problema internet

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
golf
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 185
Joined: 30 Sep 2013, 14:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 17 times
Been thanked: 12 times
Contact:

07 Mar 2015, 17:58

Am dezinstalat java si antivirusul si acu nu imi mai merge netul.imi apare ca prind wi-fi full ca de obicei,sau prin cablu,dar nu se conecteaza la browsere..se incarca rapid si spune ca nu merge..ce e de facut?
same shit , different day...
RoyalServer 2
User avatar
tictac
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4015
Joined: 24 Feb 2012, 18:27
Detinator Steam: Da
Reputatie: 1 warn scos (-2 luni club)
Membru Club eXtreamCS (3 luni)
Ban 3 luni (achitat)
Location: Bihor, Oradea
Has thanked: 73 times
Been thanked: 570 times

07 Mar 2015, 18:00

esti din oradea ?
User avatar
hankbinscripting
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 788
Joined: 06 Sep 2014, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: SLK # PARADOX [AUDIO]
SteamID: nessquick8
Fond eXtream: 0
Location: Arad, Arad
Has thanked: 1 time
Contact:

07 Mar 2015, 18:01

Acel anti-virus de obicei iti activeaza un VPN prin care creeaza o noua conexiunea, ia dute in Control Panel -> Network and Internet -> Network and Sharing Center -> Dupa ai un meniu in stanga in care apesi pe Change adapter settings si vezi daca ai acolo ceva pe Disable adica cu ecranul gri ( ma refer la Local Area Connection sau posibil sa aiba alt nume ) dai click dreapta pe el si dai Enable. Daca nici asa nu functioneaza da-mi add pe sterosexchance si te ajut prin TeamViewer sau iti explic mai detaliat cum sa rezolvi aceasta problema.

Apropo dezinstalearea lui Java nu are nici o legatura cu internet-ul tau, probabil providerul tau lucreaza prin zona in momentul de fata si tu chiar acum ai dezinstalat alea iar acum tu crezi ca de aia nu merge, incearca sa faci ce ti-am zis eu mai sus.


Date de contact: Adresa de Yahoo - sterosexchance ( iti explic mai detaliat, scuza-ma am uitat ca nu iti merge internet-ul si nu prea am cum sa te ajut prin TeamViewer, dar vei putea sa ma contactezi printr-un dispozitiv Mobil sau de unde accesezi tu acest site )
Last edited by hankbinscripting on 07 Mar 2015, 18:04, edited 1 time in total.
La următoarea abatere semnătura îți va fi dezactivată.
golf
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 185
Joined: 30 Sep 2013, 14:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 17 times
Been thanked: 12 times
Contact:

07 Mar 2015, 18:03

tictac wrote:esti din oradea ?
Nu
same shit , different day...
golf
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 185
Joined: 30 Sep 2013, 14:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 17 times
Been thanked: 12 times
Contact:

07 Mar 2015, 18:08

hankbinscripting wrote:Acel anti-virus de obicei iti activeaza un VPN prin care creeaza o noua conexiunea, ia dute in Control Panel -> Network and Internet -> Network and Sharing Center -> Dupa ai un meniu in stanga in care apesi pe Change adapter settings si vezi daca ai acolo ceva pe Disable adica cu ecranul gri ( ma refer la Local Area Connection sau posibil sa aiba alt nume ) dai click dreapta pe el si dai Enable. Daca nici asa nu functioneaza da-mi add pe sterosexchance si te ajut prin TeamViewer sau iti explic mai detaliat cum sa rezolvi aceasta problema.

Apropo dezinstalearea lui Java nu are nici o legatura cu internet-ul tau, probabil providerul tau lucreaza prin zona in momentul de fata si tu chiar acum ai dezinstalat alea iar acum tu crezi ca de aia nu merge, incearca sa faci ce ti-am zis eu mai sus.


Date de contact: Adresa de Yahoo - sterosexchance ( iti explic mai detaliat, scuza-ma am uitat ca nu iti merge internet-ul si nu prea am cum sa te ajut prin TeamViewer, dar vei putea sa ma contactezi printr-un dispozitiv Mobil sau de unde accesezi tu acest site )
am incercat,nu este pe Disable
Internetul a mers perfect pana sa dezinstalez acele programe,am mai dezinstalat ceva pe langa acelea si nu imi aduc aminte sigur ce era
same shit , different day...
User avatar
VegaS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5963
Joined: 28 Sep 2014, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Fost membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Zalău, Sălaj

07 Mar 2015, 18:10

am mai dezinstalat ceva pe langa acelea si nu imi aduc aminte sigur ce era
De acolo-i problema.
Windows updates, ce mai aștepți?!
Pozitia mea preferata este CEO.
golf
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 185
Joined: 30 Sep 2013, 14:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 17 times
Been thanked: 12 times
Contact:

07 Mar 2015, 18:11

VegaS wrote:am mai dezinstalat ceva pe langa acelea si nu imi aduc aminte sigur ce era
De acolo-i problema.
Windows updates, ce mai aștepți?!
Mai detaliat te rog
Nu prea le am in domeniu
same shit , different day...
User avatar
VegaS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 5963
Joined: 28 Sep 2014, 16:12
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost intermediar
Fost membru Club eXtreamCS
Fond eXtream: 0
Location: Zalău, Sălaj

07 Mar 2015, 18:11

Ai șters ceva ce nu trebuia...
Start - windows updates - check for updates - install etc etc
Pozitia mea preferata este CEO.
User avatar
hankbinscripting
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 788
Joined: 06 Sep 2014, 16:31
Detinator Steam: Da
CS Status: SLK # PARADOX [AUDIO]
SteamID: nessquick8
Fond eXtream: 0
Location: Arad, Arad
Has thanked: 1 time
Contact:

07 Mar 2015, 18:12

VegaS wrote:am mai dezinstalat ceva pe langa acelea si nu imi aduc aminte sigur ce era
De acolo-i problema.
Windows updates, ce mai aștepți?!

Pai daca are Windows de pe Filelist, internet (non-licentiat) atunci ii va dezactiva licenta actuala peste 2,3 zile iar atunci ii va da multe errori.

Dar dupa ce faci asta si ai Windows Crackuit de pe Internet, doar daca l-ai instalat tu sau un prieten de al tau atunci ai sa pierzi licenta dar o poti activa cu Windows Loader imediat dupa Windows Update sau imediat dupa ce ti-a dat acele errori, ia verifica poate ti-ai dezinstalat placa de retea. Daca mai ai CD-urile cu driverele de la placa de baza (motherboard-ul), sau poate ai direct CD-ul de la placa de retea, instaleaza driverul.

Da-mi mai multe informatii, ce placa de retea ai? Ce windows ai? Ce fel de motherboard ai?
La următoarea abatere semnătura îți va fi dezactivată.
golf
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 185
Joined: 30 Sep 2013, 14:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 17 times
Been thanked: 12 times
Contact:

07 Mar 2015, 19:05

hankbinscripting wrote:
VegaS wrote:am mai dezinstalat ceva pe langa acelea si nu imi aduc aminte sigur ce era
De acolo-i problema.
Windows updates, ce mai aștepți?!

Pai daca are Windows de pe Filelist, internet (non-licentiat) atunci ii va dezactiva licenta actuala peste 2,3 zile iar atunci ii va da multe errori.

Dar dupa ce faci asta si ai Windows Crackuit de pe Internet, doar daca l-ai instalat tu sau un prieten de al tau atunci ai sa pierzi licenta dar o poti activa cu Windows Loader imediat dupa Windows Update sau imediat dupa ce ti-a dat acele errori, ia verifica poate ti-ai dezinstalat placa de retea. Daca mai ai CD-urile cu driverele de la placa de baza (motherboard-ul), sau poate ai direct CD-ul de la placa de retea, instaleaza driverul.

Da-mi mai multe informatii, ce placa de retea ai? Ce windows ai? Ce fel de motherboard ai?
Nu am dezinstalat nici un driver,mie imi arata ca am full wi-fi si ca e connectat,la fel si prin cablu.
am windows 7
same shit , different day...
golf
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 185
Joined: 30 Sep 2013, 14:00
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Has thanked: 17 times
Been thanked: 12 times
Contact:

07 Mar 2015, 19:10

As putea descarca updaturile alea de pe net?ca pot pune de pe tableta pe laptop orice
same shit , different day...
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information