HP Pavilion

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

12 Apr 2016, 18:44

zigweed wrote:
Pavel wrote: Nici unul din laptopurile date de tine nu est3 ma8 bun fata de ce a dat el. Pur si simplu combinatia 6700hq si 950m este cea mai ok in banii aia.
poti sa te uiti dupa un i5 skylake si un 960m sau 970m.
Pur si simplu: http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i7-6 ... -i7-4720HQ

Cumpara asta, si uita de garantia extinsa. Asus.
http://www.altex.ro/laptop-asus-rog-gl5 ... 3-free-dos

---

Eu nu stiu cum naiba vi se strica voua calculatoarele, laptopurile, mie in 15 ani de butonat nu mi s-a stricat nimic, am teanc de laptopuri care nu le mai folosesc din cauza ca s-au invechit ca si tehnologie, dar merg impecabil toate. Calculatoarele la fel ..
Cred ca dati cu ele de pamant, ca altfel nu imi explic.
Ce-i drept eu nu mi-am luat niciodata ACER sau petarde din astea =))
Era vorba de comparatia dintre un 6500U si un 6700HQ. Nu inteleg de ce comentati atat daca nu stiti sa urmariti o discutie. Este normal ca un procesor quad-core sa aiba un score mai bun decat unul dual core(nu vorbesc de ceea ce ai pus tu mai sus). Pe orice varianta de procesor mergi du-te pe M sau pe HQ, cele cu terminatia u sunt foarte limitate ca si performanta. In plus de ce ai alege un laptop cu seria a-4a si placa video deja depasita cand poti lua unul cu seria a6-a si cu o placa video mai noua si mai potenta.
RoyalServer 2
User avatar
Alex.23
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 724
Joined: 22 Dec 2012, 14:29
Detinator Steam: Nu
CS Status: _|_ WCSB
Has thanked: 40 times
Been thanked: 25 times
Contact:

12 Apr 2016, 22:40

Pana la urma am fost si am luat hp-ul de l-am postat , am platit 3900 +2 ani garantie .. in total 3 ani , cea ce ma cam lasat.. oarecum nemultumit ..

Acum mai am o intrebare am pus pe el windows 10 , si procesorul funcioneaza doar pe 2.6ghz de ce ?
Image
User avatar
Pavel
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 3610
Joined: 17 Feb 2011, 22:47
Detinator Steam: Da
Reputatie: Fost Administrator
Fost Membru Club eXtreamCS
Nume anterior: xkeze.
Fond eXtream: 2
Location: Bucuresti
Has thanked: 71 times
Been thanked: 102 times

12 Apr 2016, 22:49

Alex.23 wrote:Pana la urma am fost si am luat hp-ul de l-am postat , am platit 3900 +2 ani garantie .. in total 3 ani , cea ce ma cam lasat.. oarecum nemultumit ..

Acum mai am o intrebare am pus pe el windows 10 , si procesorul funcioneaza doar pe 2.6ghz de ce ?
Image
Procesorul este stock la 2.6, cand are nevoie face hypertreading pana la 3.5. Face chestia asta pentru a fi mai eficient energetic. In momentul cand are nevoie isi creste singur frecventa si incepe ventilatorul sa functioneze la mai multe rotatii.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 366 guests