Angajare cu diploma

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
mariuss615
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1399
Joined: 16 Mar 2010, 10:24
Detinator Steam: Da
CS Status: Mahăr
Reputatie: Organizator Cupe eXtreamCS
Location: București
Has thanked: 28 times
Been thanked: 91 times
Contact:

15 Jun 2016, 18:25

O diploma fara cunostinte practice = 0
Cunostinte practice fara o diploma = 0

Restu-i cancan, intr-adevar sunt si cazuri unde nu diploma conteaza insa asta nu inseamna ceva stabil si de viitor. Ai sa razi, dar pe unele posturi nu te poti angaja fara diploma indiferent cat ar vrea angajatorul sa te ia si indiferent ce cunostinte ai.
Web Hosting gratuit cu SSL inclus si Litespeed pentru orice site care tine link in footer. PM daca te intereseaza.
RoyalServer
User avatar
bleezer.
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 257
Joined: 27 Feb 2014, 23:01
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: --
Location: Bălcești
Contact:

15 Jun 2016, 18:29

Nu ai diploma de BAC nu ai nimic.
Eu am vrut sa ma angajez la RDS in conditiile in care am 18 ani si sunt in clasa a12 a prima si prima oara mi-au cerut diploma de BAC.
Pentru casierie la Kaufland la fel.

Daca chiar nu iti poti lua diploma ar trebui sa urmezi o profesionala sau sa faci niste cursuri de frizerie ( se platesc bine si se cauta ).
Peace :metal_tone2:
User avatar
vaLe.
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 1525
Joined: 09 Sep 2012, 23:18
Detinator Steam: Da
SteamID: valeku
Reputatie: Fost moderator
Utilizator neserios ( tepar )
Has thanked: 42 times
Been thanked: 90 times
Contact:

15 Jun 2016, 22:50

in romania se poate castiga mai mult ca in afara, cum spunea laur: "vreau sa castig in tara mai bine ca in afara"

nu iti trebuie neaparat o facultate pentru a castiga bani, dar, da, cu facultate ai anumite beneficii.
exista n exemple de persoane cu 8 clase care sunt in topul celor mai bogate persoane din tara noastra si cu toti stim asta, daca te duce capul poti castiga si cu si fara scoala.
Romania Dubstep Mafia like dubstep.ro for more wubwub.
DailyBass Mafia follow for more music
User avatar
Laur eXtream
Fondator eXtream
Fondator eXtream
Posts: 6286
Joined: 06 Apr 2007, 04:04
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv..
Detinator server CS: cs.extream.ro
Reputatie: Fondator eXtream
Fond eXtream: 200
Location: eXtreamLocation
Has thanked: 186 times
Been thanked: 792 times
Contact:

16 Jun 2016, 00:36

You kids, never learn.

User avatar
alynut
Administrator
Administrator
Posts: 7126
Joined: 02 Jul 2012, 06:31
Detinator Steam: Da
CS Status: In concediu, activez mai rar .
SteamID: alynut991
Reputatie: Fost Administrator
Fost Intermediar
Location: Bucuresti
Has thanked: 183 times
Been thanked: 446 times

16 Jun 2016, 03:11

bleezer. wrote:Nu ai diploma de BAC nu ai nimic.
Eu am vrut sa ma angajez la RDS in conditiile in care am 18 ani si sunt in clasa a12 a prima si prima oara mi-au cerut diploma de BAC.
Pentru casierie la Kaufland la fel.

Daca chiar nu iti poti lua diploma ar trebui sa urmezi o profesionala sau sa faci niste cursuri de frizerie ( se platesc bine si se cauta ).
Peace :metal_tone2:
Wtf diploma la kaufland ?
Am lucrat 6 luni acolo casier si in mega image 8luni si nu mi-au cerut diploma de bac decat experienta .

Iar treaba cu rds nu am auzit de diploma, cand au venit cei de la rds la mine acasa sa-mi schimbe cablurile au vazut ca ma joc cu root-uri [aveam un vps de la hlink unde tineam servere] si mi-au intrebat daca vreau sa ma angajez ca au nevoie de baieti tineri care se pricep in asa ceva si ii ajuta ei in dezvoltare, insa cand am ajuns acolo mi-au zis ca salariu este pe jumate pana voi invata sa ma descurc singur si nu mi-a convenit .
alex77
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 6
Joined: 14 Jun 2016, 20:56
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

16 Jun 2016, 15:39

vaLe. wrote:in romania se poate castiga mai mult ca in afara, cum spunea laur: "vreau sa castig in tara mai bine ca in afara"

nu iti trebuie neaparat o facultate pentru a castiga bani, dar, da, cu facultate ai anumite beneficii.
exista n exemple de persoane cu 8 clase care sunt in topul celor mai bogate persoane din tara noastra si cu toti stim asta, daca te duce capul poti castiga si cu si fara scoala.
Asta unde ar fi?In politica normal ca se castiga bine la ce nesimtire e acolo.Unde ai vazut tu asta?Pai ca sa platesti o termocentrala ti-ar trebui 8000 de lei.De unde ai putea strange suma asta?La cersit?La cersire nu se castiga asa de mult.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information