Schimbare HDD în SSD Notebook ASUS ?

Discutii despre tot ce nu se incadreaza in celelalte categorii.

Moderators: Moderatori ajutatori, Moderatori

Post Reply
lexta
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 831
Joined: 02 May 2009, 01:52
Detinator Steam: Da
SteamID: hhh_cs
Reputatie: Fost Moderator
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Galaţi
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

29 Oct 2016, 17:53

Salut, am acest laptop » http://www.emag.ro/laptop-asus-cu-proce ... D7DP7YBBM/ şi vreau să-i schimb HDD cu un SSD.

Pot face acest lucru ?
User avatar
iKrown
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 325
Joined: 19 Sep 2016, 21:42
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

29 Oct 2016, 18:12

User avatar
tre3fla
Membru eXtream
Membru eXtream
Posts: 5317
Joined: 27 May 2012, 11:15
Detinator Steam: Da
CS Status: Allah Akbar !
Detinator server CS: Nu
SteamID: /id/tre3fla_xxx
Has thanked: 14 times
Been thanked: 129 times

29 Oct 2016, 18:42

Da boss poti. Majoritatea SSD-urilor au 2.5 inch, la fel ca HDD-urile de laptop. Vezi sa aiba interfata SATA nu PCI :)

Eu tot cred ca ai facut topicu mai mult sa te lauzi cu scula ta :troll
User avatar
iKrown
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 325
Joined: 19 Sep 2016, 21:42
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

29 Oct 2016, 18:56

tre3fla wrote:Da boss poti. Majoritatea SSD-urilor au 2.5 inch, la fel ca HDD-urile de laptop. Vezi sa aiba interfata SATA nu PCI :)

Eu tot cred ca ai facut topicu mai mult sa te lauzi cu scula ta :troll
o `scula` mica :))

din reviews =))
Este un laptop bun dar carcasa lasa mult de dorit pentru pretul asta, aceasta este extrem de fragila, se incalzeste foarte rau, si nu este bun pentru gaming. Este un laptop bun pentru office avand specificatii bune.
Singurul lucru care ma deranjeaza destul de tare e ca se incalzeste foarte tare cand e solicitat, iar daca nu ai cooler risti sa se inchida in timpul functiomarii (Eu am patit-o de vreo doua ori).
Vad ca toti recomanda un SSD la acest laptop din reviewuri, iti mai recomand si eu un Cooler laptop A+ CIC6B, 15.6", USB, 6 ventilatoare, negru.

Happy gaming cu noua ta `scula` =))
User avatar
Juli
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 478
Joined: 06 Apr 2016, 14:27
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Been thanked: 1 time
Contact:

29 Oct 2016, 19:05

Da, eu am luat un AMD Radeon de 120 GB, am scos hdd si am pus ssd. Daca vrei stocare cumpara un adaptor, costa in jur de 70 ron pentru hdd. Il pui in loc de dvd rw.
lexta
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 831
Joined: 02 May 2009, 01:52
Detinator Steam: Da
SteamID: hhh_cs
Reputatie: Fost Moderator
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Galaţi
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

29 Oct 2016, 19:11

Juli wrote:Da, eu am luat un AMD Radeon de 120 GB, am scos hdd si am pus ssd. Daca vrei stocare cumpara un adaptor, costa in jur de 70 ron pentru hdd. Il pui in loc de dvd rw.
Mulţumesc de răspuns.

Nu e nouă "scula" o am de vreo 6 luni, şi nu am puso să mă laud. De când îl am nu am întâmpinat nici cea mai mică problemă, şi nu am găsit vreun joc să nu îl ducă mai mult decât decent, în ciuda review-urilor negative.

La mine este primul laptop care îl deţin şi de asta am întrebat pentru că nu ştiam.
User avatar
iKrown
Membru, skill +1
Membru, skill +1
Posts: 325
Joined: 19 Sep 2016, 21:42
Detinator Steam: Nu
CS Status: Citesc forumul eXtreamCS.com...!
Fond eXtream: 0
Contact:

29 Oct 2016, 19:20

lexta wrote:
Juli wrote:Da, eu am luat un AMD Radeon de 120 GB, am scos hdd si am pus ssd. Daca vrei stocare cumpara un adaptor, costa in jur de 70 ron pentru hdd. Il pui in loc de dvd rw.
Mulţumesc de răspuns.

Nu e nouă "scula" o am de vreo 6 luni, şi nu am puso să mă laud. De când îl am nu am întâmpinat nici cea mai mică problemă, şi nu am găsit vreun joc să nu îl ducă mai mult decât decent, în ciuda review-urilor negative.

La mine este primul laptop care îl deţin şi de asta am întrebat pentru că nu ştiam.
Cat timp te joci, se incalzeste foarte mult?
lexta
Fost moderator
Fost moderator
Posts: 831
Joined: 02 May 2009, 01:52
Detinator Steam: Da
SteamID: hhh_cs
Reputatie: Fost Moderator
Membru Club eXtreamCS (o luna)
Location: Galaţi
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times
Contact:

29 Oct 2016, 19:27

iKrown wrote:
lexta wrote:
Juli wrote:Da, eu am luat un AMD Radeon de 120 GB, am scos hdd si am pus ssd. Daca vrei stocare cumpara un adaptor, costa in jur de 70 ron pentru hdd. Il pui in loc de dvd rw.
Mulţumesc de răspuns.

Nu e nouă "scula" o am de vreo 6 luni, şi nu am puso să mă laud. De când îl am nu am întâmpinat nici cea mai mică problemă, şi nu am găsit vreun joc să nu îl ducă mai mult decât decent, în ciuda review-urilor negative.

La mine este primul laptop care îl deţin şi de asta am întrebat pentru că nu ştiam.
Cat timp te joci, se incalzeste foarte mult?
Se încălzeşte ca orice laptop, doar nu vrei să te joci şi să stea la temperatura camerei.
Post Reply

Return to “Discutii generale”

  • Information
  • Who is online

    Users browsing this forum: Dot [Bot], Mail.RU [Bot], Yandex [Bot] and 249 guests