Persoane din Sibiu ? ( de preferat | Baga ochiu )

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
ZeT^
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3447
Joined: 10 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Bun
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Sibiu
Has thanked: 192 times
Been thanked: 162 times
Contact:

09 Aug 2014, 23:01

Salut,
Sunt persoane din acest oras pe forum ? Sau chiar din toata Romania, nu prea conteaza. Vreau sa cumpar un domeniu sibiu-gaming.com si impreuna cu cativa oameni sa deschidem un server de CS, TS si poate de ce nu si CSGO pe viitor sau alte jocuri.

Acuma, nu va ganditi la comunitatii si etc.. Il iau mai mult pentru DNS si un loc unde sa discutam despre server, nu am de gand sa fac alte comunitati.

Astept persoane interesate indiferent de locatia acestuia.
Last edited by ZeT^ on 09 Aug 2014, 23:29, edited 1 time in total.
RoyalServer 2
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

09 Aug 2014, 23:08

Eu am participat candva la un astfel de proiect, era un server petrolul.idle.ro (Petrolul Ploiesti) .. si era facut de baieti din Ploiesti, tovarasi, la care m-am alaturat si eu..am jucat ceva timp pe serverul lor apoi am fost si o perioada scurta admin ..pana cand m-au prins cu coduri :troll

Parerea mea; atunci era o perioada foarte buna, poate chiar apogeul CS-ului..(cel putin pentru mine). Acum mi se pare foarte greu sa faci o comunitate, un server de la 0. Fara boosturi si alte prostii ce au mai aparut acum nu prea rezolvi ceva. Noi pe atunci tineam decat redirecte, in special eu pe fostul meu PC cu 256mb ram :))) Decat daca ai, ca in situatia de ti-am prezentat-o mai sus, tovarasi si cunostiinte cu care ai in comun hobby-ul Counter-Strike, ar cam merita sa incepi treaba asta.
Pentru inceput ti-as sugera sa intri intr-o comunitate mare, gen Laleagane sau eXtreamCS cu serverul tau, il faci pentru inceput de 18-22 sloturi, si daca merge bine cu popularea, joaca sibienii , tovarasii tai pe el.. e ok. Daca nu, decat sa-l faci cu boosturi si mai stiu eu ce, mai bine nu-l mai faci. Eu unul nu mi-as face niciodata un server cu asa ceva. In orice caz bafta cu proiectul tau, asta a fost opinia mea.
User avatar
ZeT^
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3447
Joined: 10 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Bun
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Sibiu
Has thanked: 192 times
Been thanked: 162 times
Contact:

09 Aug 2014, 23:17

Mersi fain de parere.
Stiu ce vrei sa spui si te inteleg, dar nu am de gand sa joc cu straini. De acea caut persoane cu care pot vorbi face to face, de populare nu se pune problema deoarece am eu propriile cunostiinte cum sa populez un server cu playeri loiali dintr-un anumit oras.
Problema este ca nu am persoane cu experienta.

E alta viata cand joci CS cu playeri loiali, prieteni si apoi iesi la o bere cu ei, nu ?
Si cum am spus, nu e vorba doar de CS.. Am sa deschid si alte servere de CS:go, TS , CoD, samp si ce se mai joaca.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information