Cum treci peste o despartire ..?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
zendu
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 704
Joined: 17 Sep 2012, 19:31
Detinator Steam: Da
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Contact:

19 Sep 2015, 12:11

deci...
1.mai sunt fete pe lumea asta
2.trebuie sa gândesti pozitiv ca tu poți cuceri si alte fete !
3.faci activități ,dar nu asculți muzică care este mai trista
RoyalServer
lexta
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 831
Joined: 02 May 2009, 01:52
Detinator Steam: Da
SteamID: hhh_cs
Reputatie: Fost Moderator
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Galaţi
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

19 Sep 2015, 17:37

VegaS wrote:Ți-aș spune multe, dar îmi pierd gradul degeaba.
Îți spun doar atât:
cu siguranță n-a fost persoana ideală/perfectă, deci implicit, poți găsi ceva mai bun.
De aia încă lumea e frumoasă, pentru că fiecare om e diferit de celălalt.
p.s: timpul vindecă orice orice orice
Să nu uiți asta niciodată.
VegaS, dacă exista facilitatea aici, primeai un big Like de la mine :)
User avatar
DRS
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2515
Joined: 24 Jan 2012, 22:00
Detinator Steam: Da
CS Status: Joc foarte rar.
Detinator server CS: N/A
SteamID: Privat
Reputatie: Fost moderator
0.5/3
Location: Birmingham, UK
Has thanked: 32 times
Been thanked: 54 times

19 Sep 2015, 18:20

Uite aici cel mai bun sfat.
Cea mai sigura metoda pentru o despartire | Afiseaza codul
[video]https://www.youtube.com/watch?v=7pxDT6XQxmg[/video]
Dupa metoda mai sus precizata, te duci in club... te inbeti ranga...te umfli un pic in pene pe acolo, iti iei portia de cafteala...stai cateva zile in coma si o sa o uiti cu siguranta cand te vei trezi..


Ps: Imi asum warn-ul daca mi-l iau si sa nu te astepti la raspunsuri calumea cu asemenea penibilitati de subiecte... exista TPU frate...
YOU CAN TRY MY CHAT GPT, IMAGE GENERATOR, BLOG & WEBSITE TITLE/CONTENT GENERATOR, TEXT TO SPEECH, AI CODE AND MUCH MORE
Image
User avatar
AND.cfg
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 2156
Joined: 10 Jan 2015, 18:54
Detinator Steam: Da
CS Status: EGRIM
Reputatie: Fost eXtream Mod
Fost Membru Club eXtreamCS (5 luni)
Fond eXtream: 0
Location: Bucharest
Discord: staiku#0001
Has thanked: 13 times
Been thanked: 10 times

20 Sep 2015, 01:11

Abandonate sau nu, majoritatea dintre noi am trăit, cel puţin o dată, fenomenul despărţirii (terminarea unei relaţii), cu tot ce aduce după sine - tristeţe, negare, neputinţă, regrete - un nou sfârşit şi un nou început.

Pentru că, fără un plan bine stabilit este aproape imposibil să faci curat în suflet şi să-ţi stabileşti priorităţile sau noul sistem de valori, relaxează-te şi urmează măcar o parte dintre sfaturile următoare:

Schimbă-ţi cearşafurile

Alungă energia negativă din dormitorul tău pentru un început fresh! Poţi să arunci din obiectele vechi care nu fac altceva decât să-ţi amintească de un trecut nu tocmai placut sau, mai pragmatic, cumpără cearşafuri şi cuverturi cu un aer proaspăt pentru a te simţi răsfăţată.



Deconectează-te prin sport

Revigorează-ţi starea de spirit cu o oră pe zi de zumba, iar seara relaxează-te prin execiţii de tip yoga sau pilates, focusându-te pe corp, respiraţie şi minte.

Vei dobândi puterea de autocontrol şi motivaţie prin disciplină, iar în plus vei câştiga, în cateva săptămâni, un corp de invidiat.

Răsfaţă-te prin machiaj

Actualizarea look-ului tău îţi va oferi sentimentul că eşti iarăşi dorită, apreciată, sexy.



Ştiu, te gândeşti cum un fard de ploape nu îţi va vindeca inima rănită şi nu îţi va îndruma paşii către o viaţă mai bună, dar sigur te va ajuta să nu mai plângi o perioadă, iar renunţarea la a-ţi plânge de milă este primul pas către supravieţuire.

Gândeşte-te la despărţire....numai 15 minute

"Dacă vi se pare că sunt mereu pregătit, asta se datorează fapului că înainte de fiecare manevră am meditat mult şi am prevăzut ce se poate întâmpla. Nu geniul îmi spune deodată şi în mod secret ce ar trebui să fac în situaţii neaşteptate de alţii, ci gândirea şi pregătirea"

spune Napoleon


Obsesia faţă de un singur aspect, cum ar fi despărţirea (te trezeşti şi adormi gândindu-te la motive, vinovăţie, la tot ce ai fi putut schimba dacă erai mai bună, mai tolerantă sau mai...) este modul natural al creierului de a reacţiona la schimbare.

Dacă obsesia ta continuă la nesfârşit, vei pierde controlul asupra situaţiei şi asupra ta şi vei cădea pradă depresiei neputincioase- de aceea ia-ţi în serios gândurile şi nu le permite să apară decât maxim 15 minute, din ce în ce mai rar.
În timp vei începe să te gândeşti sănătos şi constructiv la tot ce s-a întamplat între tine şi partenerul tău, iar controlul va fi în mâinile tale.

Detoxifiere de 30 de zile

Nu ma refer la o dietă numai cu sucuri din fructe, ci la o eliberare sufletească autoimpusă: evită orice contact cu fostul tău iubit timp de 30 de zile. Vei trece mult mai uşor etapa despărţirii dacă nu îl mai vezi sau nu îl mai auzi pentru că, înainte să intervină uitarea, este nevoie să îţi confirmi că poţi să trăieşti şi fără el.

Dă-i "delete"

La propriu, renunţă la orice contact tehnologic care doar te va ispiti să îi spionezi activitatea sau ieşirile în oraş pentru că vei ştii când este sau nu "online".
Şterge-l din lista de chat şi dă-i "unfriend" pe facebook; nu vrei un memento al relaţiei tale eşuate de fiecare dată când te conectezi la internet.

Împărtăşeşte-le prietenelor nevoile tale

Anunţă-le constant ce te-ar face fericită şi ce te-ar scoate din rutina nefericirii- ca să eviţi vreo petrecere-surpriză exact în seara în care ţi-ar fi benefic să vă uitaţi împreună la un film şi să povestiţi în linişte.


Hrăneşte-ţi ego-ul

Sporeşte-ţi încrederea în propria persoană prin îndeplinirea unor idealuri nepuse în practică până acum- de la sporturi extreme la şedinţe foto pe un iaht. Doar prin împlinirea unor astfel de planuri mărunte vei realiza cât de minunată eşti.

Călătoreşte

Cele mai multe dintre noi simţim nevoia să evadăm prin călătorii atunci când suntem deprimate, ceea ce nu este deloc greşit dacă nu faci asta imediat după despărţire. Acordă-ţi o perioadă de timp în care să te organizezi, să te eliberezi de gândurile negative şi abia apoi organizează-ţi singură o excrusie.
Numai după un timp te vei bucura cu adevărat de evadare şi vei rămâne cu ceva solid după ce te vei întoarce- prea curând, o călătorie este doar o fugă în gol.
Image
User avatar
Omar_Airmax
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 232
Joined: 12 Sep 2015, 17:03
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Utilizator neserios (tepar)
Fond eXtream: 0
Location: Constanța, România
Contact:

20 Sep 2015, 01:17

Multi de aici iti spun de bautura, dar ei nu stiu cum arata o sticla de vodka, ok trecem peste asta. Stai linistit probabil nu era persoana potrivita, mai bine ca v-ati despartit, pe viitor cand te atasai si mai mult era mai nasol.

Parerea mea, daca mai ai prietene, iesi cu ele in cartier, sau nu neaparat cu fete, si cu prieteni apropiati, iesi afara, daca nu faci sala apuca-te, timpul va trece mai repede, asculta muzica, gandestete ca nu e singura de pe planeta. Daca te iubeste se va intoarce ea la tine, nu tu la ea, fa-o sa fie geloasa, sa vada ce a pierdut, pune-ti poze pe facebook cu tine distrandu-te sa vada ca nu suferi dupa ea, da checkinuri cu fete, sa vada ca nu duci lipsa (asta in cazul in care va mai aveti pe fb). O sa te abordeze ea la un moment dat. ;)
User avatar
Carnacior
Membrul anului 2016
Membrul anului 2016
Posts: 1762
Joined: 23 Jun 2013, 14:08
Detinator Steam: Da
CS Status: I eat more pussy than cervical cancer
Detinator server CS: jb.b-zone.ro
SteamID: -
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS
Membrul anului 2016
Membru Club eXtreamCS (1 iul )
Location: Targu Mures
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times
Contact:

20 Sep 2015, 03:45

Omar_Airmax wrote:Multi de aici iti spun de bautura, dar ei nu stiu cum arata o sticla de vodka
stai sa ghicesc, e transparenta nu?
Ai nevoie de o protectie pentru server? R4GE Server Guard
Cel mai avansat si folosit plugin de protectie romanesc public! Nu ma crezi? VERIFICA


http://www.facebook.com/xyz.aron
Follow me for random bullshit and possibly interesting updates
Skype @ xyz_aron


Image
fecoop
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 43
Joined: 04 Sep 2015, 18:58
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

20 Sep 2015, 22:54

Cu siguranta daca parintii se baga, ar fi un motiv si mai bun sa nu iti lasi prietena. Asa am facut eu. Nu o lasa sa fie cu mine, am primit amenintari si multe altele, pana si-au dat seama ca sunt un baiat bun si nu mi-am batut joc de fata lor. A trecut sapte luni de atunci. Oricum, daca o iubesti, nu are rost sa renunti. Parintii nu trebuie sa fie o piedica, parerea mea.
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6274
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 183 times
Been thanked: 792 times
Contact:

20 Sep 2015, 23:46

Ce-ai facut gogule, i-ai zis ca ti se scoala si te-a lasat pana la urma? =))

Eram sigur ca nu e de lunga durata tipa ca am vazut de la inceput cum se comporta.
User avatar
zw0w # ROMANIA !
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1318
Joined: 16 Jul 2009, 23:29
Detinator Steam: Da
SteamID: roby93_extream
Reputatie: Fost moderator ajutator
Nume anterior: Roby93
Location: Piteşti
Has thanked: 165 times
Been thanked: 101 times

21 Sep 2015, 03:30

Ai 15 ani, la varsta ta trebuie sa fii hotarat pe carte, sa iesi cu prietenii la fotbal in curtea scolii, sa te plimbi, sa faci un sport s.a.m.d.
Nu este exclus sa ai o gasca de baieti si fete, distreaza-te cat poti, pentru ca mai tarziu o sa regreti anii astia.
Lasa relatiile, pe viitor vor aparea si ele.

Momentan, asculta si iubeste oamenii care ti-au dat viata si te-au facut mare, ei sunt singurii care cu siguranta iti vor binele.

ON: Probabil parintii ti-au interzis sa ai o relatie cu ea pentru ca: esti prea mic si vor sa pui scoala pe primul loc, ea este prea versata (ii place de mica), fumeaza, are un anturaj aiurea, se comporta ca o maimuta pe strada sau pot fii alte nspe mii de motive :)

PS: Ma gandesc ca te referi la parintii tai, daca te referi la ai ei, n-am idee, posibil sa fie de varsta apropiata cu tine si oamenii aia i-au explicat ca inca nu este pregatita pentru relatii.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information