TNI E HOST?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

31 Jan 2015, 11:58

Sona wrote:Romanul s-a invatat sa critice pe altul ca nu are, ca nu isi permite dar sa moara de foame in acelasi timp in casa lui.smileye asta daca te uiti in topicurile lui orice vrea sa faca, chiar si un card la banca daca vrea sa isi deschida face 5 pagini in loc sa isi deplaseze curul pana la banca sa afle informatia direct.El nici nu a vrut sa plateasca la TNI doar sa comande sa vada reactia celui de acolo si atat.Eu nu am fost, nu sunt si nici nu voi fi client TNI vreodata doar vad ca cineva daca vrea sa infunde pe altcineva aici cauta nod in papura si o face pana la urma adica profilul romanului muritor de foame care rade de altul cand el nu stie ce sa mai faca sa aiba ceva.
@Papierkorb, daca nu detineam mai vineam?Daca e necesar pun, dar se stie demult ce seriosi is cei de la TNi.
Eu cred ca tu nu ai altceva ce face decat sa comentezi pe forumul asta ca restul nu stiu si nu ma intereseaza, sa te bagi in discutiile care frig.Eu ieri de exemplu, am avut o zi foarte naspa.Am comandat de la TNI dimineata pe la ora 10, pentru cultura ta generala si urma sa plec in oras.Pe ce cont sa depun banii daca nici nu am primit contul bancar?Stiam ca e la BRD dar nu mai aveam contul bancar.Trec si peste asta.
Am vazut ca tot nu vine si nu vine mail sau sa ma sune Razvan cu comanda nici dupa o jumate de ora, o ora, am zis sa il sun eu.Nimic frate, nu raspunde.Am intrat pe ts si acolo nimic.Am trimis mail la contactul de pe site si nu era bun mailul.Ce site e asta frate?La 0ping/krond/toolz stiu sigur ca imi apare automat contul bancar cum fac comanda si cu asta basta.De la tni am primit mail tocmai pe la ora 17 cand m-am intors din oras, si aia tot eu ca am trimis mail, dar nu la cel ce era pe site la contact, ci la cel ce am vazut pe ts3 ca aparea.Deci, ce vrei mai mult de atat sa iti explic?

PS. Am zis ca nu intru in detalii, dar tot am intrat si acum...pentru ca deh Sona are 40 de ani, dar tot ca un copil gandesti.
RoyalServer 2
User avatar
Sona
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3138
Joined: 07 Sep 2012, 11:53
Detinator Steam: Nu
CS Status: Nu am nevoie de clienti de aici
Detinator server CS: Intre 50 si 100
Reputatie: Ban 2 luni !
Unban (achitat)
Utilizator neserios (tepar)
Location: Ploiesti
Has thanked: 166 times
Been thanked: 189 times
Contact:

31 Jan 2015, 12:03

Auzi ma?Eu m-am convins de tine demult ca esti un maimutoi, daca tu chiar vroiai sa achiti la TNI dadeai dublu click pe browser si scriai acolo sus:

Code: Select all

cont bancar tni
si primeai http://linuxclub.ro/intrebari-pre-vanza ... ncare-brd/

apoi mergeai si achitai.
Dar nu, tu esti chiar un maimutoi care vrea sa faca reclama proasta cuiva.Asa faceti multi pe aici, sunteti niste lepre.Nu ne intereseaza pe noi ca ai avut o zi naspa, totul se rezolva daca vrei poti sa te tavalesti si pe jos cu ziua ta naspa sau sa crapi, se vede ca vrei si ai motive sa faci reclama proasta.I se rupe TNI-ului de lepre ca tine si ca multi de aici.
Last edited by Cosmin on 31 Jan 2015, 15:28, edited 1 time in total.
Reason: +1 warn pentru limbaj.
Mitrut
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 56
Joined: 21 Aug 2009, 09:06
Detinator Steam: Da
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

31 Jan 2015, 12:13

smileye wrote:@ Mitrut, e alegerea ta in ce bagi banii.Eu am precizat ca am avut server la tni inca de cand era clasa 89.35 sau 89.39 ceva de genul, de atunci au schimbat de 4 sau 5 ori datacenterul.Fara parere de rau, dar ce host e ala care se respecta daca clientii vor avea numai de pierdut jucatori.Tu nu esti cumva Mhz care ai avut comunitatea evilz si te-ai schimbat pe evilzcs?Nu am treaba cu Razvan, e baiat ok doar ca se ocupa el singur de tot si asta cand si unde are el chef, ts3 doar cand vrea intra, la telefon nu raspunde..am explicat asta in topic nu vreau sa intru iar in detalii.Mie da imi place ca Razvan e din Moldova(Piatra Neamt), dar ce folos daca datacenteru e in Bucuresti (Voxility), are el dedicatele la indemana precum Krond/0ping/toolz?Lucreaza cred prin via kvm.Crezi ca eu is bucuros ca dau bani celor ce is plini de bani, ca de explu celor de la Krond?
Nu sunt MHz , eu cu MHz am redeschis evilz cand inca eram la toolz dar cand m-am mutat la TNI, MHz a perdut parola de la mail-lul ce avea datele cu domeniul evilz , asa ca am cumparat eu altul adica evilzcs.
Din cate imi aduc eu aminte din anul 2010 TNI a schimbat doar de 2 ori IP-urile dupa care sa mutat la Voxility, TNI la Voxility plateste doar chiria si curentul in rest echipamentul este cumparat de TNI (razvan)
Razvan este singur ce raspunde de TNI si suport si plati , puteai sa ai putina rabdare si se rezolva , nu cred ca un singur om poate sa inlocuiasca un robot si robotul se strica daca nu ii pui ulei etc , dapai un om , era bine sa gandesti de 2 ori inainte sa acuzi pe cineva total aiurea, nu tin partea nimanui dar singurul lucru ce ma oftica este ca se vorbeste mult si prost pe acest forum fara a avea cunostinta de cauza.
Ce ne intereseaza pe noi ce preturi are "x" hosting , asta e piata din romania daca nu lasi putin ajungi sa dai faliment , hai sa ne vedem deale noastre si sa lasam hostingeri sa-si faca treaba cum stiu ei mai bine :) parerea mea.
Last edited by Mitrut on 31 Jan 2015, 12:23, edited 2 times in total.
Nu ai voie cu mai mult de o reclama simpla in semnatura. Citeste regulamentul. Data viitoare iei warn.
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

31 Jan 2015, 12:14

Sona wrote:Auzi ma?Eu m-am convins de tine demult ca esti un maimutoi, daca tu chiar vroiai sa achiti la TNI dadeai dublu click pe browser si scriai acolo sus:

Code: Select all

cont bancar tni
si primeai http://linuxclub.ro/intrebari-pre-vanza ... ncare-brd/

apoi mergeai si achitai.
Dar nu, tu esti chiar un maimutoi care vrea sa faca reclama proasta cuiva.Asa faceti multi pe aici, sunteti niste lepre.Nu ne intereseaza pe noi ca ai avut o zi naspa, totul se rezolva daca vrei poti sa te tavalesti si pe jos cu ziua ta naspa sau sa crapi, se vede ca vrei si ai motive sa faci reclama proasta.I se rupe TNI-ului de lepre ca tine si ca multi de aici.
Bai fratele meLEu, tu chiar atat de bolnav esti?E interesul meu sau a lui sa deie contul bancar repede, poate eram in criza de timp, plecam la servici.Dau banii celui care raspunde mai repede, unde e suportul mai bun.Nu imi mai bat capul cu pusti de 14 ani.

Se poate da TC sa ramana ca informativ, pentru ca nu voi mai raspunde.Eventual voi pune si poze ca sa le inchid gura pe veci celor care comenteaza pe aici fara sa cunoasca situatia.
User avatar
Fantasy1
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4836
Joined: 05 Jul 2012, 01:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 Mar)
Utilizator neserios (TEPAR!)
Has thanked: 278 times
Been thanked: 217 times
Contact:

31 Jan 2015, 12:17

Sona wrote:Auzi ma?Eu m-am convins de tine demult ca esti un maimutoi, daca tu chiar vroiai sa achiti la TNI dadeai dublu click pe browser si scriai acolo sus:

Code: Select all

cont bancar tni
si primeai http://linuxclub.ro/intrebari-pre-vanza ... ncare-brd/

apoi mergeai si achitai.
Dar nu, tu esti chiar un maimutoi care vrea sa faca reclama proasta cuiva.Asa faceti multi pe aici, sunteti niste lepre.Nu ne intereseaza pe noi ca ai avut o zi naspa, totul se rezolva daca vrei poti sa te tavalesti si pe jos cu ziua ta naspa sau sa crapi, se vede ca vrei si ai motive sa faci reclama proasta.I se rupe TNI-ului de lepre ca tine si ca multi de aici.
Tocmai acum ti-ai dat seama ca e maimutoi?
Copilu asta minte de ingheata apele, cand am vorbit cu el prima oara ma mintea sa lucreaza in anglia si ip-ul lui era de romania.
Spune ca era mare scripter si el nu stie o boaba.

Pe langa, are ceva cu TNI, i-au promis cei de la krond ca le face reducere daca face topicu asta.
TNI va spun cat se poate de clar la "ECHIPAMENTE, PRET si CALITATE" nu ii ia nimeni din romania la partea de "gaming".

Auzi, tu zici de tni ca e asa, cum a zis si sona cu codul bancar si cu tot, e pe site tot sau simplu dateai un telefon e asa greu?
Prin acest fapt ne dam seama ca esti un om fara viitor care nu are curaj sa vorbeasca cu cineva in viata lui.

Auzi, dar de krond ca-si trimite oamenii la clientii TNI si le baga oferte de 10 euro 32 slot/luna ce mai zici?
Aici tace toata lumea din gura, nu?
CLICK AICI pentru FORUM
- Un Forum Care Nu Poate Fi Spart -
- Un Forum Care Nu Modifica Topicurile Cu Tepari -
- Vrei Indexare In Google? Posteaza Tzeparii La Noi -

- Daca ai nevoie sa te ajut cu un addons/plugin etc se plateste, nu ajut cu nimic pe GRATIS -
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

31 Jan 2015, 12:21

Nu comentez topicul, voiam sa comand si eu de la TNI, dar scria ca imi trimite mail sau ca ma suna, nici pana acum nu am mail de la ei, si am plasat comanda de ieri... ma rog, asta nu mai conteaza. Tot ce vreau sa zic e ca smileye asta e cam slabut mintal, daca va uitati in toate topicurile el zice ceva de TNI, iPhone si tot asa... si acum ii spune lui Carnacior de iPhone, cand Carnacior nici n-a pomenit de asta... e un frustrat ca nu a reusit nimic in viata, trebuie sa-l intelegem.
User avatar
Mutex
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 4726
Joined: 24 Mar 2011, 22:32
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Location: Bucuresti
Discord: mutex21
Has thanked: 108 times
Been thanked: 167 times
Contact:

31 Jan 2015, 12:34

CT 18 ROS wrote:Nu comentez topicul, voiam sa comand si eu de la TNI, dar scria ca imi trimite mail sau ca ma suna, nici pana acum nu am mail de la ei, si am plasat comanda de ieri... ma rog, asta nu mai conteaza. Tot ce vreau sa zic e ca smileye asta e cam slabut mintal, daca va uitati in toate topicurile el zice ceva de TNI, iPhone si tot asa... si acum ii spune lui Carnacior de iPhone, cand Carnacior nici n-a pomenit de asta... e un frustrat ca nu a reusit nimic in viata, trebuie sa-l intelegem.
Ai platit ? Doar daca platesti iti vin datele (primesti mail) insa unii de aici sunt limitati .
smileye
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 4648
Joined: 12 Jun 2012, 15:18
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 258 times
Been thanked: 38 times
Contact:

31 Jan 2015, 12:39

Fantasy1 wrote:
Sona wrote:Auzi ma?Eu m-am convins de tine demult ca esti un maimutoi, daca tu chiar vroiai sa achiti la TNI dadeai dublu click pe browser si scriai acolo sus:

Code: Select all

cont bancar tni
si primeai http://linuxclub.ro/intrebari-pre-vanza ... ncare-brd/

apoi mergeai si achitai.
Dar nu, tu esti chiar un maimutoi care vrea sa faca reclama proasta cuiva.Asa faceti multi pe aici, sunteti niste lepre.Nu ne intereseaza pe noi ca ai avut o zi naspa, totul se rezolva daca vrei poti sa te tavalesti si pe jos cu ziua ta naspa sau sa crapi, se vede ca vrei si ai motive sa faci reclama proasta.I se rupe TNI-ului de lepre ca tine si ca multi de aici.
Tocmai acum ti-ai dat seama ca e maimutoi?
Copilu asta minte de ingheata apele, cand am vorbit cu el prima oara ma mintea sa lucreaza in anglia si ip-ul lui era de romania.
Spune ca era mare scripter si el nu stie o boaba.

Pe langa, are ceva cu TNI, i-au promis cei de la krond ca le face reducere daca face topicu asta.
TNI va spun cat se poate de clar la "ECHIPAMENTE, PRET si CALITATE" nu ii ia nimeni din romania la partea de "gaming".

Auzi, tu zici de tni ca e asa, cum a zis si sona cu codul bancar si cu tot, e pe site tot sau simplu dateai un telefon e asa greu?
Prin acest fapt ne dam seama ca esti un om fara viitor care nu are curaj sa vorbeasca cu cineva in viata lui.

Auzi, dar de krond ca-si trimite oamenii la clientii TNI si le baga oferte de 10 euro 32 slot/luna ce mai zici?
Aici tace toata lumea din gura, nu?
Nimuricule ai dovezi ca ti-am spus asta sau le scoti din nas?Sau te-am intrebat de sanatate?

Bai "copchile", ca altfel nu am cum sa iti mai zic..Esti un pusti fata de mine.

Am zis deja de 3 ori, dar tu nu bagi la cap o data ceva, tot o tii in pros.tia ta.L-am sunat pe Razvan, sau tu ai orbu gainii?Am precizat chiar si in topic, dar cine sa citeasca?
Daca e topic cu TNI, gata prezent si Fantasy ca Razvan ii da si lui un "salar" de 5 euro sa il linga putin pe forumuri.
Last edited by VegaS on 31 Jan 2015, 12:48, edited 1 time in total.
Reason: Atenție la limbaj, băieți, că se lasă cu warn-uri!
Locked

Return to “Discutii generale”

  • Information