Wireless off (Hardware radio off)

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
vAc
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3118
Joined: 10 Apr 2011, 20:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Moderator
Has thanked: 229 times
Been thanked: 227 times

12 Oct 2014, 23:55

Am o problema la laptop si anume ca nu imi apare nici o conexiune wireless pe care sa ma conectez, inainte imi apareau cateva private si cea de la Digi, pe care puteam sa ma loghez si puteam sa vad un film sau ceva linistit in pat, acum nu pot sa vad un film comod ca stau cu cablul de la RDS in laptop la birou -_-.
Am cautat sa vad de rezolvari si cea mai buna ar fi Fn+F5 care la mine nu are nici un efect. Alta a fost sa verific in BIOS sa fie Wirelessul activat, am verificat si este activat. Buton de activare/dezactivare nu am niciunde, sau poate am dar nu imi dau seama, dar am incercat toate tastele F care au pe ele diferite iconuri :))
Inainte imi apareau conexiunile cand mi-a facut o persoana windowsul, dupa cateva zile nu mi-au mai aparut, am intrebat si pe site-ul celor de la Lenovo si nu am primit nici un raspuns concret, am reinstalat driverele tot insa nimic, atunci in perioada aia iar imi revenise pe ON si dupa o tine numai in OFF.

Any solution? Laptopul e Lenovo IdeaPad Z50-70. Ty.

Image




LE: Poftim, isi bate wi-fi-ul joc de mine :)) http://prntscr.com/4vl1wb Acum iar e ON, maine dimineata parca vad ca e off.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information