Pareri eXtreamCS

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Locked
jacobs
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3326
Joined: 04 Apr 2009, 17:59
Detinator Steam: Da
CS Status: do it nigga
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (7 luni)
Organizator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Arbitru Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Coordonator Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Sponsor Cupa eXtreamCS 2014 (Counter Strike 1.6)
Restrictie PM
Location: king of everything
Has thanked: 3 times
Been thanked: 129 times

29 Jul 2014, 13:23

TwO wrote:Nu stiu ce-i cu laur , cred ca sa tampit de lasa comunitatea pe mana oricui . Normal ca nu se mai face nimic din moment ce persoanele care trebuie sa 'aplice regulamentu' sunt tepari/neseriosi , exemplu dat fiind doar persoanele care au postat in topicu asta, nu o luati ca pe o jignire , sunt dovezi pe forum !

Madross eXtream - tu, creator al acestui topic si fost moderator , nu are rost sa critici pe altii din moment ce nu iti platesti datoriile, denota ce caracter ai

jacobs - tu aveai 'n' conturi si primeai zilnic ban, nu exista topic in care sa nu aberezi aiurea, doar de dragu de a te certa

Robert.ultrasFarul - organizezi concursuri doar pentru a primi multumesc fara a le finaliza , de aici rezulta seriozitatea ta

Mai sunt si altii dar am dat exemplu doar persoanele care au postat in acest topic
Daca te uiti numai exista 'n' conturi pe numele meu , ala a fost trecutu , acum traim in prezent :)
RoyalServer 2
User avatar
dominus
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2598
Joined: 24 Feb 2012, 15:01
Detinator Steam: Da
Location: Constanta
Has thanked: 51 times
Been thanked: 185 times

29 Jul 2014, 13:26

"Robert.ultrasFarul - organizezi concursuri doar pentru a primi multumesc fara a le finaliza , de aici rezulta seriozitatea ta " RUSINE.

Eu zic sa deschideti un server csgo. :)
Cand toti iti vor binele, nu lasa pe nimeni sa ti-l ia.
https://www.facebook.com/agnphotographyy
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

29 Jul 2014, 13:35

dominus wrote:"Robert.ultrasFarul - organizezi concursuri doar pentru a primi multumesc fara a le finaliza , de aici rezulta seriozitatea ta " RUSINE.

Eu zic sa deschideti un server csgo. :)
Imi asum ce am facut, in acel moment nu mai aveam contul si nu aveam cum sa dau premiul. Asta e, va retrageți Multumesc si gata, zici ca v-am cerut bani sa va înscrieți.
The Kalu
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 13707
Joined: 09 Oct 2010, 12:39
Detinator Steam: Da
CS Status: In grajd!
SteamID: kalulord
Reputatie: Fost Administrator
Fost membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: Terra
Location: Romania, Ploiesti
Has thanked: 328 times
Been thanked: 646 times
Contact:

29 Jul 2014, 13:52

Multi care raman fara acces vad ca incep sa isi posteze unele nemultumiri pe forum, degeaba te plangi de aceste aspecte ca nu o sa se intample mai nimic.Voi vreti progres pocnind din degete, uite ca treaba nu prea sta asa mai degraba totul se face in timp si nu imediat.

Code: Select all

De ce nu va formati o echipa buna cu care puteti lucra dar adaugati in staff copii de 15 ani al de "sidiuu"?(no lua ca jignire).
Suntem deja o echipa buna si fiecare are dreptul de a fii moderator, de ce sa facem discriminare cand trebuie sa dam o sansa fiecarui utilizator.
Image
User avatar
Bunicu Magic
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1977
Joined: 25 Jan 2013, 20:38
Detinator Steam: Da
CS Status: da
Location: Bucuresti
Has thanked: 54 times
Been thanked: 153 times
Contact:

29 Jul 2014, 13:58

Nu mai vorbiti aberatii , sincer cand ma ocupam de servere CS , pe extreamcs gaseam foarte multe pluginuri bune si frumoase ce credeti pe alte forumuri MARI nici nu gaseam ceva asemanator macar .
THINK it`s not illegal yet !
User avatar
winckler
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3247
Joined: 28 Sep 2008, 15:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost unbanner SJ.eXtreamCS.com
Nume anterioare: zvon15, zvoNN1ceL, cristi™
Fost administrator
Location: La locu' meu..
Has thanked: 59 times
Been thanked: 131 times

29 Jul 2014, 15:14

eXtreamCS a fost cea mai mare comunitate de CS din ROMANIA care a promovat CS in ADEVARATUL SENS AL CUVANTULUI !

La@ur n-a avut niciodata oameni cum au avut alte comunitati care sa bage banii in comunitate,in servere !

La@ur a avut pe BARBA LUI servere de CS ,care,serverul principal ( cs.extreamcs.com ) era full pana tarziu la 2 noaptea !

eXtreamCS a PROMOVAT EXCLUSIV CLIENTUL SI SERVERELE CUM NICI-O ALTA COMUNITATE N-A MAI FACUT-O !

Timpul trece,cs 1.6 e depasit de jocuri precum league of legends,world of warcraft,dota 2 si chiar samp in Romania,dar eXtreamCS si-a pastrat demnitatea si datorita managementului bun al lui La@ur ,eXtreamCS a ramas cunoscut chiar prin istoria lui si prin discutiile care sunt acum pe forum,care,sunt organizate.

Cu asta am spus adevarul,restul sunt bazaconii.

Celelalte comunitati ii faceau concurenta extreamcsului prin oamenii care erau dispusi sa bage bani in serverele lor,de exemplu ce-ar fi fost ca La@ur sa fie detinator,administrator si sa vina X,Y si Z sa bage banii in servere,ar fi fost parfum nu?Dar n-a fost asa,La@ur nu s-a vandut ca altii care acum numai sunt pe piata.

Cu totii sunteti tari in gura ca de ce nu cumpara stafful servere.Creatorul topicului a fost in staff,ai tu bani,defapt...au parintii tai bani sa arunce pe bazaconiile tale de pe internet cate 60-70 lei lunar ?Nu va mai bateti cu pumnul in piept ca de ce nu se face cum stiti voi,ideile voastre se reduc la: STAFF INCOMPETENT si BAGATI BANI !
Last edited by winckler on 29 Jul 2014, 16:10, edited 1 time in total.
Un mesaj din suflet...

winckler 2014 wrote:Daca te cheama winckler , inseamna ca esti smecher.
Image
:meme :meme :meme
User avatar
Vlad
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 8148
Joined: 01 Dec 2011, 13:35
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv
Reputatie: Fost Administrator
Organizator Cupe eXtreamCS
Administratorul anului 2016; 2017
Location: Bucuresti
Has thanked: 116 times
Been thanked: 161 times

29 Jul 2014, 16:00

Vad ca voi comentati legat de servere, dar nu va ganditi ca un server de calitate costa. S-a stricat piata cu serverele la 5€. Serverele de calitate, dai 20-30€ si se vede ca dai banii aia pe ceva calitativ. Majoritatea comentati dar nu stiti nici macar 20% din ce consta in "dezvoltarea" unui site. Degeaba ai idei daca n-ai bani.
User avatar
twinkie
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 420
Joined: 14 Oct 2013, 20:06
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator nou : Catgroove
Nume anterior: lancebl
Location: Bucuresti
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times
Contact:

29 Jul 2014, 16:06

Eu am dat 5 euro pe moderatorul asta. Am fost fraier, era promo acum 2 luni si prindeam cu 7 euro direct super moderator.

In fine, ideea e ca daca ai cap poti face multe.
Pentru accese luati legatura cu Mitzocul. Exista si program de afiliere, resselere cum ziceti voi si alte astea.

edit: acest business este inca in varianta beta.
Contul pe care activez: http://www.extreamcs.com/forum/profil/Catgroove/
Lasati un mesaj privat pe acel cont daca ati vazut ca am postat de pe acesta si doriti sa ma contactati. Multumesc!
Contact: [email protected]
User avatar
winckler
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3247
Joined: 28 Sep 2008, 15:37
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost unbanner SJ.eXtreamCS.com
Nume anterioare: zvon15, zvoNN1ceL, cristi™
Fost administrator
Location: La locu' meu..
Has thanked: 59 times
Been thanked: 131 times

29 Jul 2014, 16:13

La@ur a cautat sa aiba 'langa el' numai oameni seriosi,de durata si LOIALI !

Cand a venit vorba de servere,nimeni n-a fost asa si daca au fost...probabil pot fi numarati pe degetele de la o mana.
Un mesaj din suflet...

winckler 2014 wrote:Daca te cheama winckler , inseamna ca esti smecher.
Image
:meme :meme :meme
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

29 Jul 2014, 16:17

Madross eXtream wrote:As vrea sa aud niste pareri despre forumul eXtreamCS din ultimul timp.
Si anume la mine au aparut niste intrebari.
De ce pe eXtreamCS nu se mai extinde eXtreamCS-ul?
Vreti sa extindeti forumul prin jocul counter-strike?De ce stati pe loc?Acceptati servere care abia sunt cumparate de la host si stau nici o luna si pleaca,apoi stergeti categoria si parca nici nu a fost acel server.De ce nu deschideti 2-3 server a voastre?Staff-ul?Voi sunteti cei care aveti money mult ca cumparati de toate,de ce nu cumparati un server si sa-l populati bine?A avut succes putin cs.extream si pe asta la-ti dat afara cauza nu o stiu nici nu prea ma afecteaza...
De ce unbanurile/gradele pe acest forum se ia pe bani?Nu vreau sa intru in detalii...
De ce nu va formati o echipa buna cu care puteti lucra dar adaugati in staff copii de 15 ani al de "sidiuu"?(no lua ca jignire).
Nu am facut acest topic pentru nici un scop,pur si simplu o tema de discutie.
Pentru moderatori :
Discutii generale
Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.
1. Pentru ca jocul este mort.
2. Nu vrem sa extindem forumul prin jocul Counter-Strike 1.6 (citeste punctul 1).
3. Lasa-mi PM cu moderatorii care au primit accesul pe bani, sa-i scot.
4. Echipa e buna in momentul de fata + Sidiuu nu mai are acces de cateva zile.

Toti astia care ramaneti fara grad deschideti topicuri de genu'. De ce? Sunteti frustrati? Credeti ca va primiti gradul inapoi?
User avatar
Madross
Moderator
Moderator
Posts: 3839
Joined: 06 Dec 2011, 21:31
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: CS.eXtreamCS.com
SteamID: madross6
Reputatie: Moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (4 luni)
Location: France
Has thanked: 314 times
Been thanked: 146 times
Contact:

29 Jul 2014, 16:34

Mitzocul - crezi ca am facut acest topic fiindca ma plang de grad?Stai calm,nici in gand nu am avut,nu mi-ai luat ochii daca mi-ai scos moderatorul,am mai zis ca nu am facut cu nici un scop acest topic,chiar cu niciunul,e o tema de discutie legata de forum,nu de "de unde sa-mi cumpar chiloti cu buzunar"etc.De ce va agitati cand se vorbeste realitatea despre forum?Vrei sa zici ca acum forumu este bine pus la punct si merge treaba bine?Stai calm mitzoc,adu-ti aminte ca ai fost si tu moderator,putini care devin la tron mai au omenie.Si putini isi mai aduc aminte ca cineva a fost om cu el candva.
www.madross.ro
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

User avatar
S3ekEr^
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 3475
Joined: 06 Dec 2009, 12:47
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nume anterior: The Seeker , Reptyle
Fost Scripter
Fost super moderator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 117 times
Been thanked: 329 times

29 Jul 2014, 17:04

Cred ca laur a facut bube in locul intim de la toti administratorii, acum 3 ani erau atatia administratori ? 4 si super buni, acum e vremea pupincuristilor :)
AStept banul care o sa-l si dati ca adevarul doare sau stergeti postul :))
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information