Idei pentru o pagina de Facebook

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked

Ce nume v-ar placea pentru viitorul proiect?

Poll ended at 27 Jul 2014, 18:08

Zenith Playlist
1
13%
EDM Romania
0
No votes
What The Music
1
13%
Tomorrow Songs
1
13%
Ultra Playlist
5
63%
 
Total votes: 8
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

20 Jul 2014, 18:08

Salutare!
Incep prin a spune ca ma pasioneaza 'EDM'-ul (Electronic Dance Music) destul de mult. Astfel, vreau sa deschid o pagina dedicata acestei muzici, ceva asemanator cu: BANG BANG Playlist, We Rave You, MFL Playlists etc.
Pentru inceput o sa am nevoie de un nume. M-am gandit la urmatoarele: Zenith Playlist, Tomorrow Songs, What The Music, EDM Romania, Ultra Playlist. As vrea din partea voastra o sugestie asupra numelui pe care sa-l aleg, eventual puteti veni cu sugestii. Raman recunoscator pentru asta.
Ulterior, dupa ce voi creea pagina, o sa am nevoie de un fel de designer. Cineva care sa poata asigura niste imagini precum o poza de profil pentru Facebook/Twitter/Instagram/Soundcloud/Mixcloud, un cover pentru Facebook/Twitter, dar si alte imagini de care va vi nevoie pe viitor. Tin de acum sa spun ca nu sunt dispus sa platesc absolut nimic pentru acest ajutor, eu o sa fac acest proiect din placere si astept pe cineva care tot din placere va fi dispus sa ma ajute.
Dupa ce, presupunand ca am terminat problema cu designer-ul, iar eu voi aranja toate conturile de socializare a viitorului proiect, va incepe partea grea: cautarea resurselor pentru pagina, customizarea lor incat sa nu para copiate de altundeva si postarea lor pe pagina. Plus publicitatea. E ceva gen tipii care se ofera sa rescrie si sa modifice articole pentru anumite site-uri. Bineinteles, de pagina ma voi ocupa si eu, in cea mai mare parte sper sa contribui eu. Iarasi, discutiile despre bani sunt inutile incat imi caut o echipa care face asta strict din placere.
Concluzionand (daca nu va face placere sa cititi tot, puteti citi doar asta), am nevoie de o cel putin o persoana care sa poata asigura partea grafica a proiectului si cativa (cred ca maxim 2-3 persoane) care sa contribuie impreuna cu mine la popularea paginii si la postarea diferitelor melodii, informatii, poze etc.
Cerintele mele nu sunt cine stie ce, doresc sa lucrez pentru partea a 2-a cel putin cu persoane care au habar despre acest gen de muzica, care au o varsta sa zicem peste 16-17 ani si...daca cineva va fi doritor, voi discuta particular cu el mai multe aspecte atunci.
Puteti contribui fiecare de pe forum cel putin pentru alegerea numelui paginii. Am sa fac un sondaj pentru a va afla opinia dar puteti si comenta aici sau propune alt nume. Restul, care doriti sa ajutati "mai mult" pagina, va astept in privat.
Merci pentru timpul acordat citind aceste randuri si va astept! Vreau sa iasa un proiect cel putin la inaltimea celor enumerate de mine in inceputul postarii.
Last edited by Cosmin on 21 Jul 2014, 16:51, edited 1 time in total.
Reason: #Topic inchis la cererea autorului.
RoyalServer 2
jacobs
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3326
Joined: 04 Apr 2009, 17:59
Detinator Steam: Da
CS Status: do it nigga
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 luni)
Organizator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Arbitru Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Coordonator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Sponsor Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Restrictie PM
Location: king of everything
Has thanked: 3 times
Been thanked: 129 times

20 Jul 2014, 18:12

Ultra playlist
Stereo12
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 682
Joined: 23 Aug 2013, 13:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 33 times
Been thanked: 11 times
Contact:

20 Jul 2014, 18:13

Ultra Playlist e cel mai simplu :) deci vot Ultra Playlist :)
User avatar
kEnk
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 271
Joined: 08 Apr 2012, 19:22
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 18 times
Been thanked: 13 times
Contact:

20 Jul 2014, 18:14

ultra playlist vote
User avatar
-BlacKodE-
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1193
Joined: 16 Nov 2013, 11:57
Detinator Steam: Da
SteamID: blackode
Reputatie: Fost Super moderator
Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Fost Membru Club eXtreamCS (5 apr - 5 mai - acces in club)
Has thanked: 16 times
Been thanked: 10 times

21 Jul 2014, 08:25

Ultra Playlist simplu si perfect pentru c
ce vrei sa faci.
User avatar
twinkie
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 420
Joined: 14 Oct 2013, 20:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator nou : Catgroove
Nume anterior: lancebl
Location: Bucuresti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times
Contact:

21 Jul 2014, 09:53

ultra playlist mi se pare copilaros tare. incearca altceva. momentan n-am nicio idee mai buna, dar promit sa revin daca se iveste ceva.

p.s.: as merge mai mult pe zenith (fara playlist).
Contul pe care activez: http://www.extreamcs.com/forum/profil/Catgroove/
Lasati un mesaj privat pe acel cont daca ati vazut ca am postat de pe acesta si doriti sa ma contactati. Multumesc!
Contact: [email protected]
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

21 Jul 2014, 16:25

Salut baieti!
M-am gandit mai bine si cred ca o sa suspend acest proiect, nu cred ca am in perioada asta o echipa pentru asa ceva si putin probabil sa reusesc sa fac una; in plus, cred ca sunt si alte lucruri mai bune de facut vara.
Dar va multumesc pentru idei si comentarii! Sa comentez putin ideile mele: Zenith Playlist- prima idee, mi-a placut mult pe moment, dar dupa mi-a cam trecut. Acum ca mi-ai zis, Catgroove, cred ca numele proiectului, in caz ca il voi mai face pe viitor va fi: Zenith Music. Tomorrow Songs, o idee de umplutura, ma mir cum de a votat-o cineva. What The Music, o idee care pe moment iarasi mi-a placut ft. mult, inspirata din numele unui festival muzical din SUA (What The Festival). Totusi, cand i-am vazut line-up-ul, mi-a pierit ideea. Ultra Playlist, o idee dupa cum spune Catgroove cam "copilaroasa", asa as zice si eu, dar cred ca prinde la tineri. Totusi, nu ar fi foarte original: Ultra Music Festival - Ultra Playlist.. neah. Si EDM Romania presupune ca aceasta comunitate sa fie dedicata romanilor, iar eu nu cred ca sunt atat de multi in tara asta pasionati de genul asta de muzica incat sa merite sa fac asta. Deci, repet, daca o voi mai face, voi folosi ideea de Zenith Music.
Merci tuturor pentru implicare, acum sper ca dezvaluindu-va numele pe care il aleg sa nu mi-l furati :)). Glumesc, merci tuturor si o zi buna!
P.S Topic-ul poate fi inchis sau trimis la cos, nu ma deranjeaza. Mi-am indeplinit obiectivul pentru care l-am creat.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information