Platforma Site

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
skuNk
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 639
Joined: 01 Jul 2009, 16:05
Detinator Steam: Da
Has thanked: 11 times
Been thanked: 5 times

19 Aug 2015, 16:54

Buna Ziua,
Vreau sa imi deschid un site si sa inregistrez si un pfa deocamdata, cu personalizari, pixuri, caiete, diverse obiecte, inscriptionari masini, tricouri , etc.
Ce platforma ma sfatuiti sa optez? Si ce trebuie sa fac , stiu ca daca platesc undeva (nu stiu unde) pot sa apar cu sit-ul meu in prima pagina google.
Tot odata, daca careva din voi se pricepe in productie publicitara, si vrea sa colaboreze cu mine, este binevenit .
RoyalServer 2
User avatar
Ceri
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 725
Joined: 23 Feb 2013, 14:15
Detinator Steam: Da
CS Status: GLOBAL ELITE
SteamID: cerizor
Reputatie: Fost Moderator
Location: HUNEDOARA
Has thanked: 36 times
Been thanked: 44 times
Contact:

19 Aug 2015, 17:15

skuNk wrote:Buna Ziua,
Vreau sa imi deschid un site si sa inregistrez si un pfa deocamdata, cu personalizari, pixuri, caiete, diverse obiecte, inscriptionari masini, tricouri , etc.
Ce platforma ma sfatuiti sa optez? Si ce trebuie sa fac , stiu ca daca platesc undeva (nu stiu unde) pot sa apar cu sit-ul meu in prima pagina google.
Tot odata, daca careva din voi se pricepe in productie publicitara, si vrea sa colaboreze cu mine, este binevenit .

Cred ca wordpress ar fi ok , cu un template bine ales si ceva pluginuri care sa te ajute la ceea ce vrei sa faci , in functie de comenzi/postari/preturi .. sau ce ai nevoie .

Nu stiu daca poti platii pentru ca domeniul sa apara pe prima pagina , domeniul trebuie ales bine inca de cand il inregistrezi , un nume simplu , pe domeniul pe care vrei dar trebuie si indexat cu ajutorul tagurilor si a altor functii :)
Image
altends
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 5
Joined: 19 Aug 2015, 17:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

19 Aug 2015, 17:26

Poti sa incepi treaba pana iti inregistrezi PFA-ul. Concurenta este inaintea ta cu foarte mult, fapt pentru care iti recomand sa incepi, momentan, sa oferi servicii doar in zona ta. Incepi usor, testezi piata locala si dupa te extinzi. Poti sa faci site-ul folosind orice platforma doresti, dar trebuie sa fie totul bine facut. Tema neaparat sa fie responsive, setarile calumea si multe altele. Ca sa ajungi pe prima pagina in Google si alte motoare de cautare se poate, dar asta inseamna o investitie destul de mare. Conteaza foarte mult concurenta, numarul de cautari lunare pe cuvantul/cuvintele dorite.
test!
User avatar
TZACANEL
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10182
Joined: 11 Jun 2009, 14:33
Detinator Steam: Da
SteamID: tzacaneeel
Reputatie: Fost Administrator
Fost Administrator eXtreamSocial
Administratorul anului 2015
Fond eXtream: 0
Location: Campulung Muscel
Has thanked: 631 times
Been thanked: 902 times
Contact:

19 Aug 2015, 17:29

Wordpress + Tema calumea + WooCommerce
Image
Image
Image
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information