Cum sa fac muschi la 14 ani ...

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Cristianos
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 595
Joined: 25 Jul 2013, 12:06
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Location: Botosani
Has thanked: 23 times
Been thanked: 31 times
Contact:

05 May 2015, 20:35

Nu va mai bateti joc de el ma :)))
Ia si continua cu exercitiile,chiar daca ai febra dar ai grija sa le faci regulat
RoyalServer
User avatar
FizZle
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1622
Joined: 17 Jan 2015, 19:33
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: da
SteamID: berserknorse
Fond eXtream: 0
Location: Iasi
Has thanked: 21 times
Been thanked: 26 times
Contact:

05 May 2015, 20:41

Tocmai daca ai febra trebuie sa mai exersezi atunci se dezvolta muschii cel mai bine .
Lasa dulciurile si de la un timp de inveti fara ele
Pune mana si pe carte si esti baiatul/fata sau ce ai fi tu perfect .
User avatar
Turistul007
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 374
Joined: 13 Apr 2015, 14:39
Detinator Steam: Da
CS Status: ASDF
Detinator server CS: DA
SteamID: Secret
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Fond eXtream: 0

05 May 2015, 22:05

Frate baga flotari 100 dim 100 seara sa vezi tu ce muschi faci .bafta !
User avatar
miber
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1986
Joined: 09 Apr 2013, 03:43
Detinator Steam: Da
CS Status: Web Designer.
SteamID: mibfx
Location: rootem
Has thanked: 50 times
Been thanked: 111 times
Contact:

06 May 2015, 00:38

Niste palmela este bun pentru tine faci un antebrat de ii sperii pe toti.

ON: Nu iti recomand sa faci sala la 14 ani in primul rand iti strici oasele tu mai cresti, daca tragi de fiare ramai mic si o sa fii mic si umflat, apucate de fiare la 20-22 ani pana atunci fa natural flotari/tractiuni/genoflexiuni si mai sunt si alte exerciti nu le stiu pe toate fa orice se face cu greutatea corpului cel mai bine.
M-am lasat, is pensionar pe caz de boala, acum ma tratez cu Mari pana dau de Ioana.

Image
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

06 May 2015, 01:11

miber wrote:Niste palmela este bun pentru tine faci un antebrat de ii sperii pe toti.

ON: Nu iti recomand sa faci sala la 14 ani in primul rand iti strici oasele tu mai cresti, daca tragi de fiare ramai mic si o sa fii mic si umflat, apucate de fiare la 20-22 ani pana atunci fa natural flotari/tractiuni/genoflexiuni si mai sunt si alte exerciti nu le stiu pe toate fa orice se face cu greutatea corpului cel mai bine.
exercitiile fizice ajuta in cresterea oaselor, desigur daca nu esti **** si nu iti suprasoliciti coloana cu exercitii gen squat sau deadlift facute gresit
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
User avatar
ceferistul
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 575
Joined: 08 Nov 2008, 15:08
Detinator Steam: Da
CS Status: fragar si rankist... a, si pandar!
Detinator server CS: Nu
SteamID: ceferistu
Location: Bacau, Romania
Has thanked: 4 times
Been thanked: 49 times

06 May 2015, 16:36

eu zic ca e prea devreme la 14 ani sa incepi sa faci muschi, mai potrivit ar fi sa te duci pe la bazin si sa inoti cat poti de mult, sau alergari prin parc pana la vreo 16 ani
Image

"Să fie bine ca să nu fie rău" - G. Hagi
User avatar
Mount~
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1688
Joined: 28 Feb 2013, 08:29
Detinator Steam: Da
CS Status: Învață să nu depinzi de nimeni.
Detinator server CS: în curând
SteamID: lichone1
Location: Bacău
Has thanked: 175 times
Been thanked: 54 times

06 May 2015, 18:03

Lasă mușchii acum, apucă-te de kick-box sau karate traditional. De la 16 ani în sus începi cu sala.
User avatar
@Nonamed
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1373
Joined: 05 Dec 2014, 15:26
Detinator Steam: Da
CS Status: Nu am
Detinator server CS: Nu am
SteamID: Nu am
Fond eXtream: 0
Location: Bacău

06 May 2015, 18:42

La bazin nu rezolvi nimic am facut 6 ani performanta si am fost la concursuri nationale in fine nu asta conteaza. La inot nu prea faci muschi deoarece tu doar inoti in apa nu prea faci muschi. Prin apa mana trece usor si aiurea fara sa o simti mai ales ca esti incepator si nu stii a inota cu stil . Cu siguranta vei inota stilul " crawl " ca altul miramas sa il stii care este foarte usor fara mult efort. Celalte 3 sunt mai grele . Cat timp am facut inot am avut in jur de 40kg mancam foarte mult si faceam antrenament zilnic de luni pana duminica 3 ore pe zi inotand cam 10 -12 km pe zi . La inot faceam si " sala " aveam aparate si greutati si mingi . Acolo profesorul facea anumite exerciti pentu a ne stimula nu faceam in aceasi zi toate partile ale corpului .odata faceam abdomene cu coreene ( asa le numeam noi nu stiu daca asa se cheama ) si flotari si genoflexiuni alta data faceam la aparat tip carucior care te ridicai cu corpul cu ajutorul bratelor . Iao usor prima zi faci 10 dim 10 seara flotari si genoflexiuni dupa faci 15 si tot asa . Fii atent profesorul spunea intotdeauna cand obosesti atunci sa te chinui cel mai mult deoarece atunci masa musculara se mareste si poti avea un ritm corect. Daca ai febra musculara continua sa faci dar sa nu spui auu ce ma doare si sa te opresti stiu ca e greu dar dupa ce faci exercitiile iti vor trece. Un alt sfat ar fi sa bei foarte multa apa 2 l pe zi ai grija cand faci antrenamente nu bei 1 l de apa ca ramane in stomac si se invarte iti poti clati gura si foarte putina apa. Iti las aici niste modele de exercitii :
Faci 10 flotari - 10 genoflexiuni - 20 abdomene si dupa faci pauza 1 minut . Dupa repeti de minim 10 ori dupa mai scazi pauza
Faci doar cate 10 flotari si dupa pauza de 30 - 1 minut le faci in palme in pumni si important sa le faci corecte si pana jos


Sa mananci sanatos si multa bafta si sa nu le faci dintr-o data ca un nebun faci 1 cam la 5 secunde flotarile abdomenele le poti face cu picioarele aproape de fund nu cu ele intinse ar fi frumos sa le tii sub un scaun sau ceva sa nu se miste cand le faci te poti roti in stanga si dreapta cand ajungi sus pentru a fii mai bine


Nu va mai bateti joc de el ca el a pus o intrebare si voi il luati in ras. Multa bafta
Faci
User avatar
iLuSiOn
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 881
Joined: 06 May 2011, 17:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 1 time
Been thanked: 7 times
Contact:

06 May 2015, 19:29

Turistul007 wrote:Frate baga flotari 100 dim 100 seara sa vezi tu ce muschi faci .bafta !
la flotari iti intra pieptul si tricepsul, sa zicem si abdomenul, poate si spatele, depinde cu ce priza bagi, scurta sau larga. daca vrei sa faci acasa, sa bagi si tractiuni (asta daca ai o bara sau daca nu sa ai unde sa ti-o fixezi) + exercitii la picioare. Poti baga si acasa toate grupele de muschi, dar nu e ca la sala, asta daca vrei sa cresti in masa musculara si nu in forta. daca vrei in forta baga acasa.
daca te apuci de sala nu lua prostii, baga proteine daca vrei, creatina, dar nu alte prostii sa-ti f**a ficatul sau sa ti se formeze cheag de sange.
Itsirc wrote:Ieri am facut niste flectiune , addomene etc ... . Si acuma am febra la muschii de la burta si la maini . Ce trebuie sa fac , sa continui , sau sai las pana trece , ca ma doare :-??
e normal daca e prima data cand bagi, normal prima data trebuie sa iei usor, nu sa bagi ca disperatul. febra e buna, daca ai febra in fiecare zi e bine ca nu se obisnuieste muschiul cu exercitiul. daca nu ai febra schimba exercitiile, fa unele intr-o saptamana si altele in alta (nu ma refer la grupele de muschi, ci la exercitiile pentru acea grupa, de exemplu la abdomene ca-s o gramada care le poti baga acasa).
FizZle wrote:Tocmai daca ai febra trebuie sa mai exersezi atunci se dezvolta muschii cel mai bine .
Lasa dulciurile si de la un timp de inveti fara ele
Pune mana si pe carte si esti baiatul/fata sau ce ai fi tu perfect .
poate sa bage si dulciuri, au proteine multe, dar nu ca disperatul.
User avatar
warclau
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2995
Joined: 28 Mar 2008, 11:10
Detinator Steam: Da
CS Status: memories
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (4 mar)
Location: Valenii de Munte / London
Has thanked: 420 times
Been thanked: 93 times

06 May 2015, 20:08

ai terminat flectiunea ?
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information