Could not establish connection to Steam servers (steamclient

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
BuLaN03
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 1
Joined: 02 Aug 2014, 14:43
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

02 Aug 2014, 14:56

Salut tuturor am venit cu acest subiect deoarece nu de mult timp miam cumparat host pe un server counter strike, iar
cand intru pe server imi scrie Could not establish connection to Steam servers (steamclient2) oare o fi ca server-ul e only steam ?
Am incercat sa rezolv problema si am cautat protocol 47+48 linux cand il instalez tot aceasi problema imi apare.
Prima oara cand am bagat server-ul online a mers bine da nu a avut niciun plugin activ pe el si am incercat sa bag pluginuri de zm si de atunci tot apare problema asta, dar dupa aceea l-am resetat de tot sa ajung iara la cum era inainte da tot asa ruleaza sub problema asta de steam servers. Nu mai stiu ce sa fac asa ca am cerut ajutorul vostru.

Scuzati daca am mai postat inca un topic tot cu aceasta problema am postat deoarece pe celalalte nu le-am prea inteles.

Daca se poate as dori cat mai multe reply-uri cum se face si daca se paote si cativa pasi cum s-ar putea elimina aceasta problema
P.S. Serverul e linux
Note: As dori un tutorial daca se poate da pasii sa fie pe romana ( nu ma pricep la engleza :P )
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 35 guests