Loc de munca..

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
LuCI93.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 145
Joined: 05 Jul 2014, 21:35
Detinator Steam: Da
CS Status: VSZ.RO
Detinator server CS: In curand :)
SteamID: gaby_razer
Fond eXtream: 0
Location: iasi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times
Contact:

07 Jul 2014, 12:24

Salut All, Va intreb ca stiu ca aici mai sunt si altii trecuti de 18+ Ani, Datimi si mie un "pont" ce sa fac... ( Legat de un loc de munca ). Acum lucrez la o spalatorie auto, este "banoasa" dar nu este ceva de viitor. Stiti in ce domeniu se mai castiga in ziua de azi mai bine?. Mentionez ca am terminat un liceu, Am calificare ca ospatar (vanzator in comert) Experienta ca barman, 50% In constructii ( adica daca ma cheama cineva la munca in constructii stiu despre ce e vb nu sunt "cioata" ) Spalator auto destul de avansat... Voi ca ce lucrati?
Vizit & Register: VSZ.RO
http://www.VSZ.RO
RoyalServer 2
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

07 Jul 2014, 12:29

Pai din astea 3 care iti place mai mult sau in care vrei sa avansezi ? In constructii cel putin daca lucrezi 2/3 ani cu meseriasi si prinzi meserie o sa acastigi foarte bine in tara cel putin cei pe care ii cunosc eu si cu care am lucrat raman lejer cu 3000-4000 de roni pe luna sau la finalizarea unei lucrari.
User avatar
LuCI93.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 145
Joined: 05 Jul 2014, 21:35
Detinator Steam: Da
CS Status: VSZ.RO
Detinator server CS: In curand :)
SteamID: gaby_razer
Fond eXtream: 0
Location: iasi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times
Contact:

07 Jul 2014, 12:33

M3taph0riK wrote:Pai din astea 3 care iti place mai mult sau in care vrei sa avansezi ? In constructii cel putin daca lucrezi 2/3 ani cu meseriasi si prinzi meserie o sa acastigi foarte bine in tara cel putin cei pe care ii cunosc eu si cu care am lucrat raman lejer cu 3000-4000 de roni pe luna sau la finalizarea unei lucrari.
Am 20 ani, nu prea vreau sa ma bag in constructii, imi place ca Barman, dar credema nu se castiga ... :|
Vizit & Register: VSZ.RO
http://www.VSZ.RO
User avatar
Alone
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 554
Joined: 31 May 2014, 18:26
Detinator Steam: Da
CS Status: **MD**
SteamID: .!.
Fond eXtream: 0
Has thanked: 46 times
Been thanked: 20 times

07 Jul 2014, 12:34

LuCI93. wrote:
M3taph0riK wrote:Pai din astea 3 care iti place mai mult sau in care vrei sa avansezi ? In constructii cel putin daca lucrezi 2/3 ani cu meseriasi si prinzi meserie o sa acastigi foarte bine in tara cel putin cei pe care ii cunosc eu si cu care am lucrat raman lejer cu 3000-4000 de roni pe luna sau la finalizarea unei lucrari.
Am 20 ani, nu prea vreau sa ma bag in constructii, imi place ca Barman, dar credema nu se castiga ... :|
Fati documentele si pleaca din tara in USA , Italy , Anglia cauta prin diferite siteuri .
Sau stringe banii si fati un mic bussines cu ceva :)
Image
Image
User avatar
LuCI93.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 145
Joined: 05 Jul 2014, 21:35
Detinator Steam: Da
CS Status: VSZ.RO
Detinator server CS: In curand :)
SteamID: gaby_razer
Fond eXtream: 0
Location: iasi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times
Contact:

07 Jul 2014, 12:37

Sincer, u ai avea incredere sa pleci in alta tara prin intermediul saiturilor? ... Astept un raspuns din anglia de la un prieten la o spalatorie auto ( 40 Lire / Zi ). Dar inca n-am primit nici un raspuns sigur ...
Vizit & Register: VSZ.RO
http://www.VSZ.RO
M3taph0riK
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2127
Joined: 16 Jan 2013, 12:55
Detinator Steam: Da
CS Status: Utilizator Serios
SteamID: Utilizator Serios
Reputatie: Restrictie moderator
Nume anterior: RzV24
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 60 times
Been thanked: 250 times

07 Jul 2014, 12:39

Atunci mai bine ramai ca ospatar ai avantaju ciubucurilor.....iti faci niste relatii sau stiu eu cum sa ajungi intr-un loc bun nu neaparat select si iti faci de 2 ori salaru intr-o luna. Cam orice ai alege e greu la inceput si vei lucra mult pe bani putini depinde de tine cum evoluezi mai departe.

Eu de exemplu lucrez in fabrica de anvelope Michelin, la inceput mi-au dat salaru minim pe economie, dupa 6 luni am ajuns undeva la 1500 de roni acum iau in jur de 2000 nu este o munca usoara dar sunt multumit.
User avatar
Alone
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 554
Joined: 31 May 2014, 18:26
Detinator Steam: Da
CS Status: **MD**
SteamID: .!.
Fond eXtream: 0
Has thanked: 46 times
Been thanked: 20 times

07 Jul 2014, 12:41

LuCI93. wrote:Sincer, u ai avea incredere sa pleci in alta tara prin intermediul saiturilor? ... Astept un raspuns din anglia de la un prieten la o spalatorie auto ( 40 Lire / Zi ). Dar inca n-am primit nici un raspuns sigur ...
Pai daca ai rude in Anglia , si daca va intelegeti bine , dute la el , pina la urma am auzit ca se da ca un fel de hotel unde vii la un timp anumit si ai o cameruta :)
Image
Image
User avatar
WISHEXEC
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1683
Joined: 12 Nov 2011, 19:37
Detinator Steam: Da
CS Status: AmxModX
Detinator server CS: DAEVA.RO
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Nume anterior : ONEMDX
Location: România
Has thanked: 84 times
Been thanked: 85 times
Contact:

07 Jul 2014, 12:43

- Angajeazate Barman . ( Dute la cluburile mari belagio etc si lucrezi pe tips fara salariu . Doar din spaga si se fac bani pentru ca asa face un prieten . Dupa ce faci un nivel si ceva vechime iti da si salariu si iei si tips )

- In constructii la fel . Inveti de la ei furi meserie dupa cu timpul iei si tu lucrari etc

- Cu spalatoria auto nu prea se merita doar sa prinzi ceva bani sa iti deschizi tu , sa si lucrezi sa fi si patron etc . O sa te cam duca la ceva bani nu e asa ieftin sa faci una

Acum merg lucruri gen disigner web , programator de diverse , scripting , inginer etc
User avatar
LuCI93.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 145
Joined: 05 Jul 2014, 21:35
Detinator Steam: Da
CS Status: VSZ.RO
Detinator server CS: In curand :)
SteamID: gaby_razer
Fond eXtream: 0
Location: iasi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times
Contact:

07 Jul 2014, 12:43

Alone wrote:
LuCI93. wrote:Sincer, u ai avea incredere sa pleci in alta tara prin intermediul saiturilor? ... Astept un raspuns din anglia de la un prieten la o spalatorie auto ( 40 Lire / Zi ). Dar inca n-am primit nici un raspuns sigur ...
Pai daca ai rude in Anglia , si daca va intelegeti bine , dute la el , pina la urma am auzit ca se da ca un fel de hotel unde vii la un timp anumit si ai o cameruta :)
Da este adevarat. Acum nu stiu sa vad, a ramas sa ma sune... Dar stiti cum e, toti inainte sa plece "ajung acolo te sun si vii si tu" si asa ramane .. :-j
Vizit & Register: VSZ.RO
http://www.VSZ.RO
User avatar
Alone
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 554
Joined: 31 May 2014, 18:26
Detinator Steam: Da
CS Status: **MD**
SteamID: .!.
Fond eXtream: 0
Has thanked: 46 times
Been thanked: 20 times

07 Jul 2014, 12:45

LuCI93. wrote:
Alone wrote:
LuCI93. wrote:Sincer, u ai avea incredere sa pleci in alta tara prin intermediul saiturilor? ... Astept un raspuns din anglia de la un prieten la o spalatorie auto ( 40 Lire / Zi ). Dar inca n-am primit nici un raspuns sigur ...
Pai daca ai rude in Anglia , si daca va intelegeti bine , dute la el , pina la urma am auzit ca se da ca un fel de hotel unde vii la un timp anumit si ai o cameruta :)
Da este adevarat. Acum nu stiu sa vad, a ramas sa ma sune... Dar stiti cum e, toti inainte sa plece "ajung acolo te sun si vii si tu" si asa ramane .. :-j
Am auzit ca si in USA lucrezi de la 09:00 pina la 16:00 si cistigi 70-80 $ de dolari intr-un bar .. o cunoscuta e acolo dar ea s-a dus cu scoala .. asa pe vara sa lucreze ..
Image
Image
User avatar
LuCI93.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 145
Joined: 05 Jul 2014, 21:35
Detinator Steam: Da
CS Status: VSZ.RO
Detinator server CS: In curand :)
SteamID: gaby_razer
Fond eXtream: 0
Location: iasi
Has thanked: 16 times
Been thanked: 9 times
Contact:

07 Jul 2014, 13:00

Alone wrote:
LuCI93. wrote:
Alone wrote:
Pai daca ai rude in Anglia , si daca va intelegeti bine , dute la el , pina la urma am auzit ca se da ca un fel de hotel unde vii la un timp anumit si ai o cameruta :)
Da este adevarat. Acum nu stiu sa vad, a ramas sa ma sune... Dar stiti cum e, toti inainte sa plece "ajung acolo te sun si vii si tu" si asa ramane .. :-j
Am auzit ca si in USA lucrezi de la 09:00 pina la 16:00 si cistigi 70-80 $ de dolari intr-un bar .. o cunoscuta e acolo dar ea s-a dus cu scoala .. asa pe vara sa lucreze ..
Da u crezi ca asa usor se ajunge acolo si asa usor gasesti de munca... Hai prietene fiiserios :P
Vizit & Register: VSZ.RO
http://www.VSZ.RO
Authenticator
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 33
Joined: 29 Jun 2014, 18:07
Detinator Steam: Nu
CS Status: Imi sugi p*la
SteamID: Authenticator03
Fond eXtream: 0
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times
Contact:

07 Jul 2014, 13:13

Alone wrote:
LuCI93. wrote:
M3taph0riK wrote:Pai din astea 3 care iti place mai mult sau in care vrei sa avansezi ? In constructii cel putin daca lucrezi 2/3 ani cu meseriasi si prinzi meserie o sa acastigi foarte bine in tara cel putin cei pe care ii cunosc eu si cu care am lucrat raman lejer cu 3000-4000 de roni pe luna sau la finalizarea unei lucrari.
Am 20 ani, nu prea vreau sa ma bag in constructii, imi place ca Barman, dar credema nu se castiga ... :|
Fati documentele si pleaca din tara in USA , Italy , Anglia cauta prin diferite siteuri .
Sau stringe banii si fati un mic bussines cu ceva :)
Este usor de zis dute in italia sau anglia ca se castiga :-j asteapta tu vrei sa iti zic situatia din italia? aici au de munca doar cei care au deja $$$$$$$$ cei care au nevoie de un loc de munca sunt respinsi aici doar la culesc de fructa de la 5 dim pana seara la 5-6 si castigi cam 10e la zi . Sa iti zic drept ITALIA a devenit mai rau ca ROMANIA! Acuma daca vrei sa te duci de ex in un supermarket si daca superi 30e trebuie sa platesti cu CARDU, este o lege pusa in vigore de cate va zile :-j ITALIA nu mai este aia care a fost !
Ps; in italia lumea este foarte rea insa in Anglia am auzit ca lumea este buna te ajuta cu un loc de munca se castiga bine .
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information