De ce sa-mi cumpar iPhone?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
DRS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2515
Joined: 24 Jan 2012, 22:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Joc foarte rar.
Detinator server CS: N/A
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator
0.5/3
Location: Birmingham, UK
Has thanked: 32 times
Been thanked: 54 times

27 Sep 2014, 19:11

jacobs wrote:cu aifonu ai valoare barosanee ~ salwt
Te caci pe ea de vaoare...la iphone platesti firma mai mult... samsung galaxy s4 se pipi pe iphone 5s de la 2 metrii si la calitate si la orice...

Recomand un samsung sau orice in afara de iphone... mie unu nu imi place deloc...platesti o caruta de bani doar sa tii firma sus...ca si calitate e mult mai slab decat alte telefoane..
Eu am un s3 si nu l-as da pe iphone... voi face cat de curand up la s4...mor dupa s4..
YOU CAN TRY MY CHAT GPT, IMAGE GENERATOR, BLOG & WEBSITE TITLE/CONTENT GENERATOR, TEXT TO SPEECH, AI CODE AND MUCH MORE
Image
RoyalServer
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

27 Sep 2014, 19:15

DRS wrote:
jacobs wrote:cu aifonu ai valoare barosanee ~ salwt
Te caci pe ea de vaoare...la iphone platesti firma mai mult... samsung galaxy s4 se pipi pe iphone 5s de la 2 metrii si la calitate si la orice...

Recomand un samsung sau orice in afara de iphone... mie unu nu imi place deloc...platesti o caruta de bani doar sa tii firma sus...ca si calitate e mult mai slab decat alte telefoane..
N-as prea crede.

Recomanzi un Samsung si nu un iPhone, ok. Intrebarea este: Ai tinut in mana ambele telefoane, respectiv un Samsung Galaxy S4 si un iPhone 5S, astfel incat sa poti constata ca iPhone-ul are o calitate mult mai slaba decat alte telefoane?
User avatar
DRS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2515
Joined: 24 Jan 2012, 22:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Joc foarte rar.
Detinator server CS: N/A
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator
0.5/3
Location: Birmingham, UK
Has thanked: 32 times
Been thanked: 54 times

27 Sep 2014, 19:22

H@rdwell crede-ma ca detin si un iphone s4 pe langa altele si un amic fff bun de al meu si-a luat s5... si se plange si el de telefon...dar la calitate galaxy s3 se joaca cu iphonu s4... crede-ma ca nu am venit ieri cu pluta si nu am avut pana acum doar nokia 3310 cum defapt multi de aici au si ei isi dau cu parerea... uite-te pe youtube sa nu zici ca ma dau eu important...acolo vezi diferenta intre un iphone si un samsung...sau alte telefoane...ati inebunit dracu toti cu iphoanele... ce le mai ridicati in slavi atata...e telefoane de cocalari si pitipoance....
YOU CAN TRY MY CHAT GPT, IMAGE GENERATOR, BLOG & WEBSITE TITLE/CONTENT GENERATOR, TEXT TO SPEECH, AI CODE AND MUCH MORE
Image
Stereo12
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 682
Joined: 23 Aug 2013, 13:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 33 times
Been thanked: 11 times
Contact:

27 Sep 2014, 19:25

DRS wrote:H@rdwell crede-ma ca detin si un iphone s4 pe langa altele si un amic fff bun de al meu si-a luat s5... si se plange si el de telefon...dar la calitate galaxy s3 se joaca cu iphonu s4... crede-ma ca nu am venit ieri cu pluta si nu am avut pana acum doar nokia 3310 cum defapt multi de aici au si ei isi dau cu parerea... uite-te pe youtube sa nu zici ca ma dau eu important...acolo vezi diferenta intre un iphone si un samsung...sau alte telefoane...ati inebunit dracu toti cu iphoanele... ce le mai ridicati in slavi atata...e telefoane de cocalari si pitipoance....
e telefoane =))))
ON: Fiecare cu parerea lui nu mai tine tu aici discurs de ce-ti place tableta ,fa-ti un blog .
User avatar
DRS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2515
Joined: 24 Jan 2012, 22:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Joc foarte rar.
Detinator server CS: N/A
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator
0.5/3
Location: Birmingham, UK
Has thanked: 32 times
Been thanked: 54 times

27 Sep 2014, 19:27

Stereo si tu la fel ca celalalt... nu mai are rost sa-mi bat capu cu dastia ca voi... alegeti-va ce vreti... luati-va ce telefoane vreti..


Hai pa!
YOU CAN TRY MY CHAT GPT, IMAGE GENERATOR, BLOG & WEBSITE TITLE/CONTENT GENERATOR, TEXT TO SPEECH, AI CODE AND MUCH MORE
Image
cThor
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 112
Joined: 19 Sep 2014, 21:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

27 Sep 2014, 19:44

s4 e mai bun decat 5s?=)))) ahahah ..va dati seama ce fan infocat care nu accepta ca nu are bani de ceva mai mult decat s3?Am avut s3 negru, 4g, sta 3 secunde sa intre in setari cand ai un joc deschis mare in task.

Nu zic ca nu e bun, poate cu un cyanogen mode ar merge foarte bine...touch wizul e de rahat ....dar frate...pentru ultima oara zic, nu aveti bani de iphone si cu asta basta.Acceptati asta..

Si se vede ce ai avut tu iphone ,Drs, atata timp cat tu zici iphone s4 :)))) vai de viata ta .
S2 nu se va da niciodata pe iphone 4, s3 pe 4s si, s4 pe 5.
User avatar
warclau
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2995
Joined: 28 Mar 2008, 11:10
Detinator Steam: Da
CS Status: memories
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 mar)
Location: Valenii de Munte / London
Has thanked: 420 times
Been thanked: 93 times

27 Sep 2014, 19:54

Voi va luati telefoane sa le indoiti si sa le aruncati de la etaj ? Doamne cand vedeti ceva pe net mancati toti mult rahat...pana la urma fiecare isi ia ce vrea , nu stiu de ce va certati atat pe android si ios ....cine isi permite isi ia de la apple..cine nu isi ia android si sufera
cThor
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 112
Joined: 19 Sep 2014, 21:33
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

27 Sep 2014, 20:00

warclau wrote:Voi va luati telefoane sa le indoiti si sa le aruncati de la etaj ? Doamne cand vedeti ceva pe net mancati toti mult rahat...pana la urma fiecare isi ia ce vrea , nu stiu de ce va certati atat pe android si ios ....cine isi permite isi ia de la apple..cine nu isi ia android si sufera
Concluzia maxima prin care ai spus indirect ca APPLE e mai bun decat samsung si orice firma.

Daca mai era S.Jobs acum , nu mai exista decat iphone in materie de telefon.... Cand a scos ala iphone 4, ceilalti nu stiau nici ce e ala smartphone.Acum s-au mai prostit.....
Pentru cine nu stie, smartphoneul a fost inventat oficial de APPLE.
User avatar
sharkstar
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1735
Joined: 24 Dec 2012, 15:51
Detinator Steam: Da
CS Status: Rupetot
SteamID: privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 70 times
Been thanked: 42 times

27 Sep 2014, 20:12

CT 18 ROS wrote:
Mitzocu wrote:De ce sa-mi cumpar un iPhone 5/5S cand am posibilitatea sa-mi cumpar un telefon cu 2GB ram, quad core/octa core, camera de 13MPX+, ecran de 5.0+?

Ieri mi-am sparat telefonul si am nevoie de unul nou :).
Pentru ca un iPhone cu 1GB RAM se pisa pe telefoane cu 2-3GB RAM.
Fals,fals,fals,fals

Tot ce spuneti acolo este fals, nici voi nu sunteti sigur pe voi cand spuneti asta.

Am avut un HTC ONE m7 si este mulllllt peste aifone [iPhone]

Chiar daca ruleaza android, este foarte optimizat. Poti face multitask, are boomsound si foarte multe chesti. Camera are slowmotion,autofocus,poate face 10 poze/1s. (Testat asta).
Jocurile merg ok, am jucat fifa 15 + muzica on + inca cateva procese deschise, fara PIC de lag.

Inca un telefon ar fi Samsung S5.

Voi ziceti ca iPhone are sistemul de operare foarte bun. Dar voi nu ati incercat si alte telefoane "bune". Daca ai un alcatel cu procesor 1ghz, normal ca iPhone e mai bun!

Voi spuneti: "Un iPhone cu 1GB ram se urineaza pe un telefon cu 2GB ram." FALS!
Niciodata nu se va compara iOS cu Android.

P.S: Alte telefoane ar fi HTC ONE m8, LG G3.
I've never been more normal than I am now.
My tumblr
User avatar
Mitzocul
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 7746
Joined: 29 Mar 2009, 17:51
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 467 times
Been thanked: 448 times

27 Sep 2014, 20:15

Topic inchis.
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 669 guests