Root telefon

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
FakeLAke
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 192
Joined: 13 Dec 2014, 20:28
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

24 Jan 2015, 20:06

salut ,am Samsung Galaxy Young si nu il pot roota,am memoria mica si vrea s abag aplicatii si pe card

Code: Select all

5. Apăsați butonul Home, butonul Power și butonul de volum și menține ținându-l până când apare logo-ul Samsung. Acum, să mergem din butoanele. Veți vedea că unele scrieri au venit în culoare roșie. Aceasta se numește modul de recuperare. Ecranul tactil obiceiul de lucru acum. Deci, nu intrați în panică dacă atingeți ecranul și nu se întâmplă nimic. Doar butoanele de volum, butonul de acasă și butoanele de alimentare funcționează acum. Butoane de volum pentru a merge în sus și în jos. Butonul Acasă pentru selectarea și cheie de putere pentru a merge înapoi la ecranul anterior.
dupa ce apas butoanele ,apare logoul si apoi ,se inchide (se face negru.. ) si vibreaza ...
ce pot face ?
RoyalServer 2
User avatar
@Nonamed
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1373
Joined: 05 Dec 2014, 15:26
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu am
Detinator server CS: Nu am
SteamID: Nu am
Fond eXtream: 0
Location: Bacău

24 Jan 2015, 21:45

root nu se da cu butoanele . prima data ca sa stii cand dai root pierzi garantie . prima data instalezi aplicatia towelroot\baidu root si iti dai root e foarte simplu :)
FakeLAke
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 192
Joined: 13 Dec 2014, 20:28
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

24 Jan 2015, 22:00

nu merge frate...zice ca nu am acces la root
User avatar
hankbinscripting
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 788
Joined: 06 Sep 2014, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: SLK # PARADOX [AUDIO]
SteamID: nessquick8
Fond eXtream: 0
Location: Arad, Arad
Has thanked: 1 time
Contact:

25 Jan 2015, 12:36

@Nonamed wrote:root nu se da cu butoanele . prima data ca sa stii cand dai root pierzi garantie . prima data instalezi aplicatia towelroot\baidu root si iti dai root e foarte simplu :)
De ce te bagi in seama daca nu stii nimic despre root? Cu butoanele te bagi in Download Mode, dupa ce te-ai bagat in Download Mode ai nevoie de Odin prin care instalezi Cyanogenmod (de asta ai nevoie pentru recovery, si mai multe chestii in caz ca iti strici telefonul) iar dupa ai nevoie de rootme arhiva care contine un fisier conceput prin cmd windows. Apropo mai sunt multe metode de a face root la dispozitivele Android cauta pe Youtube si pe google sunt sute de metode.
La următoarea abatere semnătura îți va fi dezactivată.
User avatar
@Nonamed
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1373
Joined: 05 Dec 2014, 15:26
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu am
Detinator server CS: Nu am
SteamID: Nu am
Fond eXtream: 0
Location: Bacău

25 Jan 2015, 15:17

daca pui baidu root \framaroot nu ai nevoie sa intri pe calculator cu odin cu toate chestiile smechere..
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information