Job EA

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

27 Mar 2015, 21:47

Ca game tester e oarecum si stresant. Trebuie sa te joci de multe ori aceeasi misiune, mai ales ca in fiecare misiune te pune sa te duci in locuri diferite. Si cica daca vrei sa promovezi trebuie oarecum sa stii si de unde vine bug-ul si o idee cum s-ar putea rezolva.
BRANDY #1 wrote:
TzaCaNeL wrote:Probabil game tester. Din cate mi-a zis cineva, 10 milioane plus bani de taxi si apa.
Eu am un amic care e game tester la ubisoft. Are pe putin 3000 lei si avantajul ca de multe ori poate lucra de acasa. Nu mai zic ca are un PC de vreo 120 milioane si recent i-am facut un birou gaming cu neoane si multe porcarii din PAL de aprox. 17 milioane.

Se castiga dar tre' sa stii meserie.
Presupun ca e de o gramada de timp pe acolo si stie meserie calumea.
Image
Image
Image
RoyalServer 2
User avatar
BRANDY #1
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3907
Joined: 24 Dec 2008, 08:32
Detinator Steam: Da
CS Status: lucky-competitions.com
Reputatie: Fost moderator
Location: Leicester, UK
Has thanked: 1 time
Been thanked: 132 times

27 Mar 2015, 23:26

Nu e de asa mult timp, cativa anisori. Stie meserie, are o placa video la care o sa visez pana oi muri. De munca nu e, ce face el e foarte relaxant. Cat de greu sa fie sa stai acasa si sa te joci ? E drept ca are si de editat secvente video, unde e ceva mai complicat. Dar nu poti sa te plangi ca stai acasa (nu tot timpul) si iei cateva zeci de milioane. Altii isi rup spatele in fiecare zi si nu castiga nici 200 euro.

Cat despre meserie, stie exact ce trebuie sa faca, dar nu e vreun geniu. Oricum te mai instruiesc ei acolo.
Mergem înainte, că înainte era mai bine!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information