ZP Experience Core 2.2 (14 October 2014)

Tutoriale scripting, cod si portiuni de cod.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
User avatar
KronoS eXtream
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4378
Joined: 02 Apr 2009, 19:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost detinator Zombie-Land.eXtream.Ro
Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Location: Bucharest
Has thanked: 551 times
Been thanked: 820 times
Contact:

14 Oct 2014, 20:11

Am urcat codul sursa de la pluginul ZP Experience.Nucleul este facut, trebuie doar adaugate skill-uri (momentan sunt doar 2 skill-uri).
Nu ofer nici un fel de suport pentru aceste surse, asa ca nu va avantati sa le modificati daca nu stiti scripting cat de cat.

Pluginul este compatibil cu ZP 4.3 Fix5a, ZP 5.0.X, ZPA si ZPS.

Download: https://www.dropbox.com/s/3bgkzig40me6w ... 2.rar?dl=0

Nu garantez eventuale update-uri (desi e posibil sa mai aduc modificari pluginului).

Informatii
  • Este pluginul de experienta ce a rulat pe Zombie-Land (eXtreamCS, XtremeXPC)
  • Datele se salveaza pe nume si nu exista pierderi de date
Nu efectuez tranzactii pe mess, skype etc. Aveti grija la indivizii care se dau drept mine!
Nu mai ofer suport asa ca nu imi mai trimiteti mesaje in legatura cu asta!


Zombie Plague Shade 1.2-debug1 [with Item Limiter] (12 September 2015) - Bombardier Branch
RoyalServer 2
User avatar
Adventx
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1785
Joined: 17 Sep 2013, 21:44
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator ajutator
Has thanked: 128 times
Been thanked: 142 times
Contact:

15 Oct 2014, 20:12

Multumim frumos Kronos :)
User avatar
HamletEagle
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 750
Joined: 21 Sep 2013, 15:05
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv cateva zile.
SteamID: privat
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS.com
Fost Moderator ajutator
Has thanked: 19 times
Been thanked: 85 times

15 Oct 2014, 21:21

Scriptezi frumos, totul e clean. Totusi, vezi ca folosesti nativele gresit:
Nativele au 2 stiluri:
1) Stilul 0: recomandat, publicul nativei are doar 2 paramuri iPlugin, iParam. iPlugin este idul pluginului care cheama nativa, iParam este numarul de parametrii cu care a fost chemata. In acest stil nu enumeri argumentele in header, ceea ce tu faci si e gresit.
2 ) Stilul 1: destul de vechi, nu e recomandat sa fie folosit, stilul 0 e mai puternic. In stilul 1 se enumera argumentele in header, desigur ca sa folosesc native noi, parca se numea param_convert pentru a lua paramurile.
Daca vreti ajutorul meu, nu dati bump la topic, fara intrebari de genu "cat mai dureaza/mai astept mult?".
User avatar
MzQ*
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3473
Joined: 07 Jul 2014, 18:30
Detinator Steam: Da
Fond eXtream: 0
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times
Contact:

16 Oct 2014, 14:30

deci skilurile sunt gravity si speed nu?
Image
User avatar
Nubo
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2734
Joined: 11 Jul 2012, 18:45
Detinator Steam: Da
CS Status: [əˈnɒn.ɪ.məs]
Reputatie: Fost scripter eXtreamCS
Fost eXtream Mod
Has thanked: 8 times
Been thanked: 27 times

16 Oct 2014, 16:52

MzQ* wrote:deci skilurile sunt gravity si speed nu?
Da
Cand nu merge acest forum sunt online aici:
  • * Skype: nubo_cs
    * Y!M ID: nubo_cs
User avatar
Cristi. C
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 345
Joined: 09 Feb 2013, 01:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I'm currently playing CSGO
SteamID: Privat
Location: Bucuresti
Has thanked: 1 time
Been thanked: 27 times

16 Oct 2014, 21:05

Bravo kronos B-) , HamletEagle fara suparare, ai inceput cu prea multe "figuri" de cand stai pe alliedmods.net. Ma mir ca nu refaci si AMX MOD X :-?

# Zombie Land Love Forever !! #
User avatar
HamletEagle
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 750
Joined: 21 Sep 2013, 15:05
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv cateva zile.
SteamID: privat
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS.com
Fost Moderator ajutator
Has thanked: 19 times
Been thanked: 85 times

16 Oct 2014, 21:20

Cristi. C wrote:Bravo kronos B-) , HamletEagle fara suparare, ai inceput cu prea multe "figuri" de cand stai pe alliedmods.net. Ma mir ca nu refaci si AMX MOD X :-?
Astea sunt figuri ? Nu am nimic cu tine, deci nu o sa incep o cearta care nu are sens, doar o sa iti explic in termeni cat mai simpli ceea ce tu numesti figuri. Astea nu sunt figuri, eu incerc sa va ajut cu ceea ce stiu, deoarece stiu cat de greu este sa inveti( nu spun de Kronos ca ar fi incepator, vorbesc la general ). Faptul ca tu le iei ca pe insulte, si nu incerci sa inveti din ele tine strict de atitudinea ta si de modul in care gandesti, eu nu pot sa schim asta si nici nu incerc. Daca am vazut ceva care nu e ok si i-am explicat nu vad cum l-am jignit sau ofensat in vreun fel, de ce nu ai lua-o ca pe un + adus cunostintelor actuale ? Vezi, asta e motivul pentru care stau pe allied, acolo ai cu cine sa discuti, aici daca zici ceva iti sare lumea in cap, daca vrei sa ii inveti ceva zici ca vrei sa le faci vreun rau.

Si nu, nu pot rescrie amxmodx pentru ca nu stiu bine c++, dar daca tu vrei sa incerci nu am nimic impotriva.
Daca vreti ajutorul meu, nu dati bump la topic, fara intrebari de genu "cat mai dureaza/mai astept mult?".
User avatar
KronoS eXtream
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4378
Joined: 02 Apr 2009, 19:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost detinator Zombie-Land.eXtream.Ro
Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Location: Bucharest
Has thanked: 551 times
Been thanked: 820 times
Contact:

16 Oct 2014, 22:10

HamletEagle wrote:Scriptezi frumos, totul e clean. Totusi, vezi ca folosesti nativele gresit:
Nativele au 2 stiluri:
1) Stilul 0: recomandat, publicul nativei are doar 2 paramuri iPlugin, iParam. iPlugin este idul pluginului care cheama nativa, iParam este numarul de parametrii cu care a fost chemata. In acest stil nu enumeri argumentele in header, ceea ce tu faci si e gresit.
2 ) Stilul 1: destul de vechi, nu e recomandat sa fie folosit, stilul 0 e mai puternic. In stilul 1 se enumera argumentele in header, desigur ca sa folosesc native noi, parca se numea param_convert pentru a lua paramurile.
Fiecare stil are avantaje si dezavantaje.Personal prefer stilul 1 deoarece este mai rapid si este mai accesibil pentru incepatori.Functia param_convert se foloseste pentru conversie (asa cum ii zice numele) de parametri (exceptie numerele).
Nu efectuez tranzactii pe mess, skype etc. Aveti grija la indivizii care se dau drept mine!
Nu mai ofer suport asa ca nu imi mai trimiteti mesaje in legatura cu asta!


Zombie Plague Shade 1.2-debug1 [with Item Limiter] (12 September 2015) - Bombardier Branch
User avatar
HamletEagle
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 750
Joined: 21 Sep 2013, 15:05
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv cateva zile.
SteamID: privat
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS.com
Fost Moderator ajutator
Has thanked: 19 times
Been thanked: 85 times

16 Oct 2014, 22:16

Pai da, asta ziceam si eu, doar ca in register native ai setat stilul 0 si nu 1. Cumva e detectat automat( nu cred, dar totusi.. ) ?
Daca vreti ajutorul meu, nu dati bump la topic, fara intrebari de genu "cat mai dureaza/mai astept mult?".
User avatar
KronoS eXtream
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4378
Joined: 02 Apr 2009, 19:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost detinator Zombie-Land.eXtream.Ro
Contribuitor
Fost Scripter eXtreamCS
Dezvoltator al listei de seriozitate eXtreamCS
Location: Bucharest
Has thanked: 551 times
Been thanked: 820 times
Contact:

16 Oct 2014, 22:41

HamletEagle wrote:Pai da, asta ziceam si eu, doar ca in register native ai setat stilul 0 si nu 1. Cumva e detectat automat( nu cred, dar totusi.. ) ?
Mi-a scapat asta, o sa modific in urmatoarele zile.Oricum, nu ar trebui sa afecteze functionalitatea pluginului in acest moment.
Nu efectuez tranzactii pe mess, skype etc. Aveti grija la indivizii care se dau drept mine!
Nu mai ofer suport asa ca nu imi mai trimiteti mesaje in legatura cu asta!


Zombie Plague Shade 1.2-debug1 [with Item Limiter] (12 September 2015) - Bombardier Branch
Syncron~
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 81
Joined: 06 Nov 2014, 08:53
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: DA
SteamID: syncron12
Fond eXtream: 0
Contact:

30 Dec 2014, 12:44

Am sa incerc sa-l pun si eu pe server sper sa fie OK:),oricum multumesc pentru ca la-i postat alti nu ar face ce ai facut tu :)
EDIT:Salut am pus pluginul pe server din pacare are un bug cand ajunge la XP-UL ce cere adica 150/150 nu trece la lvl 1...:),practic ramane la Level:0 150/150 :)
Post Reply

Return to “Scripting”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 10 guests