Tableta Lenovo Tab Yoga 2 Pro / Apple iPad Air

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
Adrian Damian
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 16
Joined: 07 Sep 2014, 19:18
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

17 Feb 2015, 00:18

Tableta Lenovo Tab Yoga 2 Prohttp://www.emag.ro/tableta-lenovo-tab-y ... DV9RBMBBM/

Ori

Apple iPad Air http://www.altex.ro/apple-ipad-air-128g ... space-gray

S-au daca stiti voi ceva mai bun ...
RoyalServer 2
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

17 Feb 2015, 00:26

Eu am o tableta Galaxy Tab Pro 8.4 4G, ecranul e fenomenal dar build-ul nu e exact perfect fiindca marginile sunt din plastic.
Varianta noua a tabletei e Galaxy Tab S, care are un ecran mult mai bun, marginile sunt din metal si e la fel de bestial. (vezi sa aibe procesor Snapdragon, procesorul Exynos are probleme de performanta)
Daca vrei pentru citit si filme ecranul amoled e mult mai bun decat ecranul IPS, plus ca mie mi-a aparut un punct mai luminos pe ecran, nu afecteaza cu nimic doar ca e deranjant ca deja are un defect fara motiv si cica problema apare foarte des la IPS-uri. (inca n-am avut timp sa il trimit la garantie)

http://www.emag.ro/tableta-samsung-gala ... D4Q9QBBBM/

Repet ecranul e incredibil de bun, Samsung are singura interfata care e facuta decent pentru tablete si multitasking-ul e peste orice alta tableta android. Recomand dimensiunea de 8.4 inch sau de genul, ceva mai mic pare mic si ceva mai mare deja e prea mare sa il tii mult in mana sau sa scrii comfortabil. Androidul are avantajul ca prima data in istorie Samsung introduce functii chiar utile la tableta sa prin TouchWiz, iPad e o jucarie pe langa tableta mea si ecranul e mult mai slab, bine se misca ceva mai bine dar eu n-as zice ca tableta mea ar fi cu ceva incet sau ca ar avea lag.

Lenovo-ul are 1 kg, tableta mea are 300g si mi se pare grea in multe cazuri, deci cu lenovo-ul ori te duci la doctor in cateva zile cu dureri de brate ori faci muschi jucandu-te minion rush, daca vrei un laptop-tableta, ceva mare du-te pe o tableta cu touch screen cu digitizer wacom (sa poti desena cu creionul) si procesor i5 sau ceva de genul cu Windows 8.1 normal.

Daca iti trebuie tableta pentru jocuri nu exista o varianta mai buna ca Nvidia Shield.

Daca as vrea acum o tableta mai avansata as alege Tab S 8.4 4G, iar daca as avea ceva ce nu imi place la ea as returna-o, dar putine sanse sa gasesti o tableta mai buna overall.
whynot?
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 86
Joined: 02 Jan 2012, 16:47
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Ban 3 luni ! postare keylogger.
Been thanked: 7 times
Contact:

17 Feb 2015, 00:28

Eu as alege tableta lenovo , pe langa faptul ca are si 4G , are si bateria mai mare. Eu am o tableta lenovo thinkpad tablet 2 http://www.shop.lenovo.com/ro/ro/tablet ... -tablet-2/ cu windows 8.1 si pot sa iti spun ca nu am avut nici o problema cu ea , se descurca foarte bine pentru ce imi trebuie mie.
waves12
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 348
Joined: 19 Dec 2014, 10:24
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

17 Feb 2015, 06:22

Microsoft surtface pro 3 :) altceva nu merita... e cea mai buna tableta existenta pe piata.
muuuuuult peste samsung ipad sau orice alta tableta.
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

21 Feb 2015, 12:25

Lenovo-ul e prea greu la 948g.

Dintre cele doua mentionate de tine as alege iPad Air-ul.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information