Are cineva acest telefon?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

09 Dec 2015, 22:33

vladstar wrote:
dDow wrote:
vladstar wrote: Ba nu, cine te-a mintit?Allview chiar daca e o gama de telefoane romaneasca, culmea ca e buna.Am Viper S si sunt multumit.
Romaneasca dar telefoanele sunt fabricate in China si nu sunt verificate cand ies de pe linia de productie si astfel ajung foarte multe la sf lui 2016 ?telefoane proaste ! Poate ai nimerit ceva bun dar sa te intreb , ce android ai?
Android 4.3 Jelly Bean
Eh la asta voiam sa ajung , 4.3 e din 2013 si deja a aparut Android 6 ! Allview nu ofera suport pentru telefoanele lor si ramai cu Androidu cu 5 ani in spate !
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
RoyalServer
Mr.LeXuSS
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 84
Joined: 28 Nov 2015, 00:24
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0

09 Dec 2015, 22:43

dDow wrote:Tot ce e Allview = prost !
Tin sa te contrazic , intradevar telefoanele allview la 500-600 lei sunt proaste , insa utillizabile..

Eu am un X2 Soul Pro , telefonul se misca super bine , mai bine decat un s4 mini care imi facea mari probleme cu touchwizu..
User avatar
VLD00
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1941
Joined: 04 Aug 2013, 17:22
Detinator Steam: Nu
CS Status: Kboom !
Detinator server CS: Da
Reputatie: Fost moderator
Fost manager DR
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

09 Dec 2015, 22:45

dDow wrote:
vladstar wrote:
dDow wrote:
Romaneasca dar telefoanele sunt fabricate in China si nu sunt verificate cand ies de pe linia de productie si astfel ajung foarte multe la sf lui 2016 ?telefoane proaste ! Poate ai nimerit ceva bun dar sa te intreb , ce android ai?
Android 4.3 Jelly Bean
Eh la asta voiam sa ajung , 4.3 e din 2013 si deja a aparut Android 6 ! Allview nu ofera suport pentru telefoanele lor si ramai cu Androidu cu 5 ani in spate !
Lol, sincer la asta chiar nu m-am gandit :)).Totusi, ce mi-e 4.3, ce mi-e 5.1?
Inactiv o perioada nedeterminata
User avatar
dDow
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3016
Joined: 12 Jun 2013, 22:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Master
Detinator server CS: Cateva.
Location: Bucuresti aka Brooklyn
Has thanked: 35 times
Been thanked: 76 times

09 Dec 2015, 22:51

Sunt diferente mari , aplicatiile dispar pe rand , scade securitatea considerabil , apar bug-uri si erori si alte chestii nasoale ! Conteaza mult si e mai bine sa-ti iei ceva brand sa stii ca n-ai probleme cu Update !
Last edited by dDow on 09 Dec 2015, 22:52, edited 1 time in total.
(▀̿Ĺ̯▀̿ ̿)
Image
Mr.LeXuSS
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 84
Joined: 28 Nov 2015, 00:24
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0

09 Dec 2015, 22:52

simplu.. 5,1 cere resurse mult mai mari decat 4.3
User avatar
alynut
Administrator
Administrator
Posts: 7121
Joined: 02 Jul 2012, 06:31
Detinator Steam: Da
CS Status: In concediu, activez mai rar .
SteamID: alynut991
Reputatie: Fost Administrator
Fost Intermediar
Location: Bucuresti
Has thanked: 183 times
Been thanked: 444 times

09 Dec 2015, 23:09

Allview sunt cele mai proaste telefoane de pana acum, asta iti pot confirma si cei din magazine ca sunt foarte slabe, si-a luat unchimiu unul nou a dat 600 lei si am umblat pe el si dupa 1-2 ore deja nu mai mergea display-ul nu mai mergea touchscreen l-am inchis si l-am deschis si-a revenit, l-am dus la sediu si mi-au zis ca la banii aia vreau calitate si ca nu sunt telefoane performante sunt facute pe banda si scoase la vanzare fara testari si alte rahaturi. Mai nou daca ai garantie la el si nu mai merge trebuie sa platesti pentru reparatii. La iphone 5 cand l-am scapat eu jos si imi facea figuri display-ul am fost cu el la garantie si mi l-au schimbat, dar nu le-am zis ca l-am scapat jos le-am zis ca din senin a facut asa ca alt fel nu il schimba daca le ziceam ca l-am lovit.

In special firma allview este una de cea mai joaca calitate de aceas sunt si ieftine telefoanele /tv-urile etc .
Mr.LeXuSS
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 84
Joined: 28 Nov 2015, 00:24
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0

09 Dec 2015, 23:24

alynut wrote:Allview sunt cele mai proaste telefoane de pana acum, asta iti pot confirma si cei din magazine ca sunt foarte slabe, si-a luat unchimiu unul nou a dat 600 lei si am umblat pe el si dupa 1-2 ore deja nu mai mergea display-ul nu mai mergea touchscreen l-am inchis si l-am deschis si-a revenit, l-am dus la sediu si mi-au zis ca la banii aia vreau calitate si ca nu sunt telefoane performante sunt facute pe banda si scoase la vanzare fara testari si alte rahaturi. Mai nou daca ai garantie la el si nu mai merge trebuie sa platesti pentru reparatii. La iphone 5 cand l-am scapat eu jos si imi facea figuri display-ul am fost cu el la garantie si mi l-au schimbat, dar nu le-am zis ca l-am scapat jos le-am zis ca din senin a facut asa ca alt fel nu il schimba daca le ziceam ca l-am lovit.

In special firma allview este una de cea mai joaca calitate de aceas sunt si ieftine telefoanele /tv-urile etc .
Nu stiu cum voua nu va merg..va face figuri.. am un x2 soul pro de 1 luna si ceva.. merge foarte ok , am avut pana acum 1 allview v1 viper i de 1 an si ceva.. inca il mai am si acum si mai umblu cu el si de cate ori l-am scapat pe gresie in hypermarket-uri.. nu are nimic..merge foarte ok..
User avatar
Ndyc3
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1222
Joined: 30 Jan 2012, 17:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Utilizator neserios ( tepar )
Location: France
Has thanked: 16 times
Been thanked: 62 times

10 Dec 2015, 01:11

Voi nici macar nu ati testat telefonul si va dati cu parerea :-j. Am p6 energy de pe 29 noiembrie si de atunci l-am pus de cateva ori la incarcat. Nu am crash-uri, bateria cel mai mult a tinut 5 zile fara sa o reincarc. Scoate poze bune ( nu excelente ) ! Joc NFS MW fara probleme, Fifa 14, Asphalt 8 si vorbesc la telefon 2 3 ore pe zi si tot nu trebuie sa-l pun la incarcat zilnic. Recomand acest tip de telefon cu bratele deschise. In curand daca va fi o sa-mi iau ceva cu mai multi rami ( Viper S )
User avatar
IsTI37
Fost administrator
Fost administrator
Posts: 10987
Joined: 10 Apr 2007, 15:02
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost administrator
Fost SysAdmin
Fost Fondator GTA5 (CVL)
Location: Cluj-Napoca
Has thanked: 28 times
Been thanked: 776 times

10 Dec 2015, 10:57

Depinde de model, daca altii zic ca il au si se descurca cu el e bun, daca nu nu.
Nu allview e de vina ca chinezii nu au facut calumea telefonul, ei il cumpara cu sigla lor si incearca sa il vanda aici cu minim de investitii.

Programatorii lor sunt probabil scripteri/hackeri care habar n-au cu ce se mananca android-ul. La service iti toarna apa in telefon daca n-au chef sa caute problema.
CRISZLY
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4045
Joined: 14 May 2014, 17:49
Detinator Steam: Da
Reputatie: Nume anterior: Itsirc
Castigator Membru Club eXtream @ Ganduri de sub dus (25 OCT - 25 FEB)
Been thanked: 69 times

10 Dec 2015, 14:59

vladstar wrote:
dDow wrote:Tot ce e Allview = prost !
Ba nu, cine te-a mintit?Allview chiar daca e o gama de telefoane romaneasca, culmea ca e buna.Am Viper S si sunt multumit.
Da-l pe foc. Am NEXUS 5 si rupe orice alt android.
vladstar wrote:
dDow wrote:
vladstar wrote: Ba nu, cine te-a mintit?Allview chiar daca e o gama de telefoane romaneasca, culmea ca e buna.Am Viper S si sunt multumit.
Romaneasca dar telefoanele sunt fabricate in China si nu sunt verificate cand ies de pe linia de productie si astfel ajung foarte multe la sf lui 2016 ?telefoane proaste ! Poate ai nimerit ceva bun dar sa te intreb , ce android ai?
Android 4.3 Jelly Bean
Ce pacat.. am android 6.0 de "ceva" luni.

Nu cumparati jafuri "Allview" [Gionee].
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information