Corigente(engleza/romana)

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
waLLkeRR96
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 758
Joined: 25 Dec 2012, 20:37
Detinator Steam: Da
SteamID: waLLkeRRR
Reputatie: Utilizator neserios (tepar!)
Has thanked: 42 times
Been thanked: 51 times

18 Jul 2014, 23:55

.tu => Se poate lasa corigent si daca nu esti cuminte la ore ( degeaba stii tu daca aia / ala are pica pe tine . )
RoyalServer
User avatar
.tu.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 436
Joined: 05 Oct 2013, 00:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Ban 3 luni !
Ban 4 luni !
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times
Contact:

18 Jul 2014, 23:57

waLLkeRR96 wrote:.tu => Se poate lasa corigent si daca nu esti cuminte la ore ( degeaba stii tu daca aia / ala are pica pe tine . )
La fel de bine se poate scrie o reclamatie de catre tutorele legal, adresata conducerii scolii, care au obligatia de a rezolva problema.
Nimeni nu lasa corijent un elev destept, risca sa ramana fara loc de munca si in situatii diverse, chiar fara libertate.
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

19 Jul 2014, 00:02

Singurul mod in care cred ca poti ramane corigent la romana e sa ai o profa sau chiar un profesor care sa-ti ceara ca dracul fiecare carte din bibliografie pe data ceruta, fiecare tema la sange si sa dea teste de lectura. Daca nu citesti o carte si are chef de caterinca iti da direct doi daca vede ca n-ai citit nimic chiar daca ai citit rezumatul. Metode sunt, dar faza e ca nu inteleg cum ajungi la un liceu asa exigent daca nu esti capabil de ceea ce se cere.

Ca fapt divers, in scoala noastra dintr-o clasa de uman aproape jumatate au ramas corigenti la maghiara in clasa a 12-a fiindca n-au citit cartile cerute sau nu isi faceau temele.

@.tu., directorul nu poate face absolut nimic unui profesor titular, este necesara interventia directa a ministerului de la Bucuresti pentru ca un profesor titular sa isi piarda postul sau sa fie sanctionat. Iar pentru ca cineva sa intocmeasca hartiile necesare trebuie sa fie ceva foarte grav in care se implica politia, DIICOT, etc...


Iti recomand doar sa ai grija, daca ai reusit sa fi corigent la romana ai sanse MARI sa ramai repetent daca nu inveti calumea ce ai in caiet. Engleza e o joaca de copii, practic nu inteleg cum ai ramas repetent, nu iti poate da cine stie ce test la corigente si cu oralul scoti direct 5.
User avatar
.tu.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 436
Joined: 05 Oct 2013, 00:01
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Ban 3 luni !
Ban 4 luni !
Has thanked: 5 times
Been thanked: 19 times
Contact:

19 Jul 2014, 00:02

DJ^Fresh wrote:
.tu. wrote:
waLLkeRR96 wrote:.tu => Se poate lasa corigent si daca nu esti cuminte la ore ( degeaba stii tu daca aia / ala are pica pe tine . )
La fel de bine se poate scrie o reclamatie de catre tutorele legal, adresata conducerii scolii, care au obligatia de a rezolva problema.
Nimeni nu lasa corijent un elev destept, risca sa ramana fara loc de munca si in situatii diverse, chiar fara libertate.
.tu ,te crezi prea perfect...cred ca ai o viata de tot rahatul.
Nu este problema ta cum ma cred eu, decat in momentul in care te voi lua de nevasta.
PS: Vezi ca dai in gropi. Un lucru/fiinta/.tu. nu poate fi "prea" perfect, "mai" perfect, "cel mai" perfect. Poate fi doar perfect.

@IsTI37 - "faza e ca nu inteleg cum ajungi la un liceu asa exigent daca nu esti capabil de ceea ce se cere." - That's all I want to know.
Last edited by .tu. on 19 Jul 2014, 00:04, edited 1 time in total.
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

19 Jul 2014, 00:04

Sau ganditi-va ca poate a ramas dintr-o problema , din cauza unui profesor , toti sariti "e prost" , sau poate probabil e batut in cap , nu avem de unde sa stim !
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
User avatar
abSent.
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 27
Joined: 02 Jul 2014, 15:44
Detinator Steam: Da
CS Status: AbSent.
SteamID: absent666
Fond eXtream: 0
Location: United States
Been thanked: 1 time
Contact:

19 Jul 2014, 12:26

dDow wrote:Sunt niste fel de teze !
Tu sigur ai ramas corigent la romana. Doar zic..
User avatar
American Hi-Fi
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 327
Joined: 09 Jul 2014, 12:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Whatever you are , be a good one.
Detinator server CS: Nu.
SteamID: N/A
Fond eXtream: 0
Location: Ethiopia
Has thanked: 32 times
Been thanked: 3 times
Contact:

19 Jul 2014, 12:42

.tu. , spui ca nu te intereseaza viata mea de te intereseaza de ce am ramas corigent.
Nu am facut acest topic sa va dau voua explicatii ce si cum eu doar am intrebat cum este examenul in sine.
AM RESTRICTIE PM.NU-MI MAI DATI MESAJE PRIVATE.
User avatar
Ndyc3
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1222
Joined: 30 Jan 2012, 17:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Location: France
Has thanked: 16 times
Been thanked: 62 times

19 Jul 2014, 12:44

Eu am ramas in clasa a 9a corijent in primul semetru la 4 obiecte ( Romana cu 3 , biologie cu 4 , chimie cu 3 ) iar media neincheiata la engleza. Dar bineinteles eu aveam aproape 250 de absente doar in cateva luni. In al 2 lea semestru am stat relaxat pentru ca am vorbit cu profesoriii si intru-n final m-au trecut.

Sa fiu on topic.
Daca esti prezent si ai citit ceva treci . Nu trebuie sa ai emotii. Daca e profesoara bună ii faci si un oral :-??
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information