Cat ar costa un monitor LG ULTRAWIDE 29UM68-P SH

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
AndroBoy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 115
Joined: 06 Mar 2016, 10:46
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Contact:

11 Aug 2016, 15:02

Salut tuturor, am si eu o intrebare. Cat ar costa acest monitor: LG ULTRAWIDE 29UM68-P
Linkuri produs: http://www.lg.com/us/monitors/lg-29UM68 ... de-monitor
https://www.price.ro/preturi_lg_29um68-p_1357114.htm
Nu are absolut nici o problema. Poate cateva zgarieturi din cauza stergerii zilnice de praf.
Estetic: 9.9/10 -dupa cum am zis, cateva zgarieturi insesizabile.
Funtional 10/10 fara defecte gen pixel morti sau efecte proaste.
Astazi face fix 5 luni de cand a fost luat din magazin, are toate actele inregula factura/garantie +cutie / cd drivere.
Are unul din cele mai bune panouri IPS cu un contrast si o luminozitate de trebuie sa stai in drum sa te uiti la el daca are luminozitatea si contrastul la maxim.

Cam cat credeti ca as putea lua pe el? Ar fi cineva de aici interesat?
RoyalServer 2
User avatar
zigweed
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1094
Joined: 27 Oct 2015, 16:35
Detinator Steam: Da
SteamID: zshare
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Contact:

11 Aug 2016, 15:08

Mai mult de 800 lei nu iei pe el.
User avatar
Ryse
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 743
Joined: 10 Jun 2016, 01:52
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 93.119.26.88:27015
SteamID: ryseofficial
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( doua saptamani )
Fond eXtream: 0
Location: București
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

11 Aug 2016, 15:11

600-700 lei maxim.
User avatar
AndroBoy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 115
Joined: 06 Mar 2016, 10:46
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Contact:

11 Aug 2016, 15:12

Totusi astept si argumente, nu faceti +1 daca nu stiti si dai un pret asa sa fie pus.
User avatar
Ryse
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 743
Joined: 10 Jun 2016, 01:52
Detinator Steam: Da
Detinator server CS: 93.119.26.88:27015
SteamID: ryseofficial
Reputatie: Membru Club eXtreamCS ( doua saptamani )
Fond eXtream: 0
Location: București
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

11 Aug 2016, 15:14

Pai ce argument mai doresti?
Odata ce ai scos un produs din magazin nu mai conteaza.
Exemplu daca cumpar acum un telefon si il desigilez nu o sa mai am cum sa iau acelasi pret pe el pentru ca l-am desigilat.
User avatar
AndroBoy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 115
Joined: 06 Mar 2016, 10:46
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Contact:

11 Aug 2016, 15:19

Ryse wrote:Pai ce argument mai doresti?
Odata ce ai scos un produs din magazin nu mai conteaza.
Exemplu daca cumpar acum un telefon si il desigilez nu o sa mai am cum sa iau acelasi pret pe el pentru ca l-am desigilat.
Sunt constient ca nu pot sa iau 14.000 lei pe el.
User avatar
Iluminatii
Membru, skill +4
Membru, skill +4
Posts: 1539
Joined: 31 Mar 2014, 02:52
Detinator Steam: Da
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Has thanked: 13 times
Been thanked: 13 times
Contact:

11 Aug 2016, 15:40

Pai argumentul e:Orice e luat din magazin si desigilat e clar un minus.Are 5 luni de folosire si banuiesc ca garantia e 2 ani???
Pe langa ca are zgarieturi.
Eu pe un S7 luat de la un unchi cred am dat 14 mil si el costa 27.Nu are mai mult de 2 luni si e impecabil telefonul...Cateva zgarieturi dar nu se vad cu ochii.
Eu zic ca iei maxim jumate din pret adica 200 de euro
Copiii cu nevoi speciale nu sunt ciudati sau neobisnuiti. Ei vor ceea ce toata lumea vrea; sa fie acceptati, sa fie iubiti.
User avatar
zigweed
Membru, skill +3
Membru, skill +3
Posts: 1094
Joined: 27 Oct 2015, 16:35
Detinator Steam: Da
SteamID: zshare
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS ( o luna )
Fond eXtream: 0
Location: Bucuresti
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times
Contact:

11 Aug 2016, 15:42

AndroBoy wrote:
Ryse wrote:Pai ce argument mai doresti?
Odata ce ai scos un produs din magazin nu mai conteaza.
Exemplu daca cumpar acum un telefon si il desigilez nu o sa mai am cum sa iau acelasi pret pe el pentru ca l-am desigilat.
Sunt constient ca nu pot sa iau 14.000 lei pe el.
14000 sau 1400 ?

In primul rand sunt putini oameni care cumpara monitoare la 1000 - 1400 lei, daca ar avea banii astia, si-ar lua unul nou.
Pentru un pret de 800 lei, sa zicem ca s-ar mai uita la el, iar faptul ca nu e sigilat, il devalorizeaza mult.
Este posibil sa nu ai clienti pentru el nici la 800 lei, acum depinde de norocul tau, cu cat lasi pretul mai jos cu atat il vinzi mai repede.

Bafta.
User avatar
Lastride
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1044
Joined: 13 Jul 2010, 12:35
Detinator Steam: Nu
CS Status: Living
Reputatie: Fost moderator
Nume anterior: mafyotu19
Location: Valcea
Has thanked: 13 times
Been thanked: 23 times
Contact:

11 Aug 2016, 16:58

1250 văd că e cel mai ieftin în lista aceea.
Totuşi 5 luni nu este aşa de mult. Dacă aş căuta aşa ceva , un monitor de gaming... pe acesta la 800 lei îl luam fără să stau pe gânduri , bineînţeles după o verificare.
Este foarte convenabil să cauţi un produs la cineva care l-a cumpărat de câteva luni. E practic nou şi scoti o grămadă de bani.
Eu am luat un asus rog cu 1000 euro ... pe 1 februarie 2015. Are 1 an şi 6 luni , încă este în garanţie dar nu cred că-l mai dau cu 450 euro.

Tehnologia se devalorizează foarte repede şi costă mult să stai actualizat. Trebuie să vinzi si să mai pui bani an de an să iei ce e nou apărut.


De curiozitate , de ce vrei să-l vinzi ? Nu înţeleg de ce lumea cumpără lucruri noi şi vor să le vândă dupa câteva luni.
ImageImage
REGULI GENERALE : Afișează regulile forumului
1. Utilizati corect limba romana (folositi cuvinte intregi, virgula, punctul si cratima). NU FOLOSITI limbaj de chat!
2. Raspundeti concret! Fara offtopic, fara mesaje scurte, inutile sau deja postate!
* offtopic = reprezinta devierea de la subiectul care se discuta
3. Folosirea cuvintelor sau inregistrarea cu nume obscene/jignitoare duce la restrictionarea accesului, stergerea contului, etc.
4. Este interzis orice atac la persoana. Discutati ideea, nu persoana !
5. Restrictii reclame :
a) Reclama este permisa in subiecte atat timp cat ele au legatura cu idea care se discuta.
b) In semnatura este permisa o singura reclama SIMPLA de tip TEXT cu dimensiunea fontului setat pe NORMAL
c) Reclama nu este permisa in campurile personale gen: Locatie, CS Status.
d) Nu aveti voie sa deschideti topicuri cu referire exacta la un site in scopul obtinerii de vizite, se considera reclama !
6. Nu folositi imagini in semnatura mai mari decat 500x120. Puteti folosi mai multe imagini care, toate sa nu depaseasca marimea impusa !
7. Folositi CAUTAREA si apoi intrebati pentru ceva daca nu exista pe forum! Numele topicurilor create trebuie sa reflecte continutul subiectului pe care se discuta. Nu vor fi permise topicuri de genul: help, ajutor pls, cum fac, etc
8. Este permisa continuarea unei discutii vechi de pe forum, chiar daca aceasta a fost deschisa cu cativa ani in urma. NU se permite insa dublu-post, triplu-post sau UP-uri.
* dublu-post / triplu - post = adaugarea unor mesaje unul dupa altul intr-o discutie a forumului de catre aceeasi persoana
* UP = adaugarea unor mesaje unul dupa altul cu scopul de a scoate in evidenta discutia respectiva
9. Orice fel de continut cu caracter erotic va fi sters, iar daca este necesar se vor aplica avertismente.
10. Nu este permisa promovarea firmelor de hosting in afara de http://www.eXtreamHost.com , fie ca este vorba de o reclama directa sau indirecta.
11. Nu este permisa postarea de continut ilegal: warez, carding (bine cunoscutele "metode" de furat domenii etc.) si alte practici "neortodoxe", se vor aplica avertismente sau ban, dupa caz si antecedente.

SANCTIONAM DRASTIC INCALCAREA ACESTOR REGULI SI ORICE ABUZ !


WARNINGS/Avertismente
3 Avertismente = BAN pe forum pentru o anumita perioada de timp, in functie de gravitatea regulilor incalcate!
1 Avertisment = 15 de zile

Mesaje private
Abuzul in orice fel de folosirea mesajelor private va duce la sanctionare. In concluzie, vi se va lua dreptul de a mai trimite mesaje.
Reclamatiile cat si penalizarile se regasesc aici: discutii-forum/reclamatii-mesaje-private-t335539.html

Suplimentar
1. In semnatura nu sunt permise linkuri catre jocuri (site-uri) gen bitefight, monstergame, etc.
2. La profilul Detinator server CS se permite reclama catre un server de Counter-Strike.
3. Orice insulta adusa asupra unui administrator se penalizeaza cu ban permanent. Orice insulta adusa asupra unui moderator se penalizeaza (in functie de gravitatea situatiei) de la avertisment pana la ban permanent.
4. Nu se permite ridicarea subiectelor cu mesaje gen "UP!" unul dupa altul, indiferent de timpul dintre raspunsuri.


Atentionari
1. Nu se permite schimbarea numelui pe forum
2. Nu aveti voie cu mai mult de 1 cont / persoana (vi se sterg toate mesajele si contul de utilizator de pe forum drept penalizare) - cei care abuzeaza si isi fac mai multe conturi, risca sa primeasca ban permanent

 

*Atentie la cei care spun ca sunt EU si vor sa faca tranzactie.Mai multe cazuri am intalnit saptamana asta.Singurul meu id este: [email protected]
User avatar
AndroBoy
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 115
Joined: 06 Mar 2016, 10:46
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Reputatie: Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Fond eXtream: 0
Contact:

11 Aug 2016, 18:47

Lastride wrote:1250 văd că e cel mai ieftin în lista aceea.
Totuşi 5 luni nu este aşa de mult. Dacă aş căuta aşa ceva , un monitor de gaming... pe acesta la 800 lei îl luam fără să stau pe gânduri , bineînţeles după o verificare.
Este foarte convenabil să cauţi un produs la cineva care l-a cumpărat de câteva luni. E practic nou şi scoti o grămadă de bani.
Eu am luat un asus rog cu 1000 euro ... pe 1 februarie 2015. Are 1 an şi 6 luni , încă este în garanţie dar nu cred că-l mai dau cu 450 euro.

Tehnologia se devalorizează foarte repede şi costă mult să stai actualizat. Trebuie să vinzi si să mai pui bani an de an să iei ce e nou apărut.


De curiozitate , de ce vrei să-l vinzi ? Nu înţeleg de ce lumea cumpără lucruri noi şi vor să le vândă dupa câteva luni.
Am avut cateva proiecte mari de grafica si mi-a trebuit un monitor profesional pe care sa pot sa ma intind. Initial am avut 2 astfel de monitoare dar unul l-am facut cadou acum cateva zile.
Pot sa zic ca monitorul e unul dintre cele mai bune. In gaming, in grafica si chiar in tasking, pot sa tin 2 pagini de browser deschise si sa ma plimb pe amandoua fara nici o problema. Daca ti doar o pagina de browser in full screen mi se pare prea lata.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information