Probleme ptb / amxmodx 1.8.2 / india

Discutii legate de instalarea, configurarea si modificarea unui server de Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
sedl___
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 24
Joined: 22 Jan 2015, 17:15
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

06 Feb 2015, 23:56

Buna seara,
Am trei probleme care necesita rezolvare:
1. pe hartile awp_india/cs_deagle5 pica serverul .
Am setat in server.cfg mp_freezetime pe 1 si acum pica mai rar, o rezolvare permanenta aveti ?
2. am pus pe server amxmodx 1.8.2 care a intrat intr-un oarecare 'conflict' cu pluginul ptb . Ideea era ca ptb era activ , dar nu echilibra jocul.
Daca foloseam amx_ptb in consola imi arata ca era activ si cum erau comenzile setate din ptb.cfg.
Am trecut inapoi pe versiunea amxmodx 1.8.1 si tot la fel face, nu echilibreaza jucatorii la sfarsit de runda.
3. Este legat de punctul 2 . Am pus amxmodx 1.8.2 + pluginurile din amxmodx 1.8.2 pe server (miscstats.amxx / restmenu.amxx / statsx.amxx )
Ideea e ca atunci cand mai sunt cateva secunde de la explodarea bombei si este dezamorsata se opreste numararea secundelor pana la explozie ( countdown voice sound ) - asta e normal. Dar cand incepea o noua runda pluginul continua sa numere din nou de la secundele ramase de runda trecuta pana la 1.
Am scos amxmodx 1.8.2 si am trecut inapoi pe 1.8.1 + pluginurile de la 1.8.1 si tot la fel face.
RoyalServer
User avatar
VegaS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5963
Joined: 28 Sep 2014, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Fost membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Zalău, Sălaj

07 Feb 2015, 00:48

Salut.
1) Sunt mape cu probleme, număr redus de sloturi. Încearcă să le înlocuiești cu altele. Mapele să le iei numai de pe
17buddies, dar și acolo câteva fac figuri, mai ales când e să restricționezi arme sau altele.
2) PTB e cel mai inutil plugin creat vreodată și care ar mai putea fi creat.
server.cfg

Code: Select all

// Auto ballance teams
mp_autoteambalance "1"
Lasă-l să-și facă treaba, că și-o face, parol!
3)

Code: Select all

amx_statscfgmenu
Sigur acolo ai activat bomb countdown sound, ceva de genul și kill... Nu mai rețin exact că nu le folosesc de vreo 2 ani. Alea pune-le pe off, pentru că plugin-ul default intră în conflict cu alte plugin-uri și de aia-ți dă erorile alea.
Îți recomand să le ții pe off. Dacă vrei neapărat îți cauți un plugin folosind funcția Search de sub logo-ul forum-ului:
vezi tu care, bomb event, c4 timer...
Și ai și să numere rundele, ori mă înșel? count rounds, cum o fi, m-ai pus în dificultate. :))
Oricum, de la pagina 4 încolo până la 8, parcă, să-ți fie toate pe off.
Pe urmă-ți pui plugin-ul, cvar-uri dacă are, schimbi mapa și gata.
Revino cu noutăți.
Pozitia mea preferata este CEO.
sedl___
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 24
Joined: 22 Jan 2015, 17:15
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

07 Feb 2015, 15:26

Multumesc pentru raspuns.
1. inainte le aveam de pe http://maps.cs-bg.info/maps/cs/
le-am pus pe cele de la 17buddies , am schimbat in india si cs_deagle5 si nu mai pica, acum astept sa vad daca e o solutie pe termen lung..
2. Pluginul ptb echilibreaza jocul in sensul ca schimba jucatorii intre ei - unul bun cu unul slab din echipe diferite pentru a echilibra jocul , dar mentine si limitarea pe echipe , 16-16 de exemplu. De asta l-am pus pe server.
O sa revin la autoteambalance.
3. Bomb Countdown Voice si Bom Coutdown (defuser) le-am acvitat si dezactivat si tot asa fac. O sa le dezactivez, insa problema asta era inexistenta inainte sa ma mut pe amxmodx 1.8.1 , totul functiona normal..
Post Reply

Return to “Probleme la servere dedicate de Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 63 guests