Se opreste serverul...[Rezolvat!]

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
User avatar
Nicholas
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3755
Joined: 03 Aug 2009, 00:21
Detinator Steam: Da
SteamID: ONEANDONLYY
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 110 times
Been thanked: 26 times
Contact:

04 Dec 2014, 12:51

Am pus si eu pluginurile frumos in addons,dau restart sa-le citeasca si vad,ca se opreste din functionare serverul.Am oprit pluginurile si le-am verificat pe rand si am ajuns la trei pluginuri care nu imi lasa serverul sa functioneze,nu am m-ai avut aceasta problema,pluginurile sunt:

Code: Select all

advanced_gag.amxx
resetscore.amxx
transfer.amxx
Ce a-si putea face? Care este problema? Pluginul resetscore este cel vechi,apoi am pus cel a lui Execution si tot se opreste serverul.
Last edited by Nicholas on 05 Dec 2014, 15:17, edited 1 time in total.
Reason: Rezolvat.
Image
RoyalServer
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

04 Dec 2014, 16:16

clar nu e de la cele pluginuri ci de la server,din curiozitate ce versiune de amxx folosesti ?
User avatar
VegaS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5963
Joined: 28 Sep 2014, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Fost membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Zalău, Sălaj

04 Dec 2014, 16:58

Plugin-uri în conflict.
Ți-am pus eu aici advanced_gag.amxx + gag_words.ini care merge în configs. (îl deschizi și adaugi acolo ce cuvinte interzise vrei tu)
Și ți-am mai pus resetscore.amxx
Le copiezi numele și le adaugi în plugins.ini
La rs ai și cvar-uri de adăugat în amxx.cfg
| Afiseaza codul
http://www60.zippyshare.com/v/81779098/file.html
cvar:

Code: Select all

//Resetscore
sv_rsdisplay "0"
sv_rsadvertise "0"
Referitor la ultimul, transfer... Ai deja în meniu, te muți cu M1, M2.
Eu am unul cu /spec /back sau poți pune ce vrei tu. Anunță-mă dacă vrei .sma-ul
Rs merge cu /rs și rs și numai tu vezi în chat.
Salut!
p.s: Când adaugi un plugin nu mai da restart la server. Schimbă doar mapa și verifici cu amx_plugins în consolă.
Pozitia mea preferata este CEO.
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

04 Dec 2014, 17:07

vegas nu prea ai dreptate,nu are nici-o legatura pluginul rs sau ala de gag cu crash,rs-ul se executa cand scri in chat /resetscore sau /rs deci..
gag-ul lafel,cand vorbesti urat sau dai tu,el are problema de la server ori modulele alea sunt de vina ori altceva..

apropo amx_reloadadmins este suficient ;)
User avatar
VegaS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5963
Joined: 28 Sep 2014, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Fost membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Zalău, Sălaj

04 Dec 2014, 18:19

scosmynnnn wrote:vegas nu prea ai dreptate,nu are nici-o legatura pluginul rs sau ala de gag cu crash,rs-ul se executa cand scri in chat /resetscore sau /rs deci..
gag-ul lafel,cand vorbesti urat sau dai tu,el are problema de la server ori modulele alea sunt de vina ori altceva..

apropo amx_reloadadmins este suficient ;)
Mă faci să râd, și am buzele crăpate. Așa spuneai și la advancedbans... că e de la amxx, când eu am scris 2 pagini despre cum se instalează plugin-ul. Tu întrebi ce versiune de amxx are. Aia întrebi dacă-ți spunea că e windows, nu linux. Nu toți sunt noobi. Unii sunt vechi pe aici și buni și au o eroare de la un plugin. Sunt pluginuri pe care le compilezi, n-au eroare și tot nu sunt bune.
p.s: amx_reloadadmins știam că e pentru users.ini. Mai nou actualizează plugin-urile? O fi, mna, ce să zic.
O seară faină!
Pozitia mea preferata este CEO.
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

04 Dec 2014, 18:38

VegaS wrote:
scosmynnnn wrote:vegas nu prea ai dreptate,nu are nici-o legatura pluginul rs sau ala de gag cu crash,rs-ul se executa cand scri in chat /resetscore sau /rs deci..
gag-ul lafel,cand vorbesti urat sau dai tu,el are problema de la server ori modulele alea sunt de vina ori altceva..

apropo amx_reloadadmins este suficient ;)
Mă faci să râd, și am buzele crăpate. Așa spuneai și la advancedbans... că e de la amxx, când eu am scris 2 pagini despre cum se instalează plugin-ul. Tu întrebi ce versiune de amxx are. Aia întrebi dacă-ți spunea că e windows, nu linux. Nu toți sunt noobi. Unii sunt vechi pe aici și buni și au o eroare de la un plugin. Sunt pluginuri pe care le compilezi, n-au eroare și tot nu sunt bune.
p.s: amx_reloadadmins știam că e pentru users.ini. Mai nou actualizează plugin-urile? O fi, mna, ce să zic.
O seară faină!
1. scuze nu am citit bine faza cu activarea pluginurilor,nu stiu l-a ce m-am gandit ... intelesesem cand adauga un admin .. nu am citit eu bine,nu am fost atent.

2. stai cuminte, numai face pe desteptul cu mine ca oricum nu esti pe cum pare am lasat un reply si ai inceput sa ma iei cu alte alea ca tu esti desteptul,inteligentul iar eu sunt un n 00 b,cam asa s-a inteles. imi spui tu mie ca iti pica serverul de la resetscore,advanced gag si ala de transfer ? daca era de la asta nu ii pica serverul direct ci cand folosea una din comenzi gen /rs,amx_gag,/t etc. ;)

daca esti off-topic nu te obosii sa-mi raspunzi ;)
User avatar
VegaS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5963
Joined: 28 Sep 2014, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Fost membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Zalău, Sălaj

04 Dec 2014, 19:01

Prietene, te contrazici singur.
Dacă un plugin nu merge, îi cade server-ul sau are erori, cum ar mai putea da /rs, amx_gag?
Te-am făcut eu în vreun fel? Te cunosc sau am avut ceva tangențe cu tine ca să-mi spun părerea despre tine? Ce treabă am eu cu viața ta? Mai citește o dată reply-urile "noastre" pe unde ne-am "întâlnit" și vezi unde greșești.
Eu intru aici să ajut userii cu problemele pe care le au, unde nu-s capabil nu mă amestec.
Nu sunt aici să-ți demonstrez/dovedesc veridicitatea lor ori contrariul.
Eu sunt la subiect, tu cam ești în off-side, dar asta nu-i problema mea. Eu cu autorul topicului am treabă, nu cu tine sau alții.
Revino-ți, te rog!
p.s: Dacă aș fi un moderator cu 1470 de post-uri pe o comunitate cu 51.000 de membri, un forum cu și despre cs, de atâția ani de zile m-aș simți prost ca un alt user sau chiar moderator să-mi spună:
ce versiune de amxx ai? Serios? E cum ți-as spune că am un motor 1.9 tdi la mașină și tu m-ai întreba:
Ăăă, auzi, ai băgat motorină, sau benzină?
Repet, deși nu-mi place! Nu are nimeni nimic cu tine, nu mai face pe victima.
Iar dacă te-am deranjat cu ceva, îmi cer scuze. Eu n-am bătut niciun apropo la adresa ta. Scrie clar mai sus, negru pe alb.
Pozitia mea preferata este CEO.
User avatar
Nicholas
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3755
Joined: 03 Aug 2009, 00:21
Detinator Steam: Da
SteamID: ONEANDONLYY
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 110 times
Been thanked: 26 times
Contact:

05 Dec 2014, 15:16

Baieti gata cu cearta,multumesc VegaS.
Daca sunt moderator aici nu trebuie sa stiu si amx.... eu doar impun regulamentul,de pluginuri si alte chesti se ocupa moderatori ajutor.
Am rezolvat problema.
Image
Cosmin
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 9362
Joined: 06 Jul 2013, 22:08
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: Nu
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Scripter eXtreamCS
Nume anterior: scosmynnnn
Has thanked: 492 times
Been thanked: 547 times

05 Dec 2014, 19:13

rezolvarea fiind.. ?
User avatar
Nicholas
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3755
Joined: 03 Aug 2009, 00:21
Detinator Steam: Da
SteamID: ONEANDONLYY
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 luna)
Has thanked: 110 times
Been thanked: 26 times
Contact:

05 Dec 2014, 22:24

scosmynnnn wrote:rezolvarea fiind.. ?
Cum a zis Vegas,citeste si vezi eu lui iam multumit pentru raspunsurile mele.
Image
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 35 guests