva:1.Te-ai plictisit de aceste jocuri si cauti altele mai noi;2.Nu esti multumit de niciun serviciu oferit, si te hotarasti ca tu la randul tau sa oferi gazduire;3.Iti dai seama ca s-a cam terminat cu joaca si renunti la acest obicei.
Stay chill.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information