phpbb3 baza de date peste [rezolvat !]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

10 Jan 2015, 17:16

Salut baieti, recent am instalat un phpbb curat 3.0.12 si am o veche baza de date de la un forum vechi de al meu si nu mai am platforma forumului doar baza de date, si vreau sa mut doar posturile / userii / topicurile in noua baza de date se poate ?

Care tabele mi-ar trebui cam
arata | Afiseaza codul
[code]
	phpbb_acl_groups	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	3,950	MyISAM	utf8_bin	190.0 KiO	-
	phpbb_acl_options	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	117	MyISAM	utf8_bin	10.3 KiO	-
	phpbb_acl_roles	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	24	MyISAM	utf8_bin	5.5 KiO	-
	phpbb_acl_roles_data	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	392	MyISAM	utf8_bin	15.1 KiO	-
	phpbb_acl_users	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	2	MyISAM	utf8_bin	4.0 KiO	-
	phpbb_attachments	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	0	MyISAM	utf8_bin	1.0 KiO	-
	phpbb_banlist	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	2	MyISAM	utf8_bin	8.3 KiO	-
	phpbb_bbcodes	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	7	MyISAM	utf8_bin	7.2 KiO	-
	phpbb_bookmarks	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	3	MyISAM	utf8_bin	2.0 KiO	-
	phpbb_bots	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	51	MyISAM	utf8_bin	5.3 KiO	-
	phpbb_config	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	269	MyISAM	utf8_bin	30.1 KiO	-
	phpbb_confirm	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	10	MyISAM	utf8_bin	3.8 KiO	-
	phpbb_disallow	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	0	MyISAM	utf8_bin	1.0 KiO	-
	phpbb_drafts	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	8	MyISAM	utf8_bin	5.7 KiO	-
	phpbb_extensions	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	66	MyISAM	utf8_bin	3.3 KiO	-
	phpbb_extension_groups	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	9	MyISAM	utf8_bin	2.2 KiO	-
	phpbb_forums	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	79	MyISAM	utf8_bin	17.7 KiO	-
	phpbb_forums_access	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	0	MyISAM	utf8_bin	1.0 KiO	-
	phpbb_forums_track	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	395	MyISAM	utf8_bin	11.2 KiO	-
	phpbb_forums_watch	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	37	MyISAM	utf8_bin	4.3 KiO	-
	phpbb_groups	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	12	MyISAM	utf8_bin	9.8 KiO	-
	phpbb_icons	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	10	MyISAM	utf8_bin	3.3 KiO	-
	phpbb_lang	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	1	MyISAM	utf8_bin	3.1 KiO	-
	phpbb_log	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	282	MyISAM	utf8_bin	55.1 KiO	-
	phpbb_moderator_cache	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	1	MyISAM	utf8_bin	3.0 KiO	-
	phpbb_modules	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	198	MyISAM	utf8_bin	27.5 KiO	-
	phpbb_poll_options	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	16	MyISAM	utf8_bin	3.4 KiO	-
	phpbb_poll_votes	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	13	MyISAM	utf8_bin	4.3 KiO	-
	phpbb_posts	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	828	MyISAM	utf8_bin	1.0 MiO	-
	phpbb_privmsgs	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	78	MyISAM	utf8_bin	36.6 KiO	-
	phpbb_privmsgs_folder	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	0	MyISAM	utf8_bin	1.0 KiO	-
	phpbb_privmsgs_rules	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	0	MyISAM	utf8_bin	1.0 KiO	-
	phpbb_privmsgs_to	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	135	MyISAM	utf8_bin	12.6 KiO	-
	phpbb_profile_fields	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	5	MyISAM	utf8_bin	4.2 KiO	-
	phpbb_profile_fields_data	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	77	MyISAM	utf8_bin	3.9 KiO	-
	phpbb_profile_fields_lang	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	10	MyISAM	utf8_bin	2.2 KiO	-
	phpbb_profile_lang	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	5	MyISAM	utf8_bin	2.4 KiO	-
	phpbb_ranks	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	9	MyISAM	utf8_bin	2.3 KiO	-
	phpbb_reports	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	6	MyISAM	utf8_bin	4.5 KiO	-
	phpbb_reports_reasons	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	4	MyISAM	utf8_bin	2.3 KiO	-
	phpbb_search_results	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	0	MyISAM	utf8_bin	1.0 KiO	-
	phpbb_search_wordlist	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	8,708	MyISAM	utf8_bin	523.9 KiO	-
	phpbb_search_wordmatch	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	19,604	MyISAM	utf8_bin	818.2 KiO	-
	phpbb_sessions	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	8,822	MyISAM	utf8_bin	2.5 MiO	-
	phpbb_sessions_keys	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	104	MyISAM	utf8_bin	17.0 KiO	-
	phpbb_sitelist	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	0	MyISAM	utf8_bin	1.0 KiO	-
	phpbb_smilies	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	151	MyISAM	utf8_bin	12.4 KiO	-
	phpbb_styles	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	1	MyISAM	utf8_bin	12.0 KiO	-
	phpbb_styles_imageset	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	1	MyISAM	utf8_bin	9.0 KiO	-
	phpbb_styles_imageset_data	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	80	MyISAM	utf8_bin	7.3 KiO	-
	phpbb_styles_template	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	1	MyISAM	utf8_bin	9.0 KiO	-
	phpbb_styles_template_data	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	100	MyISAM	utf8_bin	332.5 KiO	-
	phpbb_styles_theme	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	1	MyISAM	utf8_bin	23.5 KiO	-
	phpbb_topics	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	295	MyISAM	utf8_bin	70.2 KiO	-
	phpbb_topics_posted	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	610	MyISAM	utf8_bin	15.8 KiO	-
	phpbb_topics_track	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	386	MyISAM	utf8_bin	23.3 KiO	-
	phpbb_topics_watch	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	9	MyISAM	utf8_bin	4.1 KiO	-
	phpbb_users	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	170	MyISAM	utf8_bin	68.7 KiO	-
	phpbb_user_group	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	258	MyISAM	utf8_bin	14.3 KiO	-
	phpbb_warnings	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	5	MyISAM	utf8_bin	2.1 KiO	-
	phpbb_words	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	0	MyISAM	utf8_bin	1.0 KiO	-
	phpbb_zebra	Navigare	 Structură	Caută	 Inserare	Golește	 Aruncă	17	MyISAM	utf8_bin	2.1 KiO	-
62 tabele	Sumă	46,434	MyISAM	latin1_swedish_ci	5.9 MiO	0 octeți[/code]
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
RoyalServer
User avatar
akatonkuuut
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 337
Joined: 09 Nov 2014, 12:54
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Location: Noua Moscova

10 Jan 2015, 18:28

CryWolf wrote:Salut baieti, recent am instalat un phpbb curat 3.0.12 si am o veche baza de date de la un forum vechi de al meu si nu mai am platforma forumului doar baza de date, si vreau sa mut doar posturile / userii / topicurile in noua baza de date se poate ?
Ti-ai raspuns singur, phpbb_posts/phpbb_users/phpbb_topics
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

10 Jan 2015, 18:58

Nu merge doar asa nu stiu de ce

Code: Select all

Eroare
Comanda SQL:

-- -- Salvarea datelor din tabel `phpbb_users` -- INSERT INTO `phpbb_users` (`user_id`, `user_type`, `group_id`, `user_permissions`, `user_perm_from`, `user_ip`, `user_regdate`, `username`, `username_clean`, `user_password`, `user_passchg`, `user_pass_convert`, `user_email`, `user_email_hash`, `user_birthday`, `user_lastvisit`, `user_lastmark`, `user_lastpost_time`, `user_lastpage`, `user_last_confirm_key`, `user_last_search`, `user_warnings`, `user_last_warning`, `user_login_attempts`, `user_inactive_reason`, `user_inactive_time`, `user_posts`, `user_lang`, `user_timezone`, `user_dst`, `user_dateformat`, `user_style`, `user_rank`, `user_colour`, `user_new_privmsg`, `user_unread_privmsg`, `user_last_privmsg`, `user_message_rules`, `user_full_folder`, `user_emailtime`, `user_topic_show_days`, `user_topic_sortby_type`, `user_topic_sortby_dir`, `user_post_show_days`, `user_post_sortby_type`, `user_post_sortby_dir`, `user_notify`, `user_notify_pm`, `user_notify_type`, `user_allow_pm`, `[...]

MySQL zice: Documentație

#1062 - Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY' 
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
User avatar
MrAndrei
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2120
Joined: 17 Mar 2013, 18:10
Detinator Steam: Da
CS Status: Facultatea iti mananca viata
SteamID: mrandreyx
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: asasinulfantoma
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 32 times
Been thanked: 28 times

10 Jan 2015, 19:01

phpbb_forums
phpbb_topics
phpbb_topics_posted
phpbb_users
cred ca si: phpbb_user_group
User avatar
CryWolf
Administrator
Administrator
Posts: 6505
Joined: 07 Aug 2008, 16:33
Detinator Steam: Da
Reputatie: Administrator
Fost Scripter
Manager CS2.eXtream.Ro
Fost Detinator ZM.eXtream.Ro
Fost manager CS.eXtream.Ro
Fost manager CSGO.eXtream.Ro
Fost manager global
Location: Botosani
Discord: crywolf1989
Has thanked: 202 times
Been thanked: 850 times
Contact:

10 Jan 2015, 19:57

Am rezolvat!

Pai cum scriu poate mai are cineva nevoie vreodata de informatia asta, deci eu initial am avut la forum phpbb 3.0.6, am ramas fara platforma dar mai aveam doar baza de date si iata ce am facut

1. Am instalat un phpbb 3.0.12 curat
2. Am intrat in phpmyadmin si am sters toate tabelele din noua baza de date
3. Am Importat tabelele din vechea baza de date
4. Am pus folderul install de la phpbb si am accessat [install/database_update.php] sa updatat baza de date si imi aparea ceva cu "style not found" si am facut cu
5. https://www.phpbb.com/support/stk/

Multumiri echipa phpbb pentru Tool Kit foarte bun astfel nu stiu ce ma faceam. Vad ca pe eXtream nu prea are cine te ajuta la din astea hmm...cs 16. doar!
NU IMI MAI DA-TI PM CU CERERE AJUTOR/SAMD, FOLOSITI FORUMUL, CITESC MAJORITATEA TOPICURILOR.
www.dark-arena.com , SERVERE CS / CS2 / L4D AU REVENIT ONLINE.
www.diasporaiptv.ro - SERVICII PREMIUM IPTV

Image

Image
User avatar
Mădălin
Administrator
Administrator
Posts: 5295
Joined: 06 Mar 2013, 21:40
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Administrator
Fost manager cs.extream.ro
Web designer
Administratorul anului 2023
Has thanked: 45 times
Been thanked: 310 times
Contact:

11 Jan 2015, 01:23

CryWolf, daca mai ai probleme, imi poti da peme si te ajut. :d
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information