Cafea ORGANO

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
Stefan
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1868
Joined: 18 Feb 2010, 20:14
Detinator Steam: Da
SteamID: teostefan10
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: teostefan
0.1/3
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times

09 Sep 2016, 09:32

Salut,

Banuiesc ca unii dintre voi stiti despre ce vorbesc. Vad tot mai multi prieteni care se baga in treaba asta, dar mie nu imi suna ok dintr-un motiv simplu: daca toti devenim reselleri organo, atunci cui mai vindem ? Ipotetic vorbind, daca din 1000 de oameni, 500 sunt reselleri ORGANO, profitul este minim sau chiar inexistent. Spun asta deoarece nu cunosc 2 reselleri pe raza orasului, ci muuuuulti, aproape toti devin obsedati de treaba asta. Nu mai zic ca trebuie sa achizitionezi cafea la inceput care costa ceva bani ( 200Euro+ ). Eu cred ca e doar un tip de afacere piramidala unde doar cei de sus castiga de pe urma celor mici care se chinuie sa vanda un plic de cafea pe 5 lei.

Astept pareri pertinente.
RoyalServer
User avatar
alynut
Administrator
Administrator
Posts: 7121
Joined: 02 Jul 2012, 06:31
Detinator Steam: Da
CS Status: In concediu, activez mai rar .
SteamID: alynut991
Reputatie: Fost Administrator
Fost Intermediar
Location: Bucuresti
Has thanked: 183 times
Been thanked: 442 times

09 Sep 2016, 11:57

Salut.
Am fost si eu acum 2 ani la un eveniment de genul pentru a deveni reseller la cafeaua moka dupa ce ne a prezentat toate prostiile treb sa imvesteti in jur de 800 euro pe luna sa ti dea ei niste bax uri cu cafea si sa le promovezi mai departe :)) era o abureala pe fata.
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

10 Sep 2016, 00:52

Salut,

Din pacate am intrat eu in afacere.
In momentul de fata, poti intra in afacere cu 300+, 700+ si 1200+ euro achizitionand pachetul bronz, silver sau gold + liceenta de aproape 70 euro. Dupa asta, trebuie lunar sa faci o comanda minima de vreo 500 lei pentru ca sa nu-ti dezactiveze contul.

Practic, e.. spalare pe creier, e un sistem pus la cale in foarte multi ani, e atat de bine facut incat va cuprinde toata tara la nivel mare din pacate. Si nimeni nu iti va explica cum castigi tu bani si de unde, nici macar nu semnezi, absolut nimic, mai ales ca de la safir in sus poti sa-ti dai comanda la un mercedez si compania sa-ti plateasca rata. (si chiar e pe bune treaba asta)

Si da, ai dreptate doar cei de sus castiga, adica pentru a castiga 100 euro tu ai nevoie de minim 2 oameni in echipa care sa cumpere lunar cafea de minim 500 ron si sa ai un total de puncte prin care comanzi cafea( tu + echipa ta) (1 pct = 1 euro parca) de minim 2000 puncte, asta pe luna!!!

Nah, ideea e ca iti ofera cate un mic privilegiu gen o vacanta pe an, in toamna asta, cei care se califica merg vreo 10 zile cu cea mai mare croaziera din lume prin Pacific, etc dar in schimb iti fura viata, te spala atat de bine pe creier incat doar cafea organo visezi noaptea.

Dar strict ca si afacere e buna, pentru ca tu cu cat inscri mai multi, cu atat castigi mai mult, insa trebuie mereu sa mergi la cc-uri (cc=coffe club-seara de socializare, bm=bussines meeting-prezentarea afacerii), si uiti de viata ta total.

Nu spun sa nu intri, dar ai mare grija, cu greu iesi ca fac niste presiuni asupra ta, de nu iti vine sa crezi, sunt patit!

Daca ai intrebari, lasa-mi mesaj si iti raspund!

Scuze daca am greseli, dar sunt obosit!
User avatar
Stefan
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 1868
Joined: 18 Feb 2010, 20:14
Detinator Steam: Da
SteamID: teostefan10
Reputatie: Fost Moderator
Nume anterior: teostefan
0.1/3
Has thanked: 40 times
Been thanked: 28 times

10 Sep 2016, 11:50

krystann wrote:Salut,

Din pacate am intrat eu in afacere.
In momentul de fata, poti intra in afacere cu 300+, 700+ si 1200+ euro achizitionand pachetul bronz, silver sau gold + liceenta de aproape 70 euro. Dupa asta, trebuie lunar sa faci o comanda minima de vreo 500 lei pentru ca sa nu-ti dezactiveze contul.

Practic, e.. spalare pe creier, e un sistem pus la cale in foarte multi ani, e atat de bine facut incat va cuprinde toata tara la nivel mare din pacate. Si nimeni nu iti va explica cum castigi tu bani si de unde, nici macar nu semnezi, absolut nimic, mai ales ca de la safir in sus poti sa-ti dai comanda la un mercedez si compania sa-ti plateasca rata. (si chiar e pe bune treaba asta)

Si da, ai dreptate doar cei de sus castiga, adica pentru a castiga 100 euro tu ai nevoie de minim 2 oameni in echipa care sa cumpere lunar cafea de minim 500 ron si sa ai un total de puncte prin care comanzi cafea( tu + echipa ta) (1 pct = 1 euro parca) de minim 2000 puncte, asta pe luna!!!

Nah, ideea e ca iti ofera cate un mic privilegiu gen o vacanta pe an, in toamna asta, cei care se califica merg vreo 10 zile cu cea mai mare croaziera din lume prin Pacific, etc dar in schimb iti fura viata, te spala atat de bine pe creier incat doar cafea organo visezi noaptea.

Dar strict ca si afacere e buna, pentru ca tu cu cat inscri mai multi, cu atat castigi mai mult, insa trebuie mereu sa mergi la cc-uri (cc=coffe club-seara de socializare, bm=bussines meeting-prezentarea afacerii), si uiti de viata ta total.

Nu spun sa nu intri, dar ai mare grija, cu greu iesi ca fac niste presiuni asupra ta, de nu iti vine sa crezi, sunt patit!

Daca ai intrebari, lasa-mi mesaj si iti raspund!

Scuze daca am greseli, dar sunt obosit!
In niciun caz nu o sa intru. Am postat aici doar ca sa vad parerile voastre. Toti prietenii mei au devenit zombie. Zici ca au luat-o razna. ORGANO EVERYWHERE
User avatar
roberteeel
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 4438
Joined: 05 Sep 2012, 11:39
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Nick anterior: QAZW, Robert.ultrasFarul, CT 18 ROS
Restrictie schimbare nume
Fost moderator
Fost Membru Club eXtreamCS (doua luni)
Has thanked: 313 times
Been thanked: 357 times

10 Sep 2016, 12:13

Asta merge daca ai o firma de distribuție... chiar nu știam de cafeaua asta, o sa i zic lu tata sa vedem.
krystann
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 2552
Joined: 16 May 2009, 11:37
Detinator Steam: Nu
CS Status: Vine criza!
Reputatie: Fost moderator
Has thanked: 322 times
Been thanked: 141 times

10 Sep 2016, 12:34

roberteeel wrote:Asta merge daca ai o firma de distribuție... chiar nu știam de cafeaua asta, o sa i zic lu tata sa vedem.
Pachetul de cafea sau de ceai organo costa intre 80 si 150 ron, iar in pachet ai intre 10 si 20 de plicuri, iar daca ajungi sa vinzi multa cafea o sa ai multe avantaje in afacere. Bafta!
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information