Discutii: Rai/Iad/Dumnezeu/Satana - Moartea.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
rockmetal
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 629
Joined: 06 Mar 2014, 17:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 22 times
Been thanked: 32 times
Contact:

31 Jul 2014, 15:31

Nu e vorba de videoclip omule, vorbele din el zice totul, las-o balta nu are rost sa imi pun mintea cu tine, daca nu vrei sa intelegi nu am ce iti face, daca continui sa zici nu..e alegerea ta :) ma ajutat cu multe si si pe tine doar ca nu vrei sa crezi :P
CATAL1N!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 874
Joined: 26 Dec 2009, 16:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (25 feb)
Ban 3 luni !
Has thanked: 50 times
Been thanked: 54 times

31 Jul 2014, 16:49

rockmetal wrote:Nu e vorba de videoclip omule, vorbele din el zice totul, las-o balta nu are rost sa imi pun mintea cu tine, daca nu vrei sa intelegi nu am ce iti face, daca continui sa zici nu..e alegerea ta :) ma ajutat cu multe si si pe tine doar ca nu vrei sa crezi :P
Dumnezeu nu te-a invatat si gramatica ? :) Omule, esti destul de penibil... cum poti sa zici ca e suferinta in lume deoarece nu credem in Dumnezeu ? =)) Din contra, treaba asta cu Dumnezeu face mai mult rau, biserica fura, in lume exista razboaie din cauza religiei si mor foarte multi oameni. Vezi ca pe penultima pagina am pus niste intrebari, iar tu cum cred ca esti un bun crestin vreau sa-mi raspunzi la intrebarile alea.
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

31 Jul 2014, 17:24

PENTRU CATALIN1:

Am si eu niste nelamuriri.
1. De ce in biblie scrie ca lumina a fost creata inainte soarelui ?
Daca o iei prin stiinta .. contextul dat nu are nici un sens,daca o iei pe credinta lumina=soare si soare=lumina ceea ce inseamna ca in momentul in care Dumnezeu a creat lumina defapt a creat soarele !


2. De ce in biblie se arata doar creare Terrei, nu si a intregului univers ?
Daca o iei prin stiinta .. raspunsul e acelasi ca la intrebarea 1,iar daca o iei pe credinta .. Terra=tot ceea ce inseamna ca ori universul era creat ori s-a creat in mometul cu pamantul chiar daca nu e precizat in biblie.


3. De ce nu se mentioneaza nimic despre dinozauri ?
Frate ce treaba au dinozaurii cu oamenii ? Ca totusi nu inteleg ..e o intrebare patetica pentru un ateu convins !!!!Credinta si religia fac parte si se refera total la OAMENI!Iar o intrebare jalnica !
4. Cum l-a facut Maria pe Iisus daca ea era virgina ?Defapt Maria a ramas insarcinata cu ajutorul Lui Dumnezeu ,practic Dumnezeu prin Duhul Sfant a lasat-o gravida,nu a fost nevoie de o penetrare si etc...Si daca "stai sa o gandesti un pic ... nu da bine ...prin stiinta."
5. Cum au aparut oamenii daca din Adam si Eva au iesit 2 baieti ?Citeste biblia.
6. Cum poti sa crezi ca ai fost creat din pamant ?Cum poti sa crezi ca Dumnezeu nu exista .
7. Cum va explicati ca dinozaurii au aparut acum aprox. 220 milioane de ani si treburile astea biblice exista de cateva mii de ani ?Omenirea nu a fost destul de evoluata astfel incat ca oamenii sa cerceteze asa ceva.Daca stii ceva istorie stii bine ca barbatii aveau rolul de a da ordine femeii,de a aduce bani in casa,de a merge la razboi si de a fii seful in casa iar femeia avea datoria de de a face mancare si copii + sa creasca copii si de a asculta de barbat.
8. Ce parere aveti despre inchizitie ? Mie personal .. o mare prostie , insa parerile nu se discuta !

Deci mai omule intelege odata ca .. oamenii de stiinta au ajuns la concluzia ca Dumnezeu nu exista deoarece nu se poate demonstra stiintific.TOATE DAR TOATE intrebarile au raspuns,le-a fost gasit raspuns dar DUMNEZEU nu s-a putut demonstra stiintific.
Prin stiinta oamenii au putut demonstra absolut orice .. mai putin un singur lucru:Existenta Lui Dumnezeu.
Deci tine minte ca existenta Lui Dumnezeu nu a putut fi demonstrata stintific.R ca si cum Parintii mei ar spune ca eu am trait(daca as fii mort),dar nu au poze cu mine,ci doar hainutele si lucrurile mele pot demonstra existenta mea..e .. cam acelasi lucru.

La orice intrebare va pot raspunde si tine minte ca raspunsurile pe care le-am dat nu sunt date de mine ci de cei care au cercetat acest lucru.Crede-ma ca omenirea stie prea putine despre univers,creatie,viata.

cum va explicati voi exorcizarile ? Si hai sa zic nah ca o sa imi spune-ti ca defapt e epilepsia .. dar daca nu ati participat la asa ceva de ce in momentul exorcizarii multi oameni au vut ghinionul sa fie si ei posedati din cauza ca nu s-au rugat profund ?!
Luati niste carti sa cititi,sau participati la o exorcizare.. va garantez eu ca alta nu va mai trebuie .. la ce o sa vedeti acolo !

Va astept intrebarile si eu o sa va raspund .. cand o sa am timp !
Cat de idiot trebuie sa fii ca nu exista asa ceva daca sunt tot mai multi artisti care recunosc ca si-au vandut sufletul ?!Cat ma , cat ?!

Pana una alta va las un link --> https://www.youtube.com/results?search_ ... vazut+drac
Last edited by krystann on 31 Jul 2014, 21:16, edited 1 time in total.
User avatar
rockmetal
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 629
Joined: 06 Mar 2014, 17:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 22 times
Been thanked: 32 times
Contact:

31 Jul 2014, 18:17

CATAL1N! wrote:
rockmetal wrote:Nu e vorba de videoclip omule, vorbele din el zice totul, las-o balta nu are rost sa imi pun mintea cu tine, daca nu vrei sa intelegi nu am ce iti face, daca continui sa zici nu..e alegerea ta :) ma ajutat cu multe si si pe tine doar ca nu vrei sa crezi :P
Dumnezeu nu te-a invatat si gramatica ? :) Omule, esti destul de penibil... cum poti sa zici ca e suferinta in lume deoarece nu credem in Dumnezeu ? =)) Din contra, treaba asta cu Dumnezeu face mai mult rau, biserica fura, in lume exista razboaie din cauza religiei si mor foarte multi oameni. Vezi ca pe penultima pagina am pus niste intrebari, iar tu cum cred ca esti un bun crestin vreau sa-mi raspunzi la intrebarile alea.
Treaba asta cu Dumnezeu face mai mult rau? adica daca te rogi si mergi la biserica faci mai mult rau? :))) e clar cu tine.
La intrebari ti-a raspuns mai sus Cristi intaintea mea, si daca iti raspundeam eu tot cam raspunsurile alea ti le dadeam.
CATAL1N!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 874
Joined: 26 Dec 2009, 16:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (25 feb)
Ban 3 luni !
Has thanked: 50 times
Been thanked: 54 times

31 Jul 2014, 23:34

krystann wrote:PENTRU CATALIN1:

Am si eu niste nelamuriri.
1. De ce in biblie scrie ca lumina a fost creata inainte soarelui ?
Daca o iei prin stiinta .. contextul dat nu are nici un sens,daca o iei pe credinta lumina=soare si soare=lumina ceea ce inseamna ca in momentul in care Dumnezeu a creat lumina defapt a creat soarele !


2. De ce in biblie se arata doar creare Terrei, nu si a intregului univers ?
Daca o iei prin stiinta .. raspunsul e acelasi ca la intrebarea 1,iar daca o iei pe credinta .. Terra=tot ceea ce inseamna ca ori universul era creat ori s-a creat in mometul cu pamantul chiar daca nu e precizat in biblie.


3. De ce nu se mentioneaza nimic despre dinozauri ?
Frate ce treaba au dinozaurii cu oamenii ? Ca totusi nu inteleg ..e o intrebare patetica pentru un ateu convins !!!!Credinta si religia fac parte si se refera total la OAMENI!Iar o intrebare jalnica !
4. Cum l-a facut Maria pe Iisus daca ea era virgina ?Defapt Maria a ramas insarcinata cu ajutorul Lui Dumnezeu ,practic Dumnezeu prin Duhul Sfant a lasat-o gravida,nu a fost nevoie de o penetrare si etc...Si daca "stai sa o gandesti un pic ... nu da bine ...prin stiinta."
5. Cum au aparut oamenii daca din Adam si Eva au iesit 2 baieti ?Citeste biblia.
6. Cum poti sa crezi ca ai fost creat din pamant ?Cum poti sa crezi ca Dumnezeu nu exista .
7. Cum va explicati ca dinozaurii au aparut acum aprox. 220 milioane de ani si treburile astea biblice exista de cateva mii de ani ?Omenirea nu a fost destul de evoluata astfel incat ca oamenii sa cerceteze asa ceva.Daca stii ceva istorie stii bine ca barbatii aveau rolul de a da ordine femeii,de a aduce bani in casa,de a merge la razboi si de a fii seful in casa iar femeia avea datoria de de a face mancare si copii + sa creasca copii si de a asculta de barbat.
8. Ce parere aveti despre inchizitie ? Mie personal .. o mare prostie , insa parerile nu se discuta !

Deci mai omule intelege odata ca .. oamenii de stiinta au ajuns la concluzia ca Dumnezeu nu exista deoarece nu se poate demonstra stiintific.TOATE DAR TOATE intrebarile au raspuns,le-a fost gasit raspuns dar DUMNEZEU nu s-a putut demonstra stiintific.
Prin stiinta oamenii au putut demonstra absolut orice .. mai putin un singur lucru:Existenta Lui Dumnezeu.
Deci tine minte ca existenta Lui Dumnezeu nu a putut fi demonstrata stintific.R ca si cum Parintii mei ar spune ca eu am trait(daca as fii mort),dar nu au poze cu mine,ci doar hainutele si lucrurile mele pot demonstra existenta mea..e .. cam acelasi lucru.

La orice intrebare va pot raspunde si tine minte ca raspunsurile pe care le-am dat nu sunt date de mine ci de cei care au cercetat acest lucru.Crede-ma ca omenirea stie prea putine despre univers,creatie,viata.

cum va explicati voi exorcizarile ? Si hai sa zic nah ca o sa imi spune-ti ca defapt e epilepsia .. dar daca nu ati participat la asa ceva de ce in momentul exorcizarii multi oameni au vut ghinionul sa fie si ei posedati din cauza ca nu s-au rugat profund ?!
Luati niste carti sa cititi,sau participati la o exorcizare.. va garantez eu ca alta nu va mai trebuie .. la ce o sa vedeti acolo !

Va astept intrebarile si eu o sa va raspund .. cand o sa am timp !
Cat de idiot trebuie sa fii ca nu exista asa ceva daca sunt tot mai multi artisti care recunosc ca si-au vandut sufletul ?!Cat ma , cat ?!

Pana una alta va las un link --> https://www.youtube.com/results?search_ ... vazut+drac
1. Care e logica ? De ce sa faci lumina si dupa cateva zile sa faci lumina ?(dupa logica ta) lel.
2. N-am inteles absolut nimic, cum poti sa spui ca Terra reprezinta tot ? TU GANDESTI ? Terra e o bucatica foarte, foarte mica in intregul univers.
3. In biblie se spune de animale, de ce nu s-ar spune si de dinozauri ? fuck logic. Biblia explica cum s-a creat universul, lumea, TOCMAI TU AI ZIS ASTA, inseamna ca obligatoriu trebuiau sa apara si dinozaurii in ecuatie, dar cum sa apara cand ei au aparut acum cateva milioane de ani si treaba asta cu crestinismul acum cateva mii de ani ?
4. Tu gandesti cand scrii ceva ? =)) Asta e raspuns frate ?
5. Eu asa stiu, ca au aparut 3 baieti, Cain, Abel si Seth, cum naiba s-au reprodus ?
6. Ceva mai inteligent, poate ?...
7. Ai dat cu batul in balta, pai tu cum poti sa crezi intr-o carte scrisa si tradusa si rescrisa de tot felul de oameni ? :|
8. E facuta de crestini :)
Bun, daca oamenii de stiinta neaga existenta lui Dumnezeu care sunt cei mai destepti oameni din lume, de unde ai dedus tu ca Dumnezeu exista? Daca cei mai destepti oameni din lume, ti-au arat BigBangul, evolutia. Internetul asta e plin de informatie, cum poti inca sa crezi intr-o carte scrisa de niste oameni saraci din punct de vedere mental, nu pentru ca erau prosti, ci pentru ca nu era destul informatie la vremea aia. Biblia e o carte de legende, de povesti, cu multe minicuni si atrocitati, in biblie femeia e considerata inferioara barbatului si nu mi se pare foarte normal. Te rog sa citesti Efeseni 6:5-8 si sa-mi spui ce scrie acolo, biblia tolereaza cumva sclavia ? :) Parca crestinismul promova iubirea, bunatatea, egalitatea, in inchizitie a facut la fel ? Corinteni 14:34-35, femeia este supusa la tacere. Corinteni 11:14 - Nu va invata oare insasi firea ca necinste este pentru un barbat sa-si lase parul lung ?(Iisus cica ar fi trebuit sa fie pletos, no?) Daca Dumnezeu era omnipotent si atotstiutor cum s-au ascuns Adam si Eva de el in gradina ? :| Daca Dumnezeu a facut tot, de ce a aparut Satana? Nu ma luati ca daca exista binele, trebuie sa fie si lipsa lui, ca n-are logica, totusi Dumnezeu a facut totul dupa voi, ar putea sa elimine raul direct. Daca dumnezeul atotputernic il controleaza pe Satana atunci ii este complice, daca nu-l controleaza atunci nu este atot puternic(Friedrich Nietzsche). Daca Biblia interzice sa lucrezi duminica, de ce preotii lucreaza duminica ? Te-ai gandit vreodata ca daca Dumnezeu ar exista, n-ar mai fi nevoie sa-i fie demonstrata existenta? Ioan 6:35-daca ar fi adevarat ce scrie aici, nu ar mai fi trebuit sa existe copii saraci, rupti de foame care cred in Dumnezeu, doar copii care cred in Dumnezeu. Daca Satana ii pedepseste pe raufacatori, nu inseamna ca e de partea binelui ? Ceva de final: Image -> Pur si simplu eu nu imi dau seama, nu realizez cum puteti sa credeti in asa ceva in anul 2014, cand aveti informatie peste tot.

Mi-ai spus de exorcizari, treaba asta tine doar de psihic, informeaza-te. Ce ai zis tu cu artistii, e o mangleala totala, UITE, asta e manipulare.

@rockmetal, da asa e, INCHIZITIA iti zice ceva? Tu vezi ce se intampla in lume din cauza ca nu cred toti in acelasi rahat? De cand atei fac rau ?

Daca vreti mai scriu aici, dar deocamdata trebuie sa ma culc, noapte buna !
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

01 Aug 2014, 17:34

Code: Select all

1. Care e logica ? De ce sa faci lumina si dupa cateva zile sa faci lumina ?(dupa logica ta) lel.
Stiintific nu exista nici o logica.Dumnezeu nu are logica ceea ce nu se poate demonstra stiintific.

Code: Select all

2. N-am inteles absolut nimic, cum poti sa spui ca Terra reprezinta tot ? TU GANDESTI ? Terra e o bucatica foarte, foarte mica in intregul univers.
BIBLIA FACE REFERIRE DOAR LA PAMANT,si da .. eu cred ca mai gandesc ...

Code: Select all

3. In biblie se spune de animale, de ce nu s-ar spune si de dinozauri ? fuck logic. Biblia explica cum s-a creat universul, lumea, TOCMAI TU AI ZIS ASTA, inseamna ca obligatoriu trebuiau sa apara si dinozaurii in ecuatie, dar cum sa apara cand ei au aparut acum cateva milioane de ani si treaba asta cu crestinismul acum cateva mii de ani ?
Dinozaurii nu sunt animale ? sunt extraterestri ?Animalele precizate in biblie reprezinta absolut toate dar toate animalele existente vreodata.
Inainte de nasterea Lui Iisus Hristos oamenii Il asteptau pe Mesia.si inainte omenirea credea in ceva supraomenesc.Dumnezeu nu a fost creat de regi , ci de oamenii de rand.Daca ai fi fost atent in filmul Iisus din Nazareth ai fii inteles.

Code: Select all

4. Tu gandesti cand scrii ceva ? =)) Asta e raspuns frate ?
Ai cerut raspuns religios .. ti-am dat raspuns religios.Apropoo uitate inca o data la film si fii atent si vei intelege la ce ma refer.

Code: Select all

5. Eu asa stiu, ca au aparut 3 baieti, Cain, Abel si Seth, cum naiba s-au reprodus ?
Citeste Biblia.

Code: Select all

6. Ceva mai inteligent, poate ?...
Ceva exista .. viata aceasta nu poate fi totul.

Code: Select all

7. Ai dat cu batul in balta, pai tu cum poti sa crezi intr-o carte scrisa si tradusa si rescrisa de tot felul de oameni ? :|
Oamenii aceia nu au fost oameni de rand daca bine stii,au fost apostoli .. si daca te-ai interesa/sau stii ..cine sunt apostolii si ce inseamna sa fii apostol ...e alta treba.

Code: Select all

8. E facuta de crestini :)
Da,e facuta de crestini,de conducatori crestini care intr-un fel sau altul trebuiau sa regurga la acest gest .. conducator fiind.Poti afla mai multe despre inchizitie citind carti ca sa intelegi exact ce e inchizitie.Inchizitia nu e doar o crima e . mult mai mult daca te documentezi !

Code: Select all

Bun, daca oamenii de stiinta neaga existenta lui Dumnezeu care sunt cei mai destepti oameni din lume, de unde ai dedus tu ca Dumnezeu exista? Daca cei mai destepti oameni din lume, ti-au arat BigBangul, evolutia. Internetul asta e plin de informatie, cum poti inca sa crezi intr-o carte scrisa de niste oameni saraci din punct de vedere mental, nu pentru ca erau prosti, ci pentru ca nu era destul informatie la vremea aia
Ne-a aratat bigbang-ul ? Cum l-a aratat ? Bigbangul a fost demonstrat stiintific prin alte cercetari stiintifice care legate la un loc a rezultat big-bangul.Demonstrarea stiintifica e atunci cand se intampla acelasi lucru de doua ori,chiar Stephen Hawking a afirmat acest lucru.

Biblia e o carte de legende, de povesti, cu multe minicuni si atrocitati, in biblie femeia e considerata inferioara barbatului si nu mi se pare foarte normal. Te rog sa citesti Efeseni 6:5-8 si sa-mi spui ce scrie acolo, biblia tolereaza cumva sclavia ? :) Parca crestinismul promova iubirea, bunatatea, egalitatea, in inchizitie a facut la fel ? Corinteni 14:34-35, femeia este supusa la tacere. Corinteni 11:14 - Nu va invata oare insasi firea ca necinste este pentru un barbat sa-si lase parul lung ?(Iisus cica ar fi trebuit sa fie pletos, no?)
In biblie exista foarte multe greseli si incurcaturi.sunt foarte putine articolele in care se face precizare la aceste greseli.

Code: Select all

Daca Dumnezeu era omnipotent si atotstiutor cum s-au ascuns Adam si Eva de el in gradina ?
Cand s-au ascuns de Dumnezeu,ei nu cunosteau raul si binele.Dumnezeu nu a creat omul sa-l omoare.Dumnezeu a creat sufletul omului.
Daca bine stii absolut NICI UN suflet nu a disparut dupa cum spune biblie echivalent cu moartea.Sufletul ajunge ori in rai ori in iad.

Code: Select all

Daca Dumnezeu a facut tot, de ce a aparut Satana? Nu ma luati ca daca exista binele, trebuie sa fie si lipsa lui, ca n-are logica, totusi Dumnezeu a facut totul dupa voi, ar putea sa elimine raul direct. Daca dumnezeul atotputernic il controleaza pe Satana atunci ii este complice, daca nu-l controleaza atunci nu este atot puternic(Friedrich Nietzsche). Daca Biblia interzice sa lucrezi duminica, de ce preotii lucreaza duminica ? Te-ai gandit vreodata ca daca Dumnezeu ar exista, n-ar mai fi nevoie sa-i fie demonstrata existenta? Ioan 6:35-daca ar fi adevarat ce scrie aici, nu ar mai fi trebuit sa existe copii saraci, rupti de foame care cred in Dumnezeu, doar copii care cred in Dumnezeu.
Satana .. deci la crearea lumii unul din ingerii Lui Dumnezeu din prima linie s-a ridicat adunandu-si inca cativa ingerii crezand ca e mai puternic ca si Dumnezeu,iar atunci Dumnezeu l-a izgonit din Rai.Numele ingerului era Lucifer(probabil ai auzit multe legende cu acest nume),el mai era numit si satanel(nu mai retin exact ) .. si de acolo ii vine numele de satana.
Dumnezeu controleaza Raiul,iadul a fost creat de Lucifer.

Religia are un motto foarte cunoscut.Crede si nu cerceta.Daca Dumnezeu ar fii demonstrat stiintific,toti oamenii ar crede in El,si dumnezeu niciodata nu a fost vazut de cineva.

Sunt copii batjocoriti si atatea razboaie din cauza oamenilor.


Code: Select all

Pur si simplu eu nu imi dau seama, nu realizez cum puteti sa credeti in asa ceva in anul 2014, cand aveti informatie peste tot.

Mi-ai spus de exorcizari, treaba asta tine doar de psihic, informeaza-te. Ce ai zis tu cu artistii, e o mangleala totala, UITE, asta e manipulare.

@rockmetal, da asa e, INCHIZITIA iti zice ceva? Tu vezi ce se intampla in lume din cauza ca nu cred toti in acelasi rahat? De cand atei fac rau ? 

Daca vreti mai scriu aici, dar deocamdata trebuie sa ma culc, noapte buna !
Exista 2 feluri de atei : 1.ateii care fac rau ..(la astia se refera rockmetal) si ateii din care face parte CATALIN1 .. care sunt oameni corecti si nu te afecteaza cu nimic.


Dupa cum ti-am mai spus eu iti dau doar raspunsuri din biblie.Stiinta si credinta mereu dar mereu se vor bate in cap si niciodata .. NEVER .. nu se va ajunge la aceeasi idee si aceeasi parere.
CATAL1N!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 874
Joined: 26 Dec 2009, 16:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (25 feb)
Ban 3 luni !
Has thanked: 50 times
Been thanked: 54 times

01 Aug 2014, 18:11

Eu inchei discutia aici, pana acum n-am primit niciun raspuns pertinent si logic, n-are rost.
Daca si atei fac rau... e clar.
User avatar
rockmetal
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 629
Joined: 06 Mar 2014, 17:31
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 22 times
Been thanked: 32 times
Contact:

01 Aug 2014, 18:19

CATAL1N! wrote:Eu inchei discutia aici, pana acum n-am primit niciun raspuns pertinent si logic, n-are rost.
Daca si atei fac rau... e clar.
Raspuns ai primit la fiecare intrebare doar ca tu nu vrei sa crezi nimic, din atatea raspunsuri nici unul ma? :-j
Ti se pare ca ateii sunt mai speciali sau ce? toata lumea face rau indiferent de religie, fiecare om greseste dar nu la fel de mult ;)
CATAL1N!
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 874
Joined: 26 Dec 2009, 16:43
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (25 feb)
Ban 3 luni !
Has thanked: 50 times
Been thanked: 54 times

01 Aug 2014, 18:27

rockmetal wrote:
CATAL1N! wrote:Eu inchei discutia aici, pana acum n-am primit niciun raspuns pertinent si logic, n-are rost.
Daca si atei fac rau... e clar.
Raspuns ai primit la fiecare intrebare doar ca tu nu vrei sa crezi nimic, din atatea raspunsuri nici unul ma? :-j
Ti se pare ca ateii sunt mai speciali sau ce? toata lumea face rau indiferent de religie, fiecare om greseste dar nu la fel de mult ;)
Pai daca nu e logic ceea ce mi s-a spus, nu mi se pare normal, de ce sa cred ? N-am zis ca ateii sunt mai speciali, dar zi-mi tu unde au facut atei rau ? Tu ai pus accent pe treaba asta, ca atei fac rau, nu greseli minore si chestii de genul. Pot sa-ti raspund la tot ce mi-a zis el, dar ma strofoc degeaba pentru ca nu ajungem nicaieri. Eu pot sa traiesc bine si asa, imi iubesc familia, prietenii si fac bine fara religie, chiar n-am nevoie, salut.
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

02 Aug 2014, 17:23

Pe Dumnezeu il simti !
User avatar
DenysaEu
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 551
Joined: 08 Jul 2013, 13:53
Detinator Steam: Da
CS Status: I'm a writer. Therefore. I am not sane.
Detinator server CS: Nup!
SteamID: teqdenyeu182
Location: Oradea
Has thanked: 18 times
Been thanked: 17 times
Contact:

02 Aug 2014, 17:31

MY JESUS LOVES ALL!


Mă nene mă, mi-e de ajuns să citesc faptul că nu ai acceptat niciun răspuns, aşa că să îţi zic eu ceva:

1) Dacă tu CREZI, există. Dacă nu crezi, NU există.
2) MY JESUS LOVES ALL!
Nene, NOI SUNTEM o parte din Dumnezeu, dacă vrei să o iei aşa.
Ecranul la care te uiţi acum, face parte din El; Scaunul pe care stai, face parte din El; tu faci parte din el; mă-ta face parte din El.
3) idem 1.
4) Peste 10-20 de ani vom trăi cu 50 de ani mai mult,adică 150 de ani. De ce? Din seria oameni şi pentru că ştiinţă. Nimic nu e veşnic, pentru că dacă ceva ar fi veşnic ar fi PLICTISITOR, cum ar fi viaţa doar GRI, fără alb şi negru.

Mai ai alte întrebări?
I'm a writer. Therefore. I am not sane.
neymar1
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 216
Joined: 24 Sep 2011, 13:19
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Ban 1 luna!
Has thanked: 15 times
Been thanked: 23 times
Contact:

02 Aug 2014, 17:47

gimeeee :meme :troll :gusta :troll :meme :gusta :troll :gusta :troll :meme :gusta :troll :meme
Last edited by Mădălin on 02 Aug 2014, 18:22, edited 1 time in total.
Reason: warn pt offtopic
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Mail.RU [Bot], Semrush [Bot] and 248 guests