Cum se sterge lista de servere dintr-un client CS?

Discutii despre problemele aparute in jocul Counter-Strike.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori, Echipa eXtreamCS.com

Post Reply
fecoop
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 43
Joined: 04 Sep 2015, 18:58
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

21 Sep 2015, 00:44

Buna, doresc sa dezvolt un proiect mai complex si m-am blocat la aceasta problema. Cum pot sterge lista de servere dintr-un client Counter-Strike, adica sa nu mai apara serverele respective, deoarece nu vreau sa promovez gratuit serverele altora. Se poate sterge sau desigur, construi o lista proprie, care sa fie actualizata cand doresc eu? Am inteles ca se cheama master, nu stiu exact, sunt zero la asa ceva. Se poate cumpara un astfel de master, este nevoie de server dedicat/vps, costurile sunt mari? Daca se pricepe cineva, chiar as avea nevoie de raspunsuri la aceste intrebari.
RoyalServer
figaros
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 19
Joined: 19 Sep 2015, 18:14
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

21 Sep 2015, 06:07

Un vps la 256/512 e suficient.Serverele respective adica lista propriu zisa se afla in fisierul Counter-Strike\config\rev_MasterServers.vdf din clientul tau de cs.Foarte multe kitt-uri de cs indiferent daca le stergi lista respectiva ca sa nu iti mai apara serverele respective rescriu singure (prin niste comenzi) inapoi acel fisier ca la urmatoarea accesare sa apara din nou lista.Dar principiul de functionare e cel explicat mai sus.Pe langa vps mai ai nevoie de un domeniu + gazduire web si acele kitt-uri de cs securizate ar fi bine.
User avatar
Yeezus
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 8149
Joined: 04 Nov 2011, 08:57
Detinator Steam: Da
CS Status: Yeezy taught me
Reputatie: Fost eXtream Mod
Nume anterior: Confuzius, Flowman,H@rdwell,Florentiu
Location: Ploiesti/Bucuresti
Has thanked: 239 times
Been thanked: 366 times

21 Sep 2015, 12:28

Post Reply

Return to “Probleme in jocul Counter-Strike”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 6 guests