Parere casti wireless

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

07 Oct 2014, 15:01

Salutare,

Am pus ochii pe aceste casti. http://www.altex.ro/casti-bluetooth-pre ... lben-negru

Va cer si voua parerea intrucat nu este un produs de 30-50 lei pe care sa nu ma deranjeze daca este o investitie proasta. Vreau sa stiu daca merita sa-mi iau astfel de casti, vreau sa le folosesc impreuna cu telefonul meu (iPhone 4). Si daca (aveti idee) in pachet pot primi un fir ca sa le folosesc si cu fir cand vreau sau sunt doar castile wireless.

Voi ce ati face? Ati lua aceste casti? Astept parerea voastra :)
RoyalServer 2
User avatar
HAMAS
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 211
Joined: 04 Oct 2014, 22:51
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

07 Oct 2014, 15:07

Am casti wifi 5 in 1.
Vei primi si un cablu sa il bagi in telefon
Wifi nu este cum crezi tu
O sa primesti un emitator care il bagi la laptop/pc la mufe si ala este "semnalu" pentru wifi
Si o sa ai nevoie de 4 baterii de telecomanda
Sunt cel mai popular dupa extreamcs.
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

07 Oct 2014, 15:09

HAMAS wrote:Am casti wifi 5 in 1.
Vei primi si un cablu sa il bagi in telefon
Wifi nu este cum crezi tu
O sa primesti un emitator care il bagi la laptop/pc la mufe si ala este "semnalu" pentru wifi
Si o sa ai nevoie de 4 baterii de telecomanda
Dupa cum vezi, nu se foloseste de wi-fi pentru conectarea la dispozitiv ci de Bluetooth.
User avatar
D.Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3948
Joined: 02 Oct 2010, 18:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Away
Detinator server CS: ---
SteamID: @@@
Reputatie: Fost administrator
Location: .dbsql
Has thanked: 263 times
Been thanked: 330 times
Contact:

07 Oct 2014, 20:32

Eu le-as lua pe loc , arata bestial ! Si presimt ca se aud si bine , Prestigio nu e un nume asa oarecare.
Click pentru a vizualiza | Afiseaza codul
Image
Clint
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 550
Joined: 31 Mar 2013, 15:18
Detinator Steam: Da
Has thanked: 35 times
Been thanked: 21 times

07 Oct 2014, 21:08

Si eu am vrut sa-mi iau exact aceste casti, pana am urmarit niste review-uri care nu mi-au cam placut... se poate intrerupe in timp ce asculti;si par slab facute din plastic nerezistent + ca au o frecventa slaba.

Pana la urma am dat de casti Sony MDR-V55 care le-am si cumparat. Ceea ce m-a impresionat din review-uri a fost ca multi DJ le comparau cu Dr. Dre ba chiar V-MODA. Si am vazut facandu-se pe ele teste de stres, si erau intacte 100%

Image
Stay chill.
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

07 Oct 2014, 23:24

Merci frumos pentru comentariu, Ciprian. Si mie imi place design-ul lor, intradevar Prestigio nu e un nume oarecare dar nici nu stiam ca se ocupa si cu casti :)) dar nu cred ca ar trebui sa dezamageasca

Clint, am vazut si eu cate ceva cu intreruptul, despre constructia lor nu stiu ce sa zic..mie mi se par ok. Pe mine ma intereseaza un astfel de tip de casti, ceva gen acestea sau cele de la Beats. Si sincer sa fiu pana in 150 lei nu am vazut nimic interesant, poate acestea de la Sony dar nu mi se par cine stie ce.

Sunt tentat sa le comand de la Altex pentru ca pe eMag nu le mai gasesc dar sper sa aibe si baietii astia optiunea de a returna produsul in 30 de zile in cazul in care nu imi plac.
User avatar
D.Ciprian
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 3948
Joined: 02 Oct 2010, 18:38
Detinator Steam: Da
CS Status: Away
Detinator server CS: ---
SteamID: @@@
Reputatie: Fost administrator
Location: .dbsql
Has thanked: 263 times
Been thanked: 330 times
Contact:

08 Oct 2014, 00:44

H@rdwell wrote:Merci frumos pentru comentariu, Ciprian. Si mie imi place design-ul lor, intradevar Prestigio nu e un nume oarecare dar nici nu stiam ca se ocupa si cu casti :)) dar nu cred ca ar trebui sa dezamageasca

Clint, am vazut si eu cate ceva cu intreruptul, despre constructia lor nu stiu ce sa zic..mie mi se par ok. Pe mine ma intereseaza un astfel de tip de casti, ceva gen acestea sau cele de la Beats. Si sincer sa fiu pana in 150 lei nu am vazut nimic interesant, poate acestea de la Sony dar nu mi se par cine stie ce.

Sunt tentat sa le comand de la Altex pentru ca pe eMag nu le mai gasesc dar sper sa aibe si baietii astia optiunea de a returna produsul in 30 de zile in cazul in care nu imi plac.
Ai optiunea de a returna produsul in 30 de zile . Zilele trecute a comandat un prieten o placa video si nu i s-a potrivit si a returnat si a primit banii intr-un cont. :) Daca iti cumperi , te rog sa-mi dai un PM sa stiu daca merita sa-mi iau si eu. Sunt 90% convins ca merita , dar vreau o parere.
Click pentru a vizualiza | Afiseaza codul
Image
Clint
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 550
Joined: 31 Mar 2013, 15:18
Detinator Steam: Da
Has thanked: 35 times
Been thanked: 21 times

08 Oct 2014, 08:34

Daca vrei gen de club incearca si Pioneer www.altex.ro/casti-pioneer-se-mj721-t-maro-alb . Le comanzi pe amandoua si returnezi cele care nu-ti plac, eu asa am facut cu cei de la Altex
Stay chill.
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

08 Oct 2014, 22:23

D.Ciprian wrote:
H@rdwell wrote:Merci frumos pentru comentariu, Ciprian. Si mie imi place design-ul lor, intradevar Prestigio nu e un nume oarecare dar nici nu stiam ca se ocupa si cu casti :)) dar nu cred ca ar trebui sa dezamageasca

Clint, am vazut si eu cate ceva cu intreruptul, despre constructia lor nu stiu ce sa zic..mie mi se par ok. Pe mine ma intereseaza un astfel de tip de casti, ceva gen acestea sau cele de la Beats. Si sincer sa fiu pana in 150 lei nu am vazut nimic interesant, poate acestea de la Sony dar nu mi se par cine stie ce.

Sunt tentat sa le comand de la Altex pentru ca pe eMag nu le mai gasesc dar sper sa aibe si baietii astia optiunea de a returna produsul in 30 de zile in cazul in care nu imi plac.
Ai optiunea de a returna produsul in 30 de zile . Zilele trecute a comandat un prieten o placa video si nu i s-a potrivit si a returnat si a primit banii intr-un cont. :) Daca iti cumperi , te rog sa-mi dai un PM sa stiu daca merita sa-mi iau si eu. Sunt 90% convins ca merita , dar vreau o parere.
Pff, mama lor de altex :))) singura varianta de culoare care era in stocul lor pe negru+galben nu mai este in stoc. Deci cred ca pot sa-mi iau adio :(
Clint
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 550
Joined: 31 Mar 2013, 15:18
Detinator Steam: Da
Has thanked: 35 times
Been thanked: 21 times

09 Oct 2014, 21:05

Mai ai variante in afara de Altex... http://www.price.ro/preturi_prestigio_o ... 877523.htm
Stay chill.
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

11 Oct 2014, 14:28

Clint wrote:Mai ai variante in afara de Altex... http://www.price.ro/preturi_prestigio_o ... 877523.htm
Am vazut, nu am vrut sa ma complic cu alte site-uri in afara de eMag, Altex, Flanco...

Si totusi, am gasit resigilat la eMag: http://www.emag.ro/casti-audio-cu-banda ... resigilate. Risc ceva daca le iau asa, resigilate?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information