Nelamurire tickete steam! [rezolvat!]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
hankbinscripting
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 788
Joined: 06 Sep 2014, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: SLK # PARADOX [AUDIO]
SteamID: nessquick8
Fond eXtream: 0
Location: Arad, Arad
Has thanked: 1 time
Contact:

06 Jan 2015, 15:55

Salut, dupa cum spune si titlul am o nelamurire in legatura cu ticketele de la steam... Am facut un ticket de pe 29 Decembrie si nici macar acum cei de la steam nu mi-au raspuns, cate zile tin pana imi vor raspunde? Multumesc anticipat.
La următoarea abatere semnătura îți va fi dezactivată.
RoyalServer
User avatar
Awakening
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3933
Joined: 06 Apr 2010, 11:01
Detinator Steam: Da
CS Status: Plictiseala
Detinator server CS: Adio cs
SteamID: eliara
Reputatie: eXtream Mod
Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fost Manager ZM.eXtream.Ro
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: CRISTIAN
Location: Bucuresti
Discord: m_i3
Has thanked: 151 times
Been thanked: 344 times

06 Jan 2015, 15:58

Asa sunt ei, supportul de la steam e unul din cele mai nasoale posibile, raspunsurile vin greu, si poate nici nu vine ce raspuns ai vrea.
Poti sa astepti si 10-11 sau mai multe zile pana primesti primul raspuns, ala vine greu, dupa ce raspunde prima data o sa mearga mai repede.

Sa nu dai mai multe reply-uri in ticket sau sa faci altul ca atunci raspund si mai greu.
User avatar
hankbinscripting
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 788
Joined: 06 Sep 2014, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: SLK # PARADOX [AUDIO]
SteamID: nessquick8
Fond eXtream: 0
Location: Arad, Arad
Has thanked: 1 time
Contact:

06 Jan 2015, 16:10

Nu am dat reply, am lasat asa cum l-am facut pe 29 dar chestia e ca am o problema grava.. Acum ceva timp acest steam a fost furat, noroc ca eu mi-am dat seama de frauda si am dat o cerere ca sa imi fie restrictionat adica sa fie inchis (Alert) pana eu il voi recupera, mi-au pus alert iar dupa le-am lasat un ticket iar atunci au raspuns fara probleme dupa 5 zile si mi-au dat acolo fiecare etapa care sa o fac pentru a il putea recupera, adica mi-au dat un link de recovery password mi-au pus contul pe emailul meu.. Acum 8 zile ma trezesc dupa ce dau reconnect la steam cu Alert m-am dus frumos iarasi la ei pe site si am facut un topic in care am explicat situatia, le-am aratat si topicurile anterioare unde chiar ei m-au ajutat sa il recuperez, am dat si poze la cont si poze cu facturi si cateva licente ale jocurilor pentru a putea demonstra ca contul de steam este al meu si eu sunt proprietarul de drept.. Totusi nu stiu ce sa zic am bagat o suma foarte mare de bani.. Normal ca nu as fi multumit sa-mi raspunda ca nu se mai poate face nimic si ca contul a fost furat iar eu sa le fi dat toate dovezile si sa raman cu ochii in soare. Totusi multumesc pentru raspuns, mai astept si opiniile altora sa vad ce si cum, inainte nu erau chiar atat de dezinteresati de clienti ba chiar inainte raspundeau foarte repede!
Last edited by hankbinscripting on 06 Jan 2015, 16:14, edited 1 time in total.
La următoarea abatere semnătura îți va fi dezactivată.
User avatar
Awakening
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3933
Joined: 06 Apr 2010, 11:01
Detinator Steam: Da
CS Status: Plictiseala
Detinator server CS: Adio cs
SteamID: eliara
Reputatie: eXtream Mod
Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fost Manager ZM.eXtream.Ro
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: CRISTIAN
Location: Bucuresti
Discord: m_i3
Has thanked: 151 times
Been thanked: 344 times

06 Jan 2015, 16:13

Oricum, de raspuns nu e problema in final treb sa raspunda, chiar daca astepti mai mult, dar pe viitor, pune contul de steam pe gmail, iar pe mail activezi confirmarea prin sms la logare si steam guard, iar in cazul asta nu mai e posibil sa iti fie furat contul, nu fara acces la nr de tel.
User avatar
hankbinscripting
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 788
Joined: 06 Sep 2014, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: SLK # PARADOX [AUDIO]
SteamID: nessquick8
Fond eXtream: 0
Location: Arad, Arad
Has thanked: 1 time
Contact:

06 Jan 2015, 16:15

Exista confirmarea prin SMS? Chiar nu stiam de aceasta metoda, te rog sa-mi lasi mai multe detalii.
La următoarea abatere semnătura îți va fi dezactivată.
User avatar
Awakening
eXtream Mod
eXtream Mod
Posts: 3933
Joined: 06 Apr 2010, 11:01
Detinator Steam: Da
CS Status: Plictiseala
Detinator server CS: Adio cs
SteamID: eliara
Reputatie: eXtream Mod
Fost Manager VEST.eXtream.Ro
Fost Manager ZM.eXtream.Ro
Membru Club eXtreamCS (6 luni)
Nume anterior: CRISTIAN
Location: Bucuresti
Discord: m_i3
Has thanked: 151 times
Been thanked: 344 times

06 Jan 2015, 16:16

hankbinscripting wrote:Exista confirmarea prin SMS? Chiar nu stiam de aceasta metoda, te rog sa-mi lasi mai multe detalii.
Vezi la contul google, te duci sus in dreapta pe google.com sau ro cum preferi tu, si ai acolo setarile (daca esti logat), iar apoi confirmarea in 2 pasi, si de acolo bagi un nr de tel si o activezi, iar pe viitor, cand dai login pe google/mail de pe un pc de pe care nu sa mai dat login pana acum, o sa trimita un sms de confirmare cu un cod pe tel.
User avatar
hankbinscripting
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 788
Joined: 06 Sep 2014, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: SLK # PARADOX [AUDIO]
SteamID: nessquick8
Fond eXtream: 0
Location: Arad, Arad
Has thanked: 1 time
Contact:

11 Jan 2015, 18:51

Scuze de 2x post, dar eu cred ca asta este o bataie de joc nici macar acum nu mi-au raspuns la TICKET! Sunt niste oameni de nimic, eu deja m-am saturat sa astept, totusi bine ca se falfaie in banii nostri! Din punctul meu de vedere este o bataie de joc.
La următoarea abatere semnătura îți va fi dezactivată.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information