Cineva priceput in astea d'ale lu ''seo''?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
CoD.?
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 117
Joined: 25 Sep 2014, 20:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Stau...
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Fond eXtream: 0
Location: iasi
Contact:

27 Dec 2015, 21:23

Le are careva cu seo ? (search engine optimization) .
Am nevoie de câteva sfaturi despre cum să urc un site ce are instalat wordpress pe el.
Tema site-urilor este gaming . Puteţi vedea în semnătură despre ce joc este vorba.
Unul din cele 8 Site-uri este cel de la semnătură. Pe el am instalat wordpress, anumite module ce zic eu că mă ajută la dezvoltarea site-ului într-un fel (aici includ şi pluginul seo yoast) . Acest site are o vechime de un an şi ceva doar că un an a stat pe bară . Site-ul are instalat wordpress cam de 10 luni şi am 20 articole pe el (unele sunt optimizate binişor iar altele sunt la pământ) . După spusele unor oameni cica după câteva luni de la postarea articolelor ar trebui să îţi crească numărul de vizitatori pe site. Am stat şi am aşteptat şi de la 20-30 vizitatori pe zi (din aia 20-30 cred ca jumătate erau de pe messanger cand mai dadeam câte un mass) a urcat undeva la 150 însă rămân uimit când văd unele site-uri de filme de exemplu ce sunt create de 1-2 luni şi au un trafic imens iar eu am 10 luni şi deabe deabea ajung la 150 vizitatori pe zi.

Site-ul este înscris in google,bing,yahoo,yandex şi am cam 400 link-uri indexate de google ( de bing,yahoo şi yandex am puţine) . De ce zic că am 400 de link-uri indexate de google. pai am folosit tag şi asta cred ca mi-a adus un numar de 10% de vizitatori pe zi doar din cautările pe cuvintele de la taguri(Poate mă înşel).
Am înscris site-ul şi în câteva directoare însă nu văd nici un efect . Am postat şi link-uri către articolele mele pe diferite bloguri de aceiaşi nişă însă tot nu văd să urce numărul vizitatorilor.

Aş dori câteva sfaturi de la nişte pricepuţi ce le au cu seo . Dacă sunt nişte sfaturi bune ce dau un randament foarte bun întrun timp scurt şi nu le ştiu eu o să le ofer o sumă de bani (Nu vă gândiţi că vă voi umple de bani că nici portofelul meu nu e plin :gusta )
Image
 
 Vrei sa descarci Counter-Strike 1.6 dar nu stii de unde? Eu iti recomand → www.dcs16.ro  
Boost CS 1.6 →  www.bcs16.ro  
 
RoyalServer 2
User avatar
Traficant De Wi-Fi
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1277
Joined: 29 Mar 2015, 22:22
Detinator Steam: Da
SteamID: traficant_de_wifi
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Arad
Been thanked: 14 times
Contact:

27 Dec 2015, 21:33

Piata deja este saturata! de cs 1.6 nu mai joaca atata lume deci de unde sa fie trafic?
In aceste momente se castiga mult trafic din retele de socializare esti bazat acolo ai si trafic pe site..
Fa articolele sa fie pe God nu pe Ok la Seo by Yoast ...

Legat de site-urile de filme, apai luand-o logic sa zicem ca acuma sunt 10k de persoane care cauta downloadcs si sunt probabil 100k care cauta filme/seriale online...si din aia 10k care cauta download cs la tine vin doar 0,01 deoarece sunt alte site-uri mi-a vechi si PR si normal ca intra acolo!
Discord: lucifer_xro
User avatar
ZeT^
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 3447
Joined: 10 Oct 2012, 19:56
Detinator Steam: Da
CS Status: Bun
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Sibiu
Has thanked: 192 times
Been thanked: 162 times
Contact:

27 Dec 2015, 21:38

Nu e o nisa cautate si sunt alte site-uri mai vechi si mai bine optimizate (cu PR mai mare) decat al tau.. Nu poti sa-ti faci retea de socializare si sa urci peste facebook de exemplu.

Incearca cu backlinks, inscrie-l in alexa, adauga sitemap.. Tradu-l in limba engleza (o sa ai mai multe sanse).
User avatar
alynut
Administrator
Administrator
Posts: 7121
Joined: 02 Jul 2012, 06:31
Detinator Steam: Da
CS Status: In concediu, activez mai rar .
SteamID: alynut991
Reputatie: Fost Administrator
Fost Intermediar
Location: Bucuresti
Has thanked: 183 times
Been thanked: 442 times

27 Dec 2015, 21:49

Nu compara un site de filme cu un site de download cs.
Daca nu ai un site de download cu pagerank mare nu vei urca mai sus ca altii cu orice ai face tu la seo.
Sunt deja site-uri vechi cu download cs care au ramas deja pe prima pagina si nu ai cum sa treci peste ele, poate daca faci rost de un domeniu cu pagerank si postezi un cs 1.6 ai sanse mari sa apari pe prima pagina la cautari, dar cu un domeniu nou nu il urci pe prima pagina .
User avatar
CoD.?
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 117
Joined: 25 Sep 2014, 20:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Stau...
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Fond eXtream: 0
Location: iasi
Contact:

27 Dec 2015, 21:54

ZeT^ wrote:Nu e o nisa cautate si sunt alte site-uri mai vechi si mai bine optimizate (cu PR mai mare) decat al tau.. Nu poti sa-ti faci retea de socializare si sa urci peste facebook de exemplu.

Incearca cu backlinks, inscrie-l in alexa, adauga sitemap.. Tradu-l in limba engleza (o sa ai mai multe sanse).
Site-ul este înscris şi în alexa am uitat să specific. De tradus nu l-am tradus în engleză însă am instalat un plugin pentru a traduce conţinutul în ce limbă doreşte jucătorul. Dacă l-aş traduce tot în engleză voi avea 95% cred doar vizitatori străini şi eu cu ăştia străinu nu mă înţeleg bine:)
Asta cu backlink-urile nu am încercat însă nu prea cred că e o metodă legală sau mă înşel?
Image
 
 Vrei sa descarci Counter-Strike 1.6 dar nu stii de unde? Eu iti recomand → www.dcs16.ro  
Boost CS 1.6 →  www.bcs16.ro  
 
User avatar
alynut
Administrator
Administrator
Posts: 7121
Joined: 02 Jul 2012, 06:31
Detinator Steam: Da
CS Status: In concediu, activez mai rar .
SteamID: alynut991
Reputatie: Fost Administrator
Fost Intermediar
Location: Bucuresti
Has thanked: 183 times
Been thanked: 442 times

27 Dec 2015, 21:56

CoD.? wrote:
ZeT^ wrote:Nu e o nisa cautate si sunt alte site-uri mai vechi si mai bine optimizate (cu PR mai mare) decat al tau.. Nu poti sa-ti faci retea de socializare si sa urci peste facebook de exemplu.

Incearca cu backlinks, inscrie-l in alexa, adauga sitemap.. Tradu-l in limba engleza (o sa ai mai multe sanse).
Site-ul este înscris şi în alexa am uitat să specific. De tradus nu l-am tradus în engleză însă am instalat un plugin pentru a traduce conţinutul în ce limbă doreşte jucătorul. Dacă l-aş traduce tot în engleză voi avea 95% cred doar vizitatori străini şi eu cu ăştia străinu nu mă înţeleg bine:)
Asta cu backlink-urile nu am încercat însă nu prea cred că e o metodă legală sau mă înşel?
Cand cumperi backlink-uri trebuie sa cumperi pe minim 3 luni si pe 5-6 site-uri sa se simta difernta .
scorseze
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2371
Joined: 26 Mar 2010, 12:54
Detinator Steam: Da
CS Status: --------------
Detinator server CS: --------
SteamID: --------
Reputatie: Restrictie moderator
Location: -----------
Has thanked: 41 times
Been thanked: 51 times

27 Dec 2015, 22:00

nisa asta legata de cs, download clienturi cs e foarte slaba, urci foarte repede un site in clasament. problema e ca toti folosesc copy/paste si nu stiu sa folosesca niste taguri, cuvinte cheie sa puna descrieri sau sa optimizeze site-u si imaginile.

vrei sfaturi ? nu o sa primesti nici unul bun, cauta in google si vei gasi multe.
:crazy_face:
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

27 Dec 2015, 22:04

Sfaturi o sa primesti de la unii, dar nu te gandii ca iti dezvaluie secretele lor. Oricum pe nisa filme nu este chiar greu de rankat, trebuie sa stii anumite lucruri, si in plus, google a renuntat la faza cu PR. Nu se mai primeste PR, si nici nu se mai ia in calcul din ce am citit pe "politica de indexare" a google. Acum se bazeaza mai mult pe DA si PA. Sper sa nu ma insel la faza asta.
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
User avatar
CoD.?
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 117
Joined: 25 Sep 2014, 20:50
Detinator Steam: Da
CS Status: Stau...
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Fond eXtream: 0
Location: iasi
Contact:

27 Dec 2015, 22:09

scorseze wrote:nisa asta legata de cs, download clienturi cs e foarte slaba, urci foarte repede un site in clasament. problema e ca toti folosesc copy/paste si nu stiu sa folosesca niste taguri, cuvinte cheie sa puna descrieri sau sa optimizeze site-u si imaginile.

vrei sfaturi ? nu o sa primesti nici unul bun, cauta in google si vei gasi multe.
Nu pot să zic că nu am folosit copy şi paste la anumite articole însă am scris şi anumite articole ce nu erau cu copy şi să văd care cuvant apare pe prima pagină atunci când îl caut în google. Şi am văzut diferenţa că cel ce era cu copy paste aparea începând cu pagina 2 în sus iar cel original apărea pe prima pagină printre primele 5 site-uri. Asta am observat şi eu pe pielea mea însă am încercat pe alt site să scriu doar cuvinte de la mine nu copy paste şi cred că au trecut cel puţin 6 luni de zile dacă nu mă înşel şi toate articolele sunt pe God la seo yoast şi dacă ajung la 10 vizite pe zi iar cuvintele cheie ce le caut în google apar de la a 3-a pagină în sus. Chestiile astea nu le prea înţeleg de asta am cerut anumite sfaturi poate că voi ştiţi mai multe şi google nu vrea să îmi spună ce ştiţi voi :)
Image
 
 Vrei sa descarci Counter-Strike 1.6 dar nu stii de unde? Eu iti recomand → www.dcs16.ro  
Boost CS 1.6 →  www.bcs16.ro  
 
User avatar
Cristian
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3105
Joined: 12 Sep 2010, 13:19
Detinator Steam: Da
CS Status: None!
Detinator server CS: Nu
SteamID: -
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior : S!l@ba, jackanape, vengeance
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Location: Craiova
Has thanked: 36 times
Been thanked: 149 times

27 Dec 2015, 22:45

Hah, faza cu GOOD la seo by yoast. Asta nu inseamna ca te rankeaza mai sus, aia iti tine evidenta in functie de numarul de cuvinte folosite in articol, cu atat mai multe cuvinte, cu atat creste si gradul la seo. Uitati-va la site-uri de filme care nu au descrieri la filme/episoade si sunt pe 1. Sa fim seriosi, nu orice prostie o pune YOAST sau altii o sa te faca in google mai bun.
“You only live once, but if you do it right, once is enough.”
― Mae West
User avatar
JusT.
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 761
Joined: 24 Jun 2013, 14:27
Detinator Steam: Da
SteamID: justsstyle
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (5 apr - 5 mai - acces in club)
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

28 Dec 2015, 00:16

1. Schimba titlul paginii in Download CS 1.6 .
2. Descrieri unice la fiecare kit de cs + tag-uri potrivite.
3. Inscriete in site-uri precum livestats, si posteaza comentarii pe site-urile aflate pe primele 2 pagini la cautarea download cs 1.6 punand la campul "website" site-ul tau.
4. Un lucu foarte important in zilele astea pentru seo este sa ai o tema responsive.
5. Posteaza continut unic cat de des poti.
6. Sterge toate articolele care sunt copy-paste.
7. Foloseste tool-ul : https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal pentru a gasi cuvinte cheie pe care sa le folosesti atunci cand scrii articole.
8. Ai rabdare, nu poti sa ajungi pe primele pagini din prima, daca faci tot ce am scris mai sus in cateva luni poate ca poti ajunge in primele 2 pagini.
User avatar
Traficant De Wi-Fi
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1277
Joined: 29 Mar 2015, 22:22
Detinator Steam: Da
SteamID: traficant_de_wifi
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (2 luni)
Location: Arad
Been thanked: 14 times
Contact:

28 Dec 2015, 00:21

JusT. wrote:1. Schimba titlul paginii in Download CS 1.6 .
2. Descrieri unice la fiecare kit de cs + tag-uri potrivite.
3. Inscriete in site-uri precum livestats, si posteaza comentarii pe site-urile aflate pe primele 2 pagini la cautarea download cs 1.6 punand la campul "website" site-ul tau.
4. Un lucu foarte important in zilele astea pentru seo este sa ai o tema responsive.
5. Posteaza continut unic cat de des poti.
6. Sterge toate articolele care sunt copy-paste.
7. Foloseste tool-ul : https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal pentru a gasi cuvinte cheie pe care sa le folosesti atunci cand scrii articole.
8. Ai rabdare, nu poti sa ajungi pe primele pagini din prima, daca faci tot ce am scris mai sus in cateva luni poate ca poti ajunge in primele 2 pagini.
ii ok ce spui dar la punctul 3 trebuie atentie
cand spui unui om ce posteze pe 2-3 site-uri el posteaza pe 3000 ca doar nah e de 100 de ori mai bine decta pe 3, si asa intra la seo spam! Si tu ai zis ca sa posteze pe primele 2 el 100% va posta pe fiecare site pe care il gaseste!

Mai bine cumpara cateva backlinkuri de calitate :D
Discord: lucifer_xro
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: No registered users and 478 guests