Blestemul palatelor ţigăneşti.

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
User avatar
iKrown
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 325
Joined: 19 Sep 2016, 21:42
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

12 Oct 2016, 19:24

Romii care s-au fălit cu turnuleţele riscă să ajungă în stradă: ANAF le-a pus sechestru pe vile

sursa: adevarul

Cele mai bogate familii de romi din Hunedoara au fost somate să îşi achite datoriile către stat, iar bunurile unora dintre ele au fost sechestrate. Proprietarii palatelor cu turnuleţe sunt în proces cu Finanţele Publice şi riscă să îşi piardă averile dobândite ilegal.
Lucian Heiuş, directorul general al Direcţiei Generale Regionale a Finanţelor Publice Timişoara (DGRFP) a declarat că printre cei vizaţi de controalele din cadrul Programului de conformare al persoanelor fizice cu averi mari s-au aflat proprietarii palatelor cu turnuleţe din zona Hăşdat a municipiului Hunedoara, unde în ultimii ani au fost construite circa 50 de palate cu turnuleţe. „Primele acte care s-au făcut pe acest control al averilor au fost pentru persoane din municipiul Hunedoara, cu nişte case mari, la ieşirea spre Hăşdat. Suntem în instanţă cu ei. Am stabilit câteva miliarde de lei vechi (n.r. sute de mii de lei) pe care trebuie să le plătească statului, dar ei nu au vrut. Vorbim de cetăţeni de etnie romă, cu care ne judecăm, cu sechestre puse pe bunuri. Încercăm să recuperăm banii de la ei sau să le valorificăm aceste case cu turnuleţe. Cred că se pot valorifica şi ar putea să capete destinaţii mai interesante”, a declarat Lucian Heiuş, în emisiunea Vocea Străzii, pe postul local de televiziune Hunedoara TV.
Cartierul contrastelor Pipera de Hunedoara, cum îşi numesc romii cartierul de vile de la intrarea în municipiu, a cunoscut o dezvoltare ameţitoare în ultimii ani. Zeci de palate au fost construite sau se află în diverse stadii de construcţie, într-o zonă care încă uimeşte prin contrastele sociale. Turiştii care se opresc pe marginea şoselei, pentru a fotografia palatele, pot vedea aici clădiri cu trei etaje şi zeci de camere, cu porţi aurite şi garduri din marmură, învecinate cu bordeie de cărămidă sau de lut, pentru care proprietarii nu au mai avut bani de tencuială. Tot aici, vizitatorii pot găsi, în curţile întinse ale castelelor ţigăneşti, maşini de lux cu numere străine, estimate la câteva zeci de mii de euro, în timp ce pe uliţă trec căruţe trase de cai.


Citez pe Carmen Florea:
Aici e buba: de cand tiganul se 'milogeste' pentru a alerga si ani pentru niste amarate de proiecte, planuri, hartoage si alte fleacuri? Tiganul face ce vrea el, altfel o baga pe cea cu 'discriminarea', ca in 26 ani de democratie a invatat ... 2 cuvinte: 'discriminare' si 'euri'... Dar asta nu inseamna ca au facut clopotnitele astea peste noapte, ci paranghelia are loc de 10 ani s-atunci unde-s organele locale? Aici sunt, numai ca-s mana in mana cu tiganii, infractorii, interlopii si asa 'manca' si gura lor ceva, ba inca le umple mertanele cu ajutoare ... Astfel de hulubarii le vezi in toata tara, dar in ce hal au schimonosit Timisoara? De aia au fost omorati peste o mie de oameni nevinovati in '89: ca sa se lafaiasca tiganimea, popimea si asa-zisii politicieni, 3 tagme de pungasi, care nu platesc taxe si se ghiftuiesc pe spatele amaratilor de contribuabili, care inca mai muncesc in tara asta de hoti si panarame, dar care abia de o duc de pe-o zi pe alta, ca asa-i normal in Rumania: cine munceste n-are, iar cine fura e 'fruncea'. Acum sa vezi poale in cap, mizerie, paranghelie, circ la cort cu lesinuri si 'aruncat' de pe acoperis si bataie cu mascatii si jurnalistii. N-are nicio sansa sa activeze cineva inauntru hurdughiilor astea hidoase chiar daca ar reusi sa fie confiscate. Scursurile astea reusesc cu teroarea peste tot, in cloaca, in trib, ca de unu' singur nu se baga. Va imaginati daca un roman amarat ar fi facut astfel de manarii? Daca un amarat e dator cu 100 lei la stat, hop si anaf-ul sa-i confiste amarata aia de garsoniera. Dar absolut o astfel de tratare nu se acorda tiganilor, o armata de votanti pentru cine 'trebuie', popilor, alta cloaca de votanti pentru cine da mai mult, 'regalilor' si lor le e scarba de taxe, dar si hotilor din parlament. Deci, plina tara de smenari, hoti, snapani putrezi de bogati fara o zi de munca, pentru care taxele le platesc tot amaratii.
Hamas daca te scot mascatii pe geam nu-i problema ca stii sa zbori, doar esti cioara ce mama dra.cu :')
Last edited by iKrown on 12 Oct 2016, 20:47, edited 1 time in total.
RoyalServer 2
User avatar
Stereo#
Membru, skill +2
Membru, skill +2
Posts: 899
Joined: 10 Jun 2015, 19:15
Detinator Steam: Nu
Fond eXtream: 0
Has thanked: 17 times
Been thanked: 3 times

12 Oct 2016, 20:31

Sper ca urmeaza si cei din Buzescu..
User avatar
REASONGOD
Membru, skill 0
Membru, skill 0
Posts: 18
Joined: 23 Aug 2016, 13:32
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

12 Oct 2016, 20:39

Așa le trebuie la toți.
User avatar
iKrown
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 325
Joined: 19 Sep 2016, 21:42
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

12 Oct 2016, 21:18

off-topic; i laugh more :')

Image
User avatar
Fantasy1
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 4836
Joined: 05 Jul 2012, 01:26
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (1 Mar)
Utilizator neserios (TEPAR!)
Has thanked: 278 times
Been thanked: 217 times
Contact:

12 Oct 2016, 21:26

Sa dea dumnezeu sa le darame toate musuroaiele de furuci.

Toti bani lor, absolut toti bani lor sunt facuti din ilegalitati (furturi, crime, transport de carne vie, s.a.m.d).
Sa nu uitam cum erau tigani acum 20-30 ani, cum stateau la gunoaie si erau vai de mama lor, acu ne asteapta cu cutite prin parcuri, colturi de blocuri si ameninta lumea si tot felu de chestii.


Sunt un om cu credita in Dumnezeu, DAR.. o zic sincer cu mana pe inima, AŞ impusca un tigan fara sa ezit, AŞ VOTA SA FIE OMORATI TOTI! (Fie el copil, fie el mare sau batran)
CLICK AICI pentru FORUM
- Un Forum Care Nu Poate Fi Spart -
- Un Forum Care Nu Modifica Topicurile Cu Tepari -
- Vrei Indexare In Google? Posteaza Tzeparii La Noi -

- Daca ai nevoie sa te ajut cu un addons/plugin etc se plateste, nu ajut cu nimic pe GRATIS -
User avatar
aSh
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5384
Joined: 23 Jan 2009, 21:37
Detinator Steam: Nu
Reputatie: Ban 3 luni .
(Ban scos de 1 mai!)
Has thanked: 204 times
Been thanked: 265 times

12 Oct 2016, 21:31

In sfarsit actiune impotriva celor care au bani fara sa fi facut nimic de bine si doar din hotie
User avatar
alez112
Utilizator neserios (tepar)
Utilizator neserios (tepar)
Posts: 945
Joined: 26 Sep 2012, 17:42
Detinator Steam: Da
Reputatie: Membru Club eXtreamCS (doua luni)
- 1 warn (2 luni club)
Restrictie mesaje private
Utilizator neserios (tepar!)
Location: Bucuresti

12 Oct 2016, 22:10

Fantasy1 wrote:Sa dea dumnezeu sa le darame toate musuroaiele de furuci.

Toti bani lor, absolut toti bani lor sunt facuti din ilegalitati (furturi, crime, transport de carne vie, s.a.m.d).
Sa nu uitam cum erau tigani acum 20-30 ani, cum stateau la gunoaie si erau vai de mama lor, acu ne asteapta cu cutite prin parcuri, colturi de blocuri si ameninta lumea si tot felu de chestii.


Sunt un om cu credita in Dumnezeu, DAR.. o zic sincer cu mana pe inima, AŞ impusca un tigan fara sa ezit, AŞ VOTA SA FIE OMORATI TOTI! (Fie el copil, fie el mare sau batran)
pentru ce sa fie omorati tiganii ma ? esti invidios ca tu nu poti sa ajungi la nivelul lor?
Nu ai cum pentru ca esti redus , tiganii poate nu stiu carte dar stiu ce inseamna familia , stiu cum sa isi apere copii , stiu cum sa isi apere frati dar romanii ca tine te-ar vinde si pe un sac de cartofi si cu asta cred ca am spus tot.
HLDS Vulnerability
User avatar
iKrown
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 325
Joined: 19 Sep 2016, 21:42
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

12 Oct 2016, 22:16

Eu n-am nimic cu tiganii care muncesc, au o familie si isi vad de treaba lor.Astia de cersesc, fura si ne fac de ras prin toata europa si apoi isi construiesc palate iar daca ii superi au DREPTURI.Varul meu este tigan si lucreaza in germania ca sa isi poata intretine familia ca a ramas fara tata de aproape 14 ani.

Mai fac eu misto de HAMAS ca imi place cand se enerveaza dar, rasist niciodata.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information