Mate-Info: A sau B

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
WopsS.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 195
Joined: 16 Apr 2012, 18:34
Detinator Steam: Da
Has thanked: 40 times
Been thanked: 6 times

17 Jul 2014, 16:00

Every wrote:Ai facut greseala de cand te-ai dus la Mate-Info, adio copilarie. :))
Ce ai auzit tu sunt doar "mituri". E chiar lejer, in plus inveti mai bine.

Diferenta dintre cele doua e ca la "Intensiv Engleza" faci mai multa engleza.
RoyalServer 2
User avatar
KAP2
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 180
Joined: 08 Jan 2014, 16:54
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 43 times
Been thanked: 13 times
Contact:

17 Jul 2014, 16:13

Dan eXtream wrote:La mate-info (clasa A) vei gasi doar elevi cu medii mari(media de admitere mare) in timp ce la clasa B vei gasi elevii care nu au avut media destul de mare pentru a intra in clasa A...Asta e singura diferenta.
nu este adevarat, mai ales daca este vorba despre liceu! nu conteaza ordinea claselor, dar in cazul de fata pentru ca in A se fac mai multe ore de engleza se poate considera ca A este mai buna; dar daca fac engleza cu vreun plictisit/a, degeaba te duci in A. Si app nu cred ca ai tu garantia ca in B nu sunt genul ala de colegi care sa te "enerveze" pe tine personal, in toate clasele sunt de astia;
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

17 Jul 2014, 16:40

Daca esti in stare intra la intensiv engleza, o sa fie mult mai bine, mai ai o diploma in plus. Mie imi pare rau ca nu sunt la intensiv engleza, e super blana.. e alegerea ta.
Clint
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 550
Joined: 31 Mar 2013, 15:18
Detinator Steam: Da
Has thanked: 35 times
Been thanked: 21 times

17 Jul 2014, 17:16

Diferentele dintre A si celelalte clase sunt ca in A sunt cei mai buni, "cei mai buni" adica sunt buni la note, dar sunt si smecheri. In celelalte clase intra cei cu medie de 6,7,8 sau mai sunt si cei cu note mari, dar aceia sunt cam pampalai sa zic asa (tocilari), sau cocalari cu 3 la purtare.

ON/PS: Odata ce esti la mate-info cred ca ti-ar prinde mai multa engleza.
Stay chill.
User avatar
WISHEXEC
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1683
Joined: 12 Nov 2011, 19:37
Detinator Steam: Da
CS Status: AmxModX
Detinator server CS: DAEVA.RO
Reputatie: Fost Moderator ajutator
Nume anterior : ONEMDX
Location: România
Has thanked: 84 times
Been thanked: 85 times
Contact:

17 Jul 2014, 18:46

Every wrote:Ai facut greseala de cand te-ai dus la Mate-Info, adio copilarie. :))
El e scripter sau cel putin stie programare cat de cat . In liceu se face un C++ de balta ( te joci cu for si if ) si sunt sigur ca o sa se plictiseasca la ore .

Diferenta este ca la engleza intensiv ai mai multe ore de engleza ( gen 4 sa zic ) pe cand ne intensivi au 2 .

Singura problema la mate info e matematica care si acolo o sa fie usor se supravietuieste .

Eu am fost mate-info la odobleja in bucuresti :
- mate se facea calumea ( dar nu e o problema se ia 5 , te trece , mai pricepi ceva )
- info se face ( programare C++ , Office si dastea , un pic de html si cam aia e , ceva simplu care ti-am zis o sa mori de plictiseala , eu ma uitam la desene animate pe net sau jucam cs , pentru ca faceam in 5 min ce mi se dadea )
Last edited by IsTI37 on 17 Jul 2014, 21:11, edited 1 time in total.
Reason: Info-ul e usor pana in a 12-a, pana cand dai de dracul cu niste algoritmi si matematica de la subiecte de info intensiv
User avatar
VANAHEIM
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1128
Joined: 28 Jan 2013, 10:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Restrictie Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Utilizator neserios (tepar)
Has thanked: 6 times
Been thanked: 59 times
Contact:

17 Jul 2014, 18:57

Eu sunt a 8-a.
Şi eu am dat acum 2 ani examenul ( când m-am transferat la şcoala care sunt şi acum )... Adică nu l-am dat, că nici n-am citit cerinţele şi am ieşit afară din clasă :))))

Dar regret, în A sunt profesori mai experimentaţi decât la noi, eu zic să înveţi să intrii la intensiv.
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

17 Jul 2014, 19:02

Intensiv engleza e mereu mai bine, engleza este foarte importanta si daca ai un profesor calumea nu vei regreta. Examenul de engleza se face dupa ce a inceput clasa a 9-a si e mai mult o formalitate ca sa vada daca o sa intrii la grupa incepatoare sau la grupa avansata. (dar daca vrei chiar daca nu stii bine engleza probabil o sa te accepte si la grupa avansata daca e un profesor mai bun)

Am terminat mate-info intensiv engleza si dupa mine e cel mai bun profil, singura problema va fi matematica daca nu iti place.
User avatar
Skadred [;x]
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 542
Joined: 24 Nov 2012, 10:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Pipitzele o ia razan :))
Detinator server CS: Da
SteamID: OFF
Has thanked: 85 times
Been thanked: 30 times
Contact:

17 Jul 2014, 19:03

The YONTU wrote:La profilul mate-info (la liceu la noi) sunt acceptati doar 56 de elevi. Sunt formate 2 clase a cate 28 de elevi. Una este intinsiv engleza, iar cealalta este simpla (fara intensiv engleza 8-| ).
Bun. Daca vreau sa intru in A trebuie sa dau un examen la engleza.
Din spusele profesorilor si a altor elevi inteleg ca A-u este cea mai buna clasa din liceu (mate-info intensiv engleza).
Si intrebarea mea este: Care este diferenta dintre cele 2 clase? Daca merg in A ce avantaje am si daca merg in B ce avantaje am?
Nu inteleg cu ce e mai buna A decat B si eu sunt tot la mate-info la B si pot spune ca suntem la acelasi nivel mai sunt momente cand sunt peste noi la invatatura doar e clasa "elita"
User avatar
DenysaEu
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 551
Joined: 08 Jul 2013, 13:53
Detinator Steam: Da
CS Status: I'm a writer. Therefore. I am not sane.
Detinator server CS: Nup!
SteamID: teqdenyeu182
Location: Oradea
Has thanked: 18 times
Been thanked: 17 times
Contact:

17 Jul 2014, 19:36

La mate-info normal la noi la liceu se bagă la greu biologie pentru că avem o profă exigentă şi matematică... facem 2 ore pe săptămână din cele 5.

Când alegi trebuie să te gândeşti la viitorii profersori pe care o să-i ai şi ce beneficii îţi aduc materiile pe care le faceţi mai "intensiv".
Chiar dacă A are intensiv engleză poate pica un profesor şi să nu faceţi engleză de loc.

deci nu contează ce profil alegi, trebuie să alegi profesorii.
I'm a writer. Therefore. I am not sane.
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

17 Jul 2014, 21:10

DenysaEu wrote:La mate-info normal la noi la liceu se bagă la greu biologie pentru că avem o profă exigentă şi matematică... facem 2 ore pe săptămână din cele 5.

Când alegi trebuie să te gândeşti la viitorii profersori pe care o să-i ai şi ce beneficii îţi aduc materiile pe care le faceţi mai "intensiv".
Chiar dacă A are intensiv engleză poate pica un profesor şi să nu faceţi engleză de loc.

deci nu contează ce profil alegi, trebuie să alegi profesorii.
La mate-info intensiv eng. ai 2 profesori de engleza, de obicei mereu sunt 2 grupe, la mate-info normal ai doar un profesor de engleza.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot], Google [Bot] and 414 guests