Merita efortul? [Opini libere]

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

User avatar
HamletEagle
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 750
Joined: 21 Sep 2013, 15:05
Detinator Steam: Da
CS Status: Inactiv cateva zile.
SteamID: privat
Reputatie: Fost Scripter eXtreamCS.com
Fost Moderator ajutator
Has thanked: 19 times
Been thanked: 85 times

28 Jun 2016, 14:53

N-am citit tot pentru ca mi se pare inutil.
1. De ce sa fac ceva cand stiu ca nu imi este aperciata munca si este raspandita cu autor diferit.
Daca nu vrei, nu faci. Nu te obliga nimeni. Uita-te la toate pluginurile postate de mine pe allied, nu vad sa le schimbe cineva autorul si sa le vanda. Si chiar daca face asa ceva, crezi ca ma intereseaza? Eu le fac cand ma plictisesc si le vad ca pe o provocare sa invat mereu ceva nou.
Dupa ce le termin imi pierd interesul si le postez, poate undeva, cineva o sa aiba nevoie de ceea ce am facut eu. Daca nu are, aia e.
3. Am vrut sa lansez un proiect destul de bun in privinta licentieri prin autentificare tip curl(php) dar m-am razgandit doar din faptul ca ajunge la vanzari.
Terminati cu licentierea pluginurilor, e cea mai mare tampenie. Singurul mod bun de a iti proteja pluginul este sa il pastrezi pentru tine.
Daca vrei sa vinzi, atunci esti obligat sa vinzi si sursa impreuna cu amxx-ul, deci orice protectie pui e degeaba. Iar acum sa nu aduceti vechiul argument ca nu va pasa de licenta si ca e munca voastra, faceti ce vreti cu ea. Te-ai contrazice singur.
AMXX Dev Team va pune la dispozitie AMXX gratis, cu toate ca muncesc la el de mai bine de 10 ani. Macar atat sa faceti, sa le respectati licenta(cum nici tie nu iti convine sa iti fie vanduta munca, cand tu faci ce faci gratis).
Daca vreti ajutorul meu, nu dati bump la topic, fara intrebari de genu "cat mai dureaza/mai astept mult?".
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information